Проблем с Contact form 7

toniintro

Active Member
Здравейте,
Днес в един от сайтовете ми забелязах, че иска ъпдейт на Contact rom 7. Пуснах ъпдейта и ми изписа, че можело да има грешка и иска да потвърдя и-мейла. Потвърдих го и се оказва, че не може да се ползва формата за контакт, защото дава грешка. При опит да се изпрати съобщение до мен през формата изписва: There was an error trying to send your message. Please try again later. Искаше ми да въведа в полето Subject освен [your-subject] и някакъв текст. ОК направих го и пак същата боза.
Пробвах и в друг сайт преди да е пуснат ъпдейта и пак същия проблем. Някой друг да се е сблъсквал с тази грешка? Или да има идея как да го оправя?
 
От: Проблем с Contact form 7

И на мен ми я изписа след ъпдейта, тествах я- работи и я оставих така, с изписаната грешка. Ама не съм потвърждавал нищо...
 
От: Проблем с Contact form 7

Случвало ми се е подобно нещо. Затова винаги преди такъв ъпдейт правя бекъп и ако нещо се развали го връщам.
Също така провери дали си дал your subject да е задължително поле.
 
От: Проблем с Contact form 7

А при мен не работи и в двата сайта, които пробвах. Единия след ъпдейта, другия преди ъпдейта.

Ето това са настройките в полетата:

To: моя мейл

From: [your-name] <администраторски мейл на сайта>

Subject: [your-subject] Име на сайта

Additional Headers: Reply-To: [your-email]
 
От: Проблем с Contact form 7

И аз имах абсолютно същия проблем. Оправих го като създадох нова форма, след което я направих като старата.
 
От: Проблем с Contact form 7

И аз имах абсолютно същия проблем. Оправих го като създадох нова форма, след което я направих като старата.

И това пробвах, но за съжаление без резултат.
 
От: Проблем с Contact form 7

Ето сега инсталирах новия ъпдейт. След това ми изписа съобщение, че трябва да конфигурирам Contact Form 7, за да не стават грешки.
Дадох му да се конфигурира и под формите ми изписа "1 configuration error found"
Тествах ги, но си работят нормално, въпреки надписа.
Вероятно е бъг и ще го оправят при следващата версия.
 
От: Проблем с Contact form 7

Сега пробвахме и на друг сайт без да я ъпдейтват и там не работи.
 
От: Проблем с Contact form 7

Пак нещо се омазали. Формата си работи без проблеми.
 
От: Проблем с Contact form 7

Пак нещо се омазали. Формата си работи без проблеми.

Да кажеш да е пипано нещо по формата, да е омазана, но при положение, че нищо не е пипано и по двата мои сайта, а и по този, на който помолих да пробват и не работи?! Ще изчакам може да е бъг при тях нещо. Нямам идея.
 
От: Проблем с Contact form 7

Има нещо в твоя сайт което пречи на формата да си работи.
 
От: Проблем с Contact form 7

Имам три различни форми в един сайт на contact 7 и като прочетох темата ги проверих - всичко работи, както трябва. Провери в настройките на формите.
 
От: Проблем с Contact form 7

Нещо са ви били оакани формите преди това. Аз ъпдейтна на 7-8 сайта, излезе ми съобщението за проверка, чекна ги и всичко е на 6.

Hint: Проверете си настройките на SMTP.
 
От: Проблем с Contact form 7

Имам три различни форми в един сайт на contact 7 и като прочетох темата ги проверих - всичко работи, както трябва. Провери в настройките на формите.

Абсолютно по дефоут са настройките. Работеха си до преди 2 -3 дни. Ще погледна и нещата, коти споменава Торбалан. Ако много ме изнерви ще го сменя с друг. Сега няма за една форма да си скъсам нервите. Достатъчно до момента ми се опънаха нервните окончания.
 
От: Проблем с Contact form 7

Почнах обновлението и секунди по-късно, докато траеше то попаднах на темата. Стисках палци да не се прецака нещо. Е, прецака се, но леко. Оправих го бързо.
При мен грешката бе в точно определен ред в една от формите и подменюто "Поща", където ми изписа: "This field can be empty depending on user input.". В това поле бях задал shortcode, а е искало да има текст. Самата система обаче ви лъже, че проблем може да има с настройката на емейла. Нищо общо нямаше грешката с въведен некоректно емейл, а ви праща да погледнете "How to Resolve Configuration Errors", където всичко се върти около Mail полето. Промених полето "Относно" и уж вече няма грешки.
 
От: Проблем с Contact form 7

Почнах обновлението и секунди по-късно, докато траеше то попаднах на темата. Стисках палци да не се прецака нещо. Е, прецака се, но леко. Оправих го бързо.
При мен грешката бе в точно определен ред в една от формите и подменюто "Поща", където ми изписа: "This field can be empty depending on user input.". В това поле бях задал shortcode, а е искало да има текст. Самата система обаче ви лъже, че проблем може да има с настройката на емейла. Нищо общо нямаше грешката с въведен некоректно емейл, а ви праща да погледнете "How to Resolve Configuration Errors", където всичко се върти около Mail полето. Промених полето "Относно" и уж вече няма грешки.

А какво промени в него? Само текста ли? Покажи моля те твоя текст в полето как изглежда.
 
От: Проблем с Contact form 7

Грешките, които дава във формата не пречат на изпращането.

Намерих проблем на няколко сайта, които се хостват на PHP 5.6 и използлват SMTP с TLS оторизация и self-signed сертификат.

Проверете си логовете за това съобщение
Код:
PHP Warning:  stream_socket_enable_crypto(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages:\nerror:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed

Фикснал съм го. Ако ми остане време ще се опитам да го кача като плъгин в репото.

За сега, ако някой има такива проблеми фикса е качен в Github
 
Последно редактирано:
От: Проблем с Contact form 7

А какво промени в него? Само текста ли? Покажи моля те твоя текст в полето как изглежда.
В менюто, където ви дава, че може да използвате: Поща
In the following fields, you can use these mail-tags:
[your-name][your-email][your-subject][your-message]
...
в полето "Относно" бях задал "[your-subject]". Смених го на "Запитване" и грешките изчезнаха..
Разцъкайте си и където трябва нещо да се коригира, ще ви е написано с червен надпис, предполагам.

В случая при мен бе какво ще пише в полето относно като ми изпратят нещо. Няма да е каквото те искат, ами ще пише "запитване".
Вече като отворя емейла, там ще го има каквото са написали в Относно, тъй като ще ми прати като message body:
From: [your-name] <[your-email]>
Subject: [your-subject]

Message Body:
[your-message]

--
This e-mail was sent from a contact form on .....
 
От: Проблем с Contact form 7

Ъпдейтнах днес и половин час се борих да го оправя на един от сайтовете си. Сега видях темата и се ядосах. При мен проблема се реши като сложих кавички на текста

Код:
[your-subject]

и като разкарах

Код:
[your-email]

и сложих адрес който е на домейна на който е сайта. Ако е различен не дава. Което е тъпо, добре че имам стара версия на плъгина на други сайтове, че не знам промяна в политиката ли е, или някакъв бъг.
 
От: Проблем с Contact form 7

В PHP и Error Log-а нямам нищо с stream_socket_enable_crypto. Може да го има само след някои по-големи PHP версии на apache.
Грешките, които дава във формата не пречат ба изпращенто.

Намерих проблем на няколко сайта, които се хостват на PHP 5.6 и използлват SMTP с TLS оторизация и self-signed сертификат.

Проверете си логовете за това съобщение
Код:
PHP Warning:  stream_socket_enable_crypto(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages:\nerror:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed

Фикснал съм го. Ако ми остане време ще се опитам да го кача като плъгин в репото.
 

Горе