Проблем с curl на Superhosting.bg

BullBlogger

New Member
Случайно някой да е успял да подкара курлата на суперхостинг? Имам усещането, че просто не е активно, но дори не мога да допусна подобна глупост и за това пробвам отново и отново.

дава ми грешка Warning: curl_error(): 106 is not a valid cURL handle resource in

което не е вярно, защото същия php скрипт си работи на друг хостинг
 
Не съм имал акаунт при тях. Съмнява ме да са спрели кърл като функция, но пък е възможно да са спрели изходящият трафик, т.е. да се отварят само адреси на техните сървъри за да се избегнат злоупотреби.

Пусни си един тестов файл с (долния код) и виж дали кърл присъства). Ако не - значи е забранен. Ако присъства виж дали командата shell_exec е разрешена и ако е, тествай с втория скрипт (абе и в двата случая пробвай, второто може да ти покаже резулати на маймуница, но ако ги покаже, значи работи коректно).
<?php
phpinfo();
?>

<?php
echo shell_exec("/usr/bin/curl -L http://www.google.com");
?>

П.П. Честит юбилей на мненията ;)
 
От: Проблем с curl на Superhosting.bg

Верно отворена е курлата. Значи има светлина в тунела - повредата явно е в моя телевизор. Благодаря за отговорите!
 
Гугъл ти е приятел, знаеш. И не се заблуждавай от това, че работи на една инсталация, а на другата не. Различните версии дават различни проблеми.
 

Горе