Проблем с Prestashop - плащания

djokando83

Active Member
Здравейте колеги , тези дни си блъскам главата с едно магазинче на Преста... Ползвам безплатната им тема (докато поразуча платформата) ... та качих си няколко продукта в магазинчето , понаредих нещата доколкото ми стигнаха познанията (от гугъл и ютуб) и реших да направя една пробна покупка да видя дали всичко е наред . Нагласил съм цената на доставка да варира спрямо цената на стоката , НО когато направя пробна поръчка с "наложен платеж " през еконт ми дава , че цената на доставката е "безплатна" . Гледах настройките на Еконт на едно клипче в сайта им и всичко ми е така ,но проблема си остава .
Пробвах няколко пъти да деинсталирам двата модула на еконт ,но проблема остава , даже при последния опит напълно изчезна опцията ми за наложен платеж при последната стъпка на поръчката(въпреки ,че и 2 та модула са инсталирани).
Плащанията с пейпал и банков превод също не успях да оправя и сега съм в "комичната" ситуация да имам няколко стоки в магазина без да имам начин на плащане :) Писах на Еконт за проблема , но нямам отговор , та ако някой от колегите тук има малко време (дори и да не е днес ) ще се радвам на някой читав съвет .
П.с. По-късно мога да направя няколко снимки на настройките които съм направил за да кажете дали аз не бъркам някъде или просто темата или модула си прави гавра с мен :)
 
От: Проблем с Prestashop - плащания

Ако имаш договор с Еконт, трябва да ти помогнат с модула.

Иначе тия модули на Еконт и Спиди, що ядове съм брал с тях...

Можеш да опиташ да не е с модул, а да е с твърди цени за доставка - така не зависиш от модулите на доставчиците.

Например с твърди цени според адреса за доставка:

- до офис на Еконт Х лв
- до адрес Y лв

Или да си зададеш твърди цени според килограмите на пратката и се появяват автоматично на клиента. Настройваш примерно до 1 килограм да е 3 лв, до 5 кг да е 5 лв, до 10 кг да е 8 лв и т.нат.

С модулите е голяма беля.
 
От: Проблем с Prestashop - плащания

В Shipping > Carriers деактивирай или изтрии Carriers които са по подразбиране и направи само един за модула. После в неговите настройки сложи мин и макс килограми.

Ако си с модула на еконт ще показва БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА докато клиента не въведе всички данни и натисне бутона изчисли. В самия модул също направи опцията безплатна доставка да не на 0лв а там на колкото решиш 20-50-150
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Проблем с Prestashop - плащания

Виж файлът 13717Виж файлът 13718Виж файлът 13719Виж файлът 13720

След като изтрих превозвачите си зададох нов превозвач - кръстих го Еконт и сега изчислява правилно цената , но нямам опция за финализиране на поръчката накрая - а модула зя наложен платеж е инсталиран ...
 
От: Проблем с Prestashop - плащания

Файловете ти не се отварят.

Нямаш наложен или нямаш Еконт като опция при куриерите?
 
От: Проблем с Prestashop - плащания

8b5184e74a54d118ec2ef9d47ee61fec.jpg
 
От: Проблем с Prestashop - плащания

Имаш 2 модула за НП
Наложен Платеж и Еконт Наложен Платеж. Спри първия и активирай втория.
 
От: Проблем с Prestashop - плащания

Имаш 2 модула за НП
Наложен Платеж и Еконт Наложен Платеж. Спри първия и активирай втория.

Като не забравяш да активираш дадения пеймънт модул от секцията Modules-Payments, защото няма да го виждаш до тогава също.
 
От: Проблем с Prestashop - плащания

Влез в модули и услуги/Плащане/ скролни надолу до ВАЛУТНИ ОГРАНИЧЕНИЯ,
сложи си чек на валутите;
виж ОГРАНИЧЕНИЯ ЗА ГРУПА
ДЪРЖАВНИ ОГРАНИЧЕНИЯ - сложи чек на държавата с която си си направил тест акаунта на купувач
Няма начин сега да не видиш валутата след тези стъпки.
Поздрави!
 
От: Проблем с Prestashop - плащания

При чекаута предполагам първо се регваш (правиш гост акаунт) и тогава се ядосваш, че не виждаш плащанията?
 
От: Проблем с Prestashop - плащания

Оправихме го проблема. Модула не беше донастроен и трябва да му задаваш тегло винаги на продукта, за да работи коректно. "Страааашно"... Спидито ще го борим по-късно.
 

Горе