Проблем с RSS в блогър

bgtifo

Well-Known Member
Нещо не мога да вкарам RSS в блогър. Изпълнявам всичко както трябва, правя си feed в feedburner после копирам адреса отивам в блогър - лейаут и добавям add gadget там в полето feed въвеждам адреса на feed-а или иначе казано http://feeds.feedburner.com/алабаланица и като кликна на continue ми излиза ivalid feed url. Защо така се получава и как да реша проблема?
 
От: Проблем с RSS в блогър

Ами нямам свободен хостинг имам 10 сайта на български и няма къде да кача wordpress, а сега не ми се плаща.

Този сайт преди беше на WP ама му изтече хостинга и го сложих нарочно на блогър, защото не възлагам големи надежди на него.

Той в health нишата и въобще нещата с него са сложна работа. Ако все пак някой знае какъв е проблема с RSS-а нека пиша :)
 
От: Проблем с RSS в блогър

твоятблог.blogspot.com/feeds/posts/default

това не ти ли върши работа
 
От: Проблем с RSS в блогър

И двата начина ги пробвах и не става...

Иначе имам направен фийд, който е feeds.feedburner.com/alabalanica и него като го пусна и горните варианти все излиза Invalid feed URL с тригълниче, в което има удивителна.

Дори смених темата, да видя дали не е от нея и пак не става... Много ме яд ама какво да се прави.
 
От: Проблем с RSS в блогър

Мини през тук feedvalidator dot org с линка на фийда и оправяй грешките. :)
 
От: Проблем с RSS в блогър

Всичко свети в жълто, това ако са грешки в кода не виждам как могат да се оправят по-добре да остана без RSS feed.

Изписва, че бил валиден, но може ли да се подобрят нещата със следните препоръки... И някакви неща, които не разбирам как да ги оправя :)

This feed is valid, but interoperability with the widest range of feed readers could be improved by implementing the following recommendations.

Нещо подобно на:



Use of unknown namespace: http://namespace.uri/
Explanation

Even though the feed validator has build in support for quite a large number of popular namespaces, you somehow managed to have found one that the feed validator does not (yet) support.

Solution

Check your namespace declaration for misspellings. If you misspell the namespace URI, this information may not be recognized by feed consumers.

If the namespace is spelled correctly, be aware that the feed validator is unable to verify the correct usage of this namespace. Also be aware that this namespace is not likely to be widely supported.

If you know of a namespace that you feel that the feed validator should support, let us know. Please include in your request a pointer to the documentation for the namespace. Such documentation should describe the XML elements and attributes defined for this namespace. More information and the status of current requests can be found on the wiki.
 
Последно редактирано:
От: Проблем с RSS в блогър

Сподели как си се справил с проблема, за да може в бъдеще, ако някой има същия проблем да има къде да види решението.
 
От: Проблем с RSS в блогър

Ами така и не успях да заредя фийда от gadgets, но той си работи във feedburner и просто добавих една икона в хедъра.

Оказа се, че има някаква грешка при форматирането на статиите и за това не иска да го извика от Gadgets.

Просто си създавате фийд, слагате една икона в сайта сочите пътя на фийда (feeds.feedburner.com/xxxxxxxx) и воала :)
 
От: Проблем с RSS в блогър

Ами така и не успях да заредя фийда от gadgets, но той си работи във feedburner и просто добавих една икона в хедъра.

Оказа се, че има някаква грешка при форматирането на статиите и за това не иска да го извика от Gadgets.

Просто си създавате фийд, слагате една икона в сайта сочите пътя на фийда (feeds.feedburner.com/xxxxxxxx) и воала :)

Забравих да ти го предложа този вариант. Аз също ползвам такъв вариант, а не вграден widget, защото стой грозно. Само, че съм посочил пътя "твоятблог.blogspot.com/feeds/posts/default", а не от фийдбърнер.
 

Горе