Провери броя думи и цената на статията си

harkon

New Member
Преди време имаше теми, в които се задаваше въпросът "Как да проверим броя на думите в статия?". Реших да напиша един скрипт, който изчислява броя им. Показва и колко често се среща дадена дума в текста, така че да внимават копирайтерите да не се повтарят много, ако думата не е ключова, и не им е в заданието да я повтарят. :)
Добавил съм и изчисление на цена на текста.
Ако имате идеи за подобряване на скрипта, споделете ...

zeitgeist-bg.com/test/calculation/word_count.php
 
Последно редактирано от модератор:
От: Провери броя думи и цената на статията си

това наистина е добър скрипт...поне за мен, след като не мога да си го напиша сам :)

Мерси, ще си го използвам отвреме-навреме когато си пиша статийки.
 
От: Провери броя думи и цената на статията си

Мисля че думи с две и три букви трябва да отпаднат или поне да са най-отдолу в класацията, когато ги сортираш.
 
От: Провери броя думи и цената на статията си

Готино скриптче, харесва ми, че показва повтарящите думи. За Price per word може би и въвеждане на малко по-високи цени, аз взимам от 0.20 лв. на дума. Това за кратките думи на колегата отгоре също не е лошо. Вече е в отметки.
 
От: Провери броя думи и цената на статията си

Мисля че думи с две и три букви трябва да отпаднат или поне да са най-отдолу в класацията, когато ги сортираш.

Сортирах думите по дължина.

За Price per word може би и въвеждане на малко по-високи цени, аз взимам от 0.20 лв. на дума.

Може би си искал да кажеш, че взимаш по 0,02 лв на дума. Добавена е цената.

това наистина е добър скрипт...поне за мен, след като не мога да си го напиша сам :)
Благодаря!
 
Скриптът ми допада много. Реално имаш и разбивка за повтаряща се дума. Единственото, което се сещам да не брои или по-добре да изнася съюзите в отделна колонка. Даже ако не се лъжа може да си ги зададеш, примерно and, or, if, и a, the, an. Може да се направи даже и на БГ. Ще го ползвам най-вече за брояч на думите - след поръчка. :)
 
Можеш да оправиш това, че брои запетайките. Тоест текст от типа на:

"Това, това, това и онова."

Ще изкара, че 2 пъти се среща "това," и веднъж "това".

Добре е иначе.
 
От: Re: Провери броя думи и цената на статията си

Можеш да оправиш това, че брои запетайките. Тоест текст от типа на:

"Това, това, това и онова."

Ще изкара, че 2 пъти се среща "това," и веднъж "това".

Добре е иначе.

Не брои запетайките и точките. Текстът "Това, това, това и онова." го приема, че съдържа пет думи.
Стринговете "Това,", "това," и "това" ги приема, като отделни думи.
 
Re: От: Re: Провери броя думи и цената на статията си

Не брои запетайките и точките. Текстът "Това, това, това и онова." го приема, че съдържа пет думи.
Стринговете "Това,", "това," и "това" ги приема, като отделни думи.

А не трябва ли да преброи 5 думи, като "това" го приеме за 3 еднакви думи?
 
От: Re: От: Re: Провери броя думи и цената на статията си

А не трябва ли да преброи 5 думи, като "това" го приеме за 3 еднакви думи?

Би трябвало, но се усложнява скриптът. Междувременно го промених да брои "това" и "това,", като една дума ("това"), повторена 2 пъти.
 
От: Провери броя думи и цената на статията си

Извинявам се, ама нещо не мога да се справя с линка. Дали вече не е активен или нещо друго?
 

Горе