Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

тео

Well-Known Member
Не е за вярване, що за простотия е това.... - в момента ми тече проверка. За да не ви е Ад, както на мен, ето повечето бланки. Та ако се наложи, да не ви побеляват косите като на мен... Ако съм изтървал нещо - питайте, сигурно го имам.

Между другото форумът има странна политика за архивите - rar не качва въобще, а за zip има много интересни ограничения за големината... Както и да е - в трите файла са общо трите архива с файловете.
 

Прикачени файлове

  • tdudov red.zip
    146.3 KB · Преглеждания: 97
  • tdudov red2.zip
    146.2 KB · Преглеждания: 124
  • tdudov red3.zip
    84.2 KB · Преглеждания: 62
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Мале като каза трудова медицина се сетих че не съм си правил на фирмата трудова медицина и ще ми одерат кожата - добре че се събудих та се сетих къде съм та ми олекна :)

Доста отговорни другари има да се чудят що няма работещи фирми и инвестиции в БГ.
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Манта, това беше гадно :D
Ама там дето си ти няма

10. Естетизация на производствения интериор

10.1. Обемно-пространствено решение на интериора
10.2. Естетизация на интериора – оборудване, работно място, работна мебел и др.
10.3. Естетизация на работното облекло
10.4. Функционална музика
10.5. Естетизация на околоцеховото пространство

Такава офпейдж естетизация (на хартия) съм му дръпнал, че да ми завиди на бъкингамския дворец, главния градинар :p
Освен това съм 100% сигурен, че не си подготвен и нямаш ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ ПРИ АВАРИЯ В АЕЦ ИЛИ ТРАНСГРАНИЧНИ РАДИОАКТИВНИ ЗАМЪРСЯВАНИЯ, дори не си си припомнял наскоро СИГНАЛИТЕ НА “ГРАЖДАНСКА ЗАЩИТА”И СРЕДСТВАТА ЗА ПРЕДАВАНЕТО ИМ...

Даже не ми е кеф да се бъзикам... реве ми се
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Понеделник е, стопли се...
плъзнаха гадовете навсякъде...
нали трябва да изкарат някой лев за лятото...

Защо е тази проверка при теб? на случаен принцип ли е или е по сигнал нещо ?
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Понеделник е, стопли се...
плъзнаха гадовете навсякъде...
нали трябва да изкарат някой лев за лятото...

Защо е тази проверка при теб? на случаен принцип ли е или е по сигнал нещо ?

Услади му се на гадът, преди година успя да ни обуе и сега се е върнал за още кръв. Ама този път ще се съдиме, мамицата му, стотинка без три инстанции няма да види. След два дена ще представяме първоначалните документи... ще видим ко ще му роди кратуната
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

ТУК МОЖЕ да вкараме и идеята пак да се съберем и фонд правна защита ли що ли
да направим сдружение и да сме подготвени за такива ситуации!
щото гадовети искат пари за море.. .ама някои искат и ремонти да правят...
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

ТУК МОЖЕ да вкараме и идеята пак да се съберем и фонд правна защита ли що ли
да направим сдружение и да сме подготвени за такива ситуации!
щото гадовети искат пари за море.. .ама някои искат и ремонти да правят...

Запиши ме - крайно време е да се направи нещо. Дори и документална банка да е само - вътре съм.
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Не съм аз подходящия да записва, несериозен съм, а и наистина съм зле с паметта...
за целта е нужно някой по-... нещо си от мен, да кажем по-сериозен...

Аз съм добър само да запаля фитила и да дам инициатива и идея, но изпълнението ще ми омръзне и няма да го довърша!

Но такива неща се случват,
както и при мен така и при теб, така и при много други, проверки глупости и желание да изтискат малко джобни,
всеки с бизнес е давал пари под масата.
по-добре
да давам определена сума на месец в някакъв фонд, но да съм спокоен че в нужда, мога да разчитам на подкрепа :)
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Запиши ме - крайно време е да се направи нещо. Дори и документална банка да е само - вътре съм.


В туй нящо и аз ще участвам. 100 лв на година членски внос и ще стане, 1000 ЧОВЕКА ДА СЕ СЪБЕРЕМ ... СМЯТАЙ. Даже и да не се възползвам пак искам да дам пари за такава кауза.
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Амуне не се занимавай с глупости парите дето мислиш да инвестираш в такъв фонд ги инвестирай в куфари - не се заплесвай
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

КЗТ (комисия за защита на търговците) и от потребителите и от държавата - има хляб, адвокати се търсят значи :)
 
Не е за вярване, що за простотия е това.... - в момента ми тече проверка. За да не ви е Ад, както на мен, ето повечето бланки. Та ако се наложи, да не ви побеляват косите като на мен... Ако съм изтървал нещо - питайте, сигурно го имам.

Между другото форумът има странна политика за архивите - rar не качва въобще, а за zip има много интересни ограничения за големината... Както и да е - в трите файла са общо трите архива с файловете.

Хъм неприятно... а политиката за архивите е дефуктната нищо не е барано по настройките в това отношение.....
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Амуне не се занимавай с глупости парите дето мислиш да инвестираш в такъв фонд ги инвестирай в куфари - не се заплесвай

Бе лесно е да се каже... ако не чакам да се случат определени неща, и куфари няма да си вземам, ама съм вързан поне още 2 години тука.
 
Re: От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Най изгодни в момента в ЕС за не ризиденти в Малта са Малтийските фирми... за не резиденти при плащане на дивидент 5% данък и почти никаква простотия.... аз вече сериозно се замислям....
http://www.cc-advocates.com/company-law/malta-company-taxation.htm

2) Imputation system

Malta operates the full imputation system of taxation whereby the tax paid by the company is available as a credit to the shareholders when distributions are made to them. Company tax of 35% is available as a credit to the shareholders upon receiving dividends from the company.

3) 6/7ths refund for active income

When dividends are paid by trading companies to the shareholders, these shareholders become entitled to claim refunds of 6/7ths of the Malta tax paid by the company. Taking into account such refunds, this results in an effective rate of Malta tax of 5%.


Shareholding may be held by individuals or through a Maltese parent.

The definition of a company has been widened to include an oversea branches (PEs) set up in Malta, companies which although not resident in Malta carry out activities in Malta and also companies which are neither incorporated nor resident in Malta provided that such companies are registered with the local tax authorities.
 
От: Re: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Хъм неприятно... а политиката за архивите е дефуктната нищо не е барано по настройките в това отношение.....

Ами като препоръка тогава увеличете zip файловете поне на мегабайт, че сега са ограничени до 180К някъде. Иначе да, супер неприятна и изнервяща работа...
 
Re: От: Re: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Ами като препоръка тогава увеличете zip файловете поне на мегабайт, че сега са ограничени до 180К някъде. Иначе да, супер неприятна и изнервяща работа...
Това ми смърди на сигнал бате, имай едно на предвид. Ако знаеш кой е, върни му пожеланията. Иначе е простотия.

И ако някой не е наясно, по закона за труда, всеки трябва да има по мин. 9 кв. м. Смята се цялата квадратура делено на хората, работещи там. Тъпня, но факт и за това се подлежи собственика на глоба. Няма как всичко да ти е на шест и това е ясно на всеки. За това всеки праща по сигнал, като в повечето случаи ония бастуни стрелят на посоки, но винаги уцелват нещо, защото просто все някъде има пропуск.

Хейтърска история, но така играят бизнесите тук, защото не стават за нищо. Като станем хубава държава всеки бизнес ще бъде издухан от голям играч. А на тези ще им се върне тъпкано. Въпрос на време е някой да им пусне и на тях една, защото и те има какво да предложат на въпросните господа в комисията.
 
Re: От: Re: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Ами като препоръка тогава увеличете zip файловете поне на мегабайт, че сега са ограничени до 180К някъде. Иначе да, супер неприятна и изнервяща работа...

Въпроса е че атачмъните са в базата... и един мегабайт ще и вдигне много размера ... трябва да си поиграя да ги прехвърля в директория от там идват други забележки като е нещо по голямо може да го шляпате на някой ваш си хост или да е разцепено... хайде ще го премисля и ще вдия как ще стане :)
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

тео, сложих ти едно зеленичко...

тази и мен ме е "яла" преди година точно, минах през твоя "ад" :)

изтеглих си бланките за всеки случай...дано тези, които си публикувал, да помогнат на хората, че хич не си е майтап като ти "изтупат" една призовка с 30-40 точки (документи) за представяне за след 48 часа...
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Колеги, този правилник не е за вас, ако се занимавате само с интернет или имате т.нар офис или някакъв търговски обект. Съветвам ви, да не ползвате всякакви бланки намерени в интернет, а да търсите компетентна помощ :)
Ето например
19.2. Производствени работници – цех “…………………”:
- Редовна смяна – от 8:00 до 17:00 часа, в т.ч. обедна почивка от 12:30 до 13:00 часа;
- Първа смяна – от 6:00 до 14:00 часа, в т.ч. почивка от 9:00 до 9:30 часа;
- Втора смяна – от 14:00 до 22:00 часа, в т.ч. почивка от 17:30 до 18:00 часа;
- Трета смяна (ако се налага такава) – от 22:00 до 6:00 часа, в т.ч. почивка от 2:00 до 2:30 часа;
19.3. Пазачи – работят на сумирано изчислено работно време по график, който ежемесечно се изготвя. При изготвяне на графика, задължително се спазват ограниченията по чл. 142, ал. 2 от КТ.

Ако искате да въведете сумирано изчисляване на работно време трябва да водите и съответните отчети и на определеният срок да изравнявате присъствените форми и, ако има извънреден труд да го заплащате в съответните ведомости :)
 
От: Проверка от ГА Инспекция по труда - образци

Подкуп не давам, ако някой има претенции съд до последна инстанция преди да платя каквото и да е било. Вид, че се тревожа и че ми пука не давам за да не им правя кеф на тия хлебарки, учтиво с тия не се държа, даже да седнат няма да ги поканя..
 
Последно редактирано:

Горе