Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Weblion

Active Member
Тези дни и аз не знам защо, ама ми хрумна идеята да напиша е-книга и да я продавам в Amazon. Искаше ми се да питам някой дали е продавал там свои авторски творби и дали ако тематиката е добре избрана, могат да се печелят пари от тази работа. Имам една позната, която прави постоянно корици за е-книги, тоест има адски много поръчки именно за Amazon и ако трябва да съдя по това, то има хляб дето се вика в тази работа. Вие какво мислите? :rolleyes:

P.S. Приемам предложения и за тематика на книгата. :wink:
 
Последно редактирано:
От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Имах подобна идея преди година,
ама писането не е за мен.
Успех ти желая!
Ако напишеш нещо интересно и хващащо внимание определено ще имаш успех.
Език задължително английски.
 
От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Имах подобна идея преди година,
ама писането не е за мен.
Успех ти желая!
Ако напишеш нещо интересно и хващащо внимание определено ще имаш успех.
Език задължително английски.

И аз така си мисля, че и без това се занимавам с това и много ми се прииска да опитам. За писането за съжаление ще се наложи да търся някой преводач, но както се вика, за да се печелят пари, трябва и инвестиция да се направи. ;)
 
От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Художествена литература ли визираш или нещо по-скоро тип наръчник за... ? (Второто стига да измислиш нещо полезно и целенасочено относно детайлите според мен би било добре прието евентуално, но не съм запознат с нещата, така че това е чисто субективно лично мое мнение ) :)

Преди време се бях пробвал, стигнах някъде до 150-та страница и прекратих, поради това, че съм доста самокритичен. Все още предполагам "трупат прах" из някой стар хард.
 
От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Аз имам една книжка в момента, не е нищо кой знае какво - 10 странички наръчник. Какво по-точно те интересува?
 
От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Аз имам една книжка в момента, не е нищо кой знае какво - 10 странички наръчник. Какво по-точно те интересува?

Замислих се просто дали от това могат да се правят добри пари, ако разбира се напиша нещо, което е интересно.
 
От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Помисли добре основно и заради инвестицията. Ще загубиш страшно много време в написването на книгата. За превода ще ти вземат една солидна сума. Има хора които правят пари от това, но най-малкото е че английският им е натурален език или го знаят добре. Това което напишеш ти не се знае как ще го представи преводача.
 
От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Помисли добре основно и заради инвестицията. Ще загубиш страшно много време в написването на книгата. За превода ще ти вземат една солидна сума. Има хора които правят пари от това, но най-малкото е че английският им е натурален език или го знаят добре. Това което напишеш ти не се знае как ще го представи преводача.

Знам и точно това ме притеснява. Просто последните дни се чудя, в какво мога да инвестирам или да опитам да се развивам в малко по-различна посока. Не съм от хората, които стоят на едно място и се стремя постоянно да се развивам, но май трябва да обмисля още нещата.
 
От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Ако пишеш книги само за да печелиш пари - няма да направиш нищо, ще загубиш. Но ако пишеш книги само защото ти харесва да пишеш и най-важното: ако има какво да споделиш, само тогава ще спечелиш. А ти няма какво да споделяш и на какво да научиш хората - ако имаше на какво да ги научиш и какво да споделиш в една книга, то нямаше да се чудиш дали да почваш да пишеш, пък как да я продаваш на английски в Амазон и колко ще спечелиш!

По-добре се захвани с нещо друго, което повече ти се удава!
 
От: От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Ако пишеш книги само за да печелиш пари - няма да направиш нищо, ще загубиш. Но ако пишеш книги само защото ти харесва да пишеш и най-важното: ако има какво да споделиш, само тогава ще спечелиш. А ти няма какво да споделяш и на какво да научиш хората - ако имаше на какво да ги научиш и какво да споделиш в една книга, то нямаше да се чудиш дали да почваш да пишеш, пък как да я продаваш на английски в Амазон и колко ще спечелиш!

По-добре се захвани с нещо друго, което повече ти се удава!

Колега, не мога да се съглася изцяло с теб. Работя като копирайтър и графичен дизайнер от няколко години, но не възприема това като професия толкова силно, а като хоби, което ми доставя огромно удоволствие. Въобще като цяло компютрите са ми страст от малка, но определено в тези две области засега най-силно намирам един вид себе си. Въпросът ми беше по-скоро да видя вие, какво мислите, тъй като това за мен е най-добрия форум, където можем да споделяме и да обменяме опит. :)
 
От: От: От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Колега, не мога да се съглася изцяло с теб. Работя като копирайтър и графичен дизайнер от няколко години, но не възприема това като професия толкова силно, а като хоби, което ми доставя огромно удоволствие. Въобще като цяло компютрите са ми страст от малка, но определено в тези две области засега най-силно намирам един вид себе си. Въпросът ми беше по-скоро да видя вие, какво мислите, тъй като това за мен е най-добрия форум, където можем да споделяме и да обменяме опит. :)

Е, не знам, аз говоря от собствен опит с писането и издаването на книги. Но винаги някой може да ме обори, да изсипе едни пари за да спечели още повече пари. Защото тук си трябва и малко късмет - колкото и добра книга да си написала, ако няма начин да се издаде, никой няма да узнае за нея, автора няма да спечели, и обратното - колкото и лоша, отвратителна книга да си написала, ако се налеят едни пари и се направи добра реклама, ще се продаде и ще се спечели.

Иначе забележката за английския който колегата преди мен ти направи е правилна - трябва ти много добър преводач, такъв, на който да се довериш, и задължително да не е някой от драскачите във форума, професионалните преводачи струват скъпо!
 
От: Продавали ли сте ваши авторски книги в Amazon?

Значи, Никол, мнението ми е към теб. От заглавието на темата не става ясно какво точно те интересува, което на теб да ти помогне.

Писането на книга не е много лесно, особено за първи път, ако ти е.

Въпреки по- добрите времена в чисто технически аспект (защото не знам, дали си писала на ръка или на пишеща машина и да го сравниш с писането на компютър) - от набавяне на някаква фактология, до най-елементарно установяване на някакъв стил, по който ще бъдеш разпознаваема.

Вчера докато писах на човека с бобовата игра се сетих и за penman, който е със самочувствие, а вероятно и професия на "писател", когато в една тема беше споделил, че е готов да напише книга, ако се намери ментор/спонсор, който да го обезпечи и да му даде време от около година-две, за да напише каквато и да е книга. И тогава си мислех: добре де, всичките тези (пак повтарям преобладаващо автори хващащи тендовагинит от щракане по машини или омазани с мастило) писатели как са започвали и са написвали книгите и романите си?

Много, наистина много книги трябва да се прочетат, за да напишеш нещо, което да си заслужава. Самокритиката не е вредна, но е важна упоритостта и постоянството, да не се отказваш. Дори в един момент, да ти "пресъхне" вдъхновението, да стане объркано или тегаво, трябва да си търпелива, за да се избистри и после да го направиш.
Просто започни. Седни и го направи. След като го напишеш има безброй издателства. Ще трябва да си платиш, за да ти го издадат. Ако не участваш в някакъв конкурс или по друга линия не успееш да го обезпечиш. След това, преводачът лесно ще го намериш.

Аз лично мога да ти предложа и заглавия и герои и сюжетни линии, но въпросът е, на теб какво ти е интересно. Жанр?


:| Успех!
 

Прикачени файлове

  • 36572_3000712542484_2077088162_n.jpg
    36572_3000712542484_2077088162_n.jpg
    63.6 KB · Преглеждания: 4
Последно редактирано:

Горе