Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

spy

Active Member
Колеги, не знам за вас обаче на мен ми писна да чета обяви в 'Пазар', които продават нещо, но какво е ще разберете само на ЛС.

Поради що се срамуват да кажат кой е сайта с ПР100 от който продават линкове? Или коя е супер, хипер, мега таргетираната фейс-група за без пари? Или кой е сайта в който ще си купите най конвертиращата реклама?

Разбирам защо цените се пускат на ЛС, но да се обяснява какво се продава през ЛС е ... айде да не казвам тъпо, а странно! Още повече, че напоследък не забелязвам наоколо AMOUN, така че няма страшно да ги напляска, че предлагат боклуци :)
 
Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС
:lol:

Изпревари ме, точно такава тема бях замислил да пусна.
 
От: Re: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

:lol:
Изпревари ме, точно такава тема бях замислил да пусна.

Добре е, че не съм сам...

Чудя им се на тия продавачи от какво ги е страх? Сигурно се опасяват, че ако пуснат линк към сайта и някой може да го посети? Или недай боже Г. да вземе да ги индексира ... пу-пу да не е уроки
 
От: От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Ако ти напиша две лични съобщения или даже още по-добре - 3, ще получа ли някакво намаление :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ако въпроса е към мен, ДА :) Но намалението няма да е правопропорционално на броя ЛС (това е за защита от спам...хахахах)
 
Не знам от какво ги е страх, може би са чели твърде много книги за световната конспирация и ги е страх от цру, фсб, евреите и талибаните. Или от чичко G - че ще ги накаже, че са продали някое линкче. Или от данъчните. Други пък ги е срам от цената която са намислили да кажат. Някои пък просто се смятат за много важни. Сигурно има доста и които продават линкове и сайтове, които не са техни - когато комуникацията е на лични шанса да излъжат някой е много по-голям. Според мен такива теми трябва да се трият веднага, но не зависи от мен :)
 
Последно редактирано:
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Относно продажбата на линкове мога да ти отговоря. Никой не иска да каже кой е сайта публично поради простата причина че има шанс да бъде наказан. Аз лично никога не казвам от кой сайт продавам линк и също никога не купувам от сайт, който е казал публично.
 
Re: От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Относно продажбата на линкове мога да ти отговоря. Никой не иска да каже кой е сайта публично поради простата причина че има шанс да бъде наказан. Аз лично никога не казвам от кой сайт продавам линк и също никога не купувам от сайт, който е казал публично.

Това са градски легенди, да не мислиш, че някой седи и преглежда всички световни форуми и банва за продажби?! Това е смешно. А ако допуснем, че наистина има такава практика - тогава какво ще му пречи на този да се осведоми на лично за кой сайт става дума?
 
От: Re: От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Това са градски легенди, да не мислиш, че някой седи и преглежда всички световни форуми и банва за продажби?! Това е смешно. А ако допуснем, че наистина има такава практика - тогава какво ще му пречи на този да се осведоми на лично за кой сайт става дума?
Да, възможно е, но е по-малко вероятно. Едно е да влезеш в пазара и да си копнеш всички сайтчета дето продават линкове, друго е да пишеш 100 лични съобщения.
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

И аз бях пускал подобна тема с гласуване , ама никой не обърна внимание .Някой балък без проблеми може да излъже някой по-голям балък чрез тия лични съобщения . След като е форум , трябва да се дискутира , а не само ЛС ЛС ЛС
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Вече е обсъждано това и е обяснено във форума, ползвайте търсачката.

Покупко-продажбата на линкове се санкционира от Гугъл. Подобна обява от собственик с посочване на url е пряко доказателство за това. Да, екипи на Гугъл не обикалят по всички форуми, понякога си затварят и очите, ако нарушенията не са масови, но пък в някои форуми (и особено в този) е пълно с хора, които им пишат след подобна обява, което означава, че от Гугъл и да искат - не могат да се направят, че не са забелязали. Защо тези хора им пишат...дали от добро сърце, дали защото стават от леглото с левия крак или така смятат, че преборват конкуренцията... не знам, но е доказан факт.
 
Re: От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Да, екипи на Гугъл не обикалят по всички форуми, но пък в някои форуми (и особено в този) е пълно с хора, които им пишат след подобна обява.

Виж това вече го вярвам.
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

В темите за продажби на линкове, вероятно е по добре да не се посочна линка , въпреки че пуснатата тема е само намерение, до продажба може и да не се стигне в крайна сметка :)
Мен ме притеснява основно, че някои продължават да си въобразяват, че колкото са по -анонимни, толкова по- добре ще им върви онлайн бизнеса. :)
 
От: Re: От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Как пък точно реши да дадеш пример с моята тема и аз не знам ??? Явно нещо много те е подразнила, но няма значение.
Не искам да влизам в дълбоки спорове даже нямаше да пиша, но бях лекичко провокиран.
Ако някой се интересува от страницата или каквато и да е друга предложена услуга той задължително ще пише, другите само ще си цъкат по линкчетата и от време на време ще спамват(не казвам всички, но ще има и такивава гаранте)и пак се получава същото нещо - едни гледат - други пишат ЛС(тези, които имат интерес). Разликата е там, че аз например ако съм купувач и всеки е видял какво съм купил(например страница) а аз вече след пет- шест месец реша да я продам в същия форум , но искам със 100 лв отгоре веднага ще има реакции от сорта на:
"Къде си тръгнал бе до вчера беше със сто лева по - малко" или "Бих я взел ама намали малко верно беше по - евтина "
Мога да дам много примери, но наистина според мен, когато има едни хубави ключови думи в обявата, които да поясняват за какво става на въпрос е напълно достатъчно дори и без да се напише точно коя е страницата или каквото там се продава, не всеки купувач иска другите хора да знаят той какво купува!
Поне според мен е така!
И също колегата @strana, което е писал е много вярно!

П.С.
Това е моята обява, която една част от нея беше цитирана от колегата в началото на темата и мисля че с ключовите думи които съм подбрал става пределно ясно за какво става на въпрос!
Поради голямия интерес към фейсбук страниците и като цяло фейсбук маркеинга, реших да ви предложа още една страница.
Тази страница е силно таргетирана и потребителите са меко казано свръх активни, свързана е с туризъм и почитателите са близо 18 000. Развивана е в продължение на 9 месеца.
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Да, разбира се, че това, че е по-безопасно без посочване на url, не означава, че трябва да има кратки обяви от вида "продавам PR3, пишете на ЛС". Хубаво и полезно е да се кажат основните неща, свързани с обявата - тематика, език на сайта, посещения евентуално, ако имат значение и подобни, за да може купувачът да не си губи времето напразно в писане на излишни ЛС, ако се окаже, че по тези характеристики офертата не му върши работа.
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Давам до 3000 за нещо много яко. Ама колко точно ще кажа само на ЛС :) :) :)
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Срамежливи са хората. Пък и те мноооо яките неща и сайтове са "Top Secret", само 1-2 човека могат да ги знаят. :lol:
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Това че тука било пълно с хора, които само чакали някой да си пусне адреса на сайта, в който продава линкове за да пратят донос на Google звучи меко казано параноично. В България има всичко на всичко, два големи форума от тоя тип и нищо не му пречи на някой от българския отдел на Google да мине веднъж седмично за по 5 минути в разделите тип Пазар и да види кой продава линкове. Някои хора тука могат да засрамят и героя на Мел Гибсън от "Теория на конспирацията". Малко по-сериозно го давайте когато се обсъждат сериозни теми.
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Google не действат така! Някой ако напуска теми, че продава линкове от сайтове, който не са негови и после сам рипортва! Какво правим тогава? Трябва да имаш обявено в сайта, че продваш, иначе няма проблем.
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Това че тука било пълно с хора, които само чакали някой да си пусне адреса на сайта, в който продава линкове за да пратят донос на Google звучи меко казано параноично. В България има всичко на всичко, два големи форума от тоя тип и нищо не му пречи на някой от българския отдел на Google да мине веднъж седмично за по 5 минути в разделите тип Пазар и да види кой продава линкове. Някои хора тука могат да засрамят и героя на Мел Гибсън от "Теория на конспирацията". Малко по-сериозно го давайте когато се обсъждат сериозни теми.

Не съм се включил в тази тема да обсъждам белетристични или медицински термини. Става въпрос за доказани факти, разполагам с тази информация и малко ме интересува на кого как му звучи. Това, че на някого тук не се е случвало да пращат донос срещу негов сайт не означава, че това не се случва. Ако моето мнение бъде полезно за някого - ок, ако не - здраве да е, нека си разхвърля офертите към сайтовете публично и да си живее живота.

Както вече обясних в предишния си пост, когато преди през тези форуми минаваха българоговорящи представители от Гугъл (Гергана имам предвид), то те можеха да си затворят очите за не толкова драстични нарушения. Продал един-два линка - голяма работа. Все пак за всеки е ясно, че някои от интернет си изкарваме хляба, а не ни е само хоби в извънработно време и при невъзможността на всеки да разчита на сериозни директни рекламодатели е ясно, че да се реализират приходи на този пазар, е нормално, че ще се стига до покупко-продажби от този тип. Но когато тези "българоговорящи представители от Гугъл " получат донос те не могат да си затворят очите, защото веднага ще ги обвинят в субективност - за едни може, а за други не може.
 

Горе