Продажби в САЩ от Китай, счетоводство, фирми???

hanginthere

New Member
Здравейте, надявам се да можете да ми отговорите на следните въпроси, отварям онлайн магазин, и целта ми е да продавам в САЩ поръчвайки стоките от Китай!
Въпросите:
1. Възможно ли е да се извършва търговия от българска фирма до Щатите?
2. Как стоят нещата със счетоводството? На България ще плащам данъци —това ми е ясно, но докато се стигне до там какви са задълженията?
3. Използвам Shopify и плащанкята са проблем, фирмата stripe.com позволява да приемаш плащания без фирма но не е налична ако си в България! Има ли други такива фирми?
Лек и успешен ден,
Благодаря предварително!
 
Ако стоката ще се продава СЛЕД внасянето ѝ на US територия, това значи, че имаш Nexus. Имаш ли Nexus, значи, че си задължен да charge-ваш sales tax + remit-ваш sales tax, което пък обуславя и регистрации в купища щати. Какафонията е по-голяма там, отколкото в ЕС с VAT-а. EIN…

Ако стоката НЯМА на е на US територия и ще се праща от др. част на света, имаш право на до $800 per day per person за orders, където той няма да има мита и такси при получаване. Сам се досещаш, че това оскъпява и доставката, и времето, и всичко, и далеч по-малко поръчки ще се имат.

Относно Shopicrap, поогледай форума, напиши тази кл. дума и се разтърси за предходни стари теми, после с самооткажи. Stripe и подобните измишльотини за gateways, също.
 
Ако стоката ще се продава СЛЕД внасянето ѝ на US територия, това значи, че имаш Nexus. Имаш ли Nexus, значи, че си задължен да charge-ваш sales tax + remit-ваш sales tax, което пък обуславя и регистрации в купища щати. Какафонията е по-голяма там, отколкото в ЕС с VAT-а. EIN…

Ако стоката НЯМА на е на US територия и ще се праща от др. част на света, имаш право на до $800 per day per person за orders, където той няма да има мита и такси при получаване. Сам се досещаш, че това оскъпява и доставката, и времето, и всичко, и далеч по-малко поръчки ще се имат.

Относно Shopicrap, поогледай форума, напиши тази кл. дума и се разтърси за предходни стари теми, после с самооткажи. Stripe и подобните измишльотини за gateways, също.

Шерифе, той ще прави директен дроп пипинг, AliExpress -> US, чрез Shopify. Доста известен бизнес модел сред групите.

За човек, който няма никакъв опит със сайтове Shopify е доста добра алтернатива, особено ако има някакъв известен стартов капитал. Проблема ТУК в БГ е липсата на payment gateways.

За жалост нито Шопифай пеймънт, нито Страйп, нито някоя читава услуга на ПейПал не се предлага.

Колега помисли за WooCommerce. Чувал съм добри отзиви :)
 
О, точно такива шарани чакат от Shopicrap да му турят 25% reserve или директно отрязване още при регистрация, или при избор на gateway. Много ги обичат „Online Arbitrage“ хората, правещи това, особено от CN, особено и с всякакви counterfeit стоки.

Stripe / Authorize / BrainTree / 2Checkout / подобни US gateways, също.
 
О, точно такива шарани чакат от Shopicrap да му турят 25% reserve или директно отрязване още при регистрация, или при избор на gateway. Много ги обичат „Online Arbitrage“ хората, правещи това, особено от CN, особено и с всякакви counterfeit стоки.

Stripe / Authorize / BrainTree / 2Checkout / подобни US gateways, също.

Шерифре, преди няколко месеца Shopify придоби Oberlo за близо 15 млн. Не мисля, че все още са толкова скиптични към дропшипинг модела, след като носи доста голяма част от приходите им. А и 25% за 90 дни, не е чак такава болка.

От известно време чета за този бизнес модел и в действителност няма читав payment processor, работеш в БГ.

Най-лесният вариант според мен е фирма в UK/IE и бой до край. Има една камара фирми, който предлагат подобни услуги :)
 
Има поне още 5 tools с подобни или еквивалентни х-ки like Oberlo. Чудо голямо. По-голямото чудо, че януари се „вързаха“ към Amazon и от там вече полетяха, като яко се интегрираха. Иначе да, доста хора доста кинти правят, само дето тези хора обикн. не са от BG. Все още нямаме payment processors за тях.

Най-лесните варианти не винаги са най-добри или препоръчителни. Имаш контакти из отделите, попитай ги как BG без tax treaty с HK (но имаща с CN и MT) могат да „станат нещата“. Reg на firm в HK и ползването ѝ на глобално ниво за всичко, profits плащане там, а за банков акаунт или акаунти, при получени docs от HK с мокри печати и пр., откриване тук в BG + 1 в DE + 1 в UK, и е предостатъчно това. Само tax treaty-то да се „нагоди“. За покер фирмите и etc. ми е ясно Gibraltar, че яко ползват като loophole, доста ползват и MT (поради 6/7 tax refund схемата, ефективни 5%). Но идеята е, че е НЕвъзможно да се конкурира човек с глобалните играчи, а именно CN/HK, ако не играе ТЯХНАТА игра. Която изключително и ексклузивно става с фирма там (с лопата да се ринат компании, правещи HK firms отдалечено + docs, но tax treaty-то е важно, което го нямаме с тях).
 

Горе