Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Jekov Plamen

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
След абсолютно успешни тестове на първите роботи съм горд да Ви напиша следната тема...

Какво е времето? Времето е ресурс, разбира се. При правилно използване на този ресурс в комбинация с подходяща идея, план за действие, Вие можете да спечелите. Ние ценим Вашето време, и намерихме начин алтернативен и масов начин за извличане на информация от уеб сайт и запаметяване в Вашата база данни.

"Адвансед Кодинг Ентърпрайз" ООД представя Robotica.


Какво е robotica?

Това е платформа с неограничени възможности за създаване на индивидуални роботи които ще управлявате с един клик.Всеки клиент ще може да създава роботи,да избира от къде иска да извлича масова информация и къде да е записва.Представяме Ви едно ново измерение което ще Ви съкрати много нерви и допълнителни ресурси за персонал.

Колко ще струва?
Всеки един индивидуално създаден робот през маркет системата на платформата ще струва определена минимална сума която се заплаща еднократно за изграждането на робота.След което идва годишната такса (по ниска от създаването) която ще бъде за използването на робота.


Интересно:Ако вече има създаден робот които да извлича желаната от Вас информация ще може да го ползвате безплатно като ще се плаща само годишна такса за използване


Защо годишна такса?
Robotica ще бъде много тежък проект.Всеки един индивидуален робот ще обработва голям брой заявки към предварително зададени бази данни.За да поддържаме Robotica ни е нужен голям сървърен ресурс.Ще бъде ограничено вашето използване на робите - 5 пъти седмично


На кои му трябва robotica?
Някои вносители на дрехи,играчки и т.н.Имат продуктова гама от до 20 000 артикула.Ако сте дистрибутор това ще Ви отнеме месеци да прехвърлите всичката нужна информация...Ами после как ще следите дали има нови продукти? Вие вече имате възможност да синхронизирате категориите и да задействате робот които да следи за нови категории,нови продукти,нов снимков материал или всякаква информация която ще Ви е нужна за развитието на бизнеса си.

За клиенти, възползващи се от услугите на ROBOTICA, има опция да видят индивидуалните команди, локални настройки, отдалечени настройки, за всеки един използван от тях робот.
Използването на платформа ROBOTICA от Вас е съпроводено с необходимата информация, съчетана с максимално улеснен начин на използване.

Кога ще стартира роботика?


До 1 седмица стартират първите роботи на предварителни клиенти които ще обхождат уеб сайтове,събират информация и я записват.


До 1 месец ще можете да управлявате роботи!



Може да следите темата за допълнителна информация :)
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@Jekov Plamen как сте решили проблема с авторското право?
Ако клиента Х дойде и заяви crawler (вие си му викайте робот, ама си е баш crawler) за извличане на данни от xxxxxxx.com който е с защитени данни според закона за авторксите права какво се случва?
Ако се случи така, че клиент Х има разрешение за ползване на данните от сайта yyyyyyy.com но пък дойде клиент У и реши да го ползва ще го спрете ли?
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Или примерно искам да се следи сайта нещоси.ком ама от там теглят бана на Робокоп какво правим?
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@Jekov Plamen как сте решили проблема с авторското право?
Ако клиента Х дойде и заяви crawler (вие си му викайте робот, ама си е баш crawler) за извличане на данни от xxxxxxx.com който е с защитени данни според закона за авторксите права какво се случва?
Ако се случи така, че клиент Х има разрешение за ползване на данните от сайта yyyyyyy.com но пък дойде клиент У и реши да го ползва ще го спрете ли?

Опитваме се да увеличим интернет търговията има голяма част аудитория която може да се възползва, всеки има право на интерес.Както забранявате на гугъл роботите,така ще се забраняват и нашите роботи чрез команда в файла robots.txt
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Колега, и аз пиша скрейпъри на текст. Идеята ви е добра. Но за съжаление ИП-то/тата на вашия сървър ще бъдат във всички черни листи в ремките на седмица-две. Това + сигурен бан по ИП от индивидуални уебмастери дори по-скоро.
Ако искате да го правите - решението е индивидуални скриптове, които всеки си пуска от вкъщи, където ИП-то се сменя, освен това не се товари ваш сървър.
Това за роботс.тхт е шега, надявам се. Иначе спирайте овреме.
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Стига с хейтърство и скрейпъри.Викай му просто Robotica :)
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Кво значение има как го наричам? Къде видя хейт? Давам ви само насоки, малко по-дълго съм го правил от вас....
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@Jekov Plamen не е нито роботика, нито робот, а просто crawler. Има си техническо име на такива скриптове, а маркетинг нещата ги ползвай пред клиентите, а не пред колеги ;). Няма хейтване, а просто дискутиране.

Значи си признаваш, че за вас законите не важат и някой трябва да ви следи, за да ви блокира ако сайта му се появи при вас?
И аз да попитам това с robots.txt е шега нали?
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@Jekov Plamen не е нито роботика, нито робот, а просто crawler. Има си техническо име на такива скриптове, а маркетинг нещата ги ползвай пред клиентите, а не пред колеги ;).
Позволи ми да те коригирам. Инструментите с които се източва сайт или отделни части от него не се наричат crawler-и, а scraper-и. Аз също често използвам scraping за дребни неща - времето, валути, новини в ежедневниците, хороскопи. Имал съм поръчки от клиенти за изтегляне на цели сайтове и директно вкарване на отделните части (заглавие, ключови думи, текст) в база данни. Последно теглих сайт с листовки за КАТ, а преди това сайт с рецепти.
За валидирани сайтове използвам Web::Scraper за Perl, а за такива с по-сбозясван код Xpath с php. Средно голям сайт с рецепти се преточва до sql-дб за 10-на минути, като оставям малки sleep-ове след всяка заявка, че може да те изхвърли сървара.
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@Jekov Plamen не е нито роботика, нито робот, а просто crawler. Има си техническо име на такива скриптове, а маркетинг нещата ги ползвай пред клиентите, а не пред колеги ;). Няма хейтване, а просто дискутиране.

Значи си признаваш, че за вас законите не важат и някой трябва да ви следи, за да ви блокира ако сайта му се появи при вас?
И аз да попитам това с robots.txt е шега нали?

Никой няма право да ни следи при положението , че гиганта гугъл използва принципа на същите роботи обикаля цялата мрежа и събира заглавия,съдържание,ключови думи защо никой не си блокира гугъл?

Защо ще ни блокират?

Батко гугъл засича копираното съдържание и качва първият източник на по-горни позиции което е по-добре за собственика които е ПОКАЗАЛ информацията си публично.

Представи си , че си вносител на китайски стоки имаш около 15 000 артикула (минимално за китай).Сега вече започва интереса на дистрибуторите да копират твоята стока и да е продават с някакъв процент надценка.Сега всички тези 15 000 трябва да се прехвърля.Защо трябва да се плаща допълнително като може да си синхронизира продуктите и категориите всеки ден.Така и ти и той ще сте радостни:). Надявам се да си ме разбрал.


аа..забравих.. и за robots.txt тук
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Защо годишна такса?
Robotica ще бъде много тежък проект.Всеки един индивидуален робот ще обработва голям брой заявки към предварително зададени бази данни.За да поддържаме Robotica ни е нужен голям сървърен ресурс.Ще бъде ограничено вашето използване на робите - 5 пъти седмично


Кажи чесно......


Тоя проект е обречен на провал и ще ти кажа защо. Всеки уебмастер може да с направи скрапер или да ползва някой готов безплатно - а пък тези, които не разбират и имат онлайн магазини - те просто плащат на същите уебмастери и вие някак си се губите в цялата следа.
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Никой няма право да ни следи при положението , че гиганта гугъл използва принципа на същите роботи обикаля цялата мрежа и събира заглавия,съдържание,ключови думи защо никой не си блокира гугъл?

Защо ще ни блокират?
Ама ти сериозно ли?
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Подвеждащо заглавие... помислих, че правите роботи за зидария, коване на греди и други такива общи работи, щях да поръчам няколко за бащата, че да не взема допълнително работници, ама на!
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@PhrozenCrew така го наричате сега, защото някой кръстил някакви класове така. scraper е един вид crawler, който копира цялото съдържание на дадена страница/сайт. Ако извличаш определени данни си е чист crawler (надали копираш и данните за автора примерно :D), но както и да е това е друга тема.

@Jekov Plamen не ми извлича съдържанието на сайта, той само обхожда за да ги ползва за търсачката. И да има сайтове, които са блокирали Г ботовете.
Ако не осъзнаваш защо хората ще ви блокират то значи не си наясно с какво точно се занимаваш.
Имал съм взимане даване с китайски продавачи и най-често имат SOAP сървис за тези неща, които питаш. Даже някой по модерни вече са мигрирали на ReST сървиси.
Да не говорим, че пък всички имат данните в csv, excel или друг подобен списък, който е в пъти по бърз и ефикасен за обновяване на каталога.
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Кво го храните човека бе :) Още не разбира достатъчно от материята, но има желание да се учи. Както би трябвало да направят и някои други хора, писали в темата. Така, че нека се пробва, нека види как ще е, пък ако не стане, не стане. Има много хляб в персонални скрейпери, но не по тоя начин.
@амитев - това за соап и рест сервизите на китайците май ти е мечта. Питай ляляляля дали ги имат....
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@garnet кой е амитев?
Защо да е мечта? Имам писани 3 или 4 SOAP клиента за китайски дистрибутори, както и 2 клиента ползващи ReST сървър на такива.
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@garnet кой е амитев?
Защо да е мечта? Имам писани 3 или 4 SOAP клиента за китайски дистрибутори, както и 2 клиента ползващи ReST сървър на такива.

Стига с големите реклами задавайте въпроси относно платформата..
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Стига с големите реклами задавайте въпроси относно платформата..

Добре... щом искаш въпроси, нека да задам аз един :)

Да речем си купя от вас един "робот", който да влиза в даден сайт ежедневно и да ми обновява продуктите в магазина и да речем, че след 10-тина дена бота ви спира да функционира, понеже е баннат от въпросният сайт. Какво правим??!? Аз съм си платил за робота... платил съм си годишната такса и т.н. Вие какво ще направите по въпроса? Ще ми върнете ли дотук дадените пари? :)

Интересувам се, понеже както по-горе споменаха, почти всеки уеб разработчик в практиката му се е налагало да пише нещо подобно и се е сблъсквал с банване или невъзможност дадена част от сайт да бъде взета. Къде ми е гаранцията, че аз ще получа това, за което съм платил?!? Дори да не ми отговориш, а само да помислиш по този въпрос, смятам, че ще ти е от ползва при бъдещи бизнес взаимоотношения.

Всъщност, реших направо и още един кратък въпрос да задам... Фирмите, които са решили да ползват услугите ви, ще могат ли да получат фактура? Аз принципно нямам фирма и не ми трябва подобно нещо, но гледам някак с по-друго око, когато услугата се предлага от фирма, която при неизпълнение на предлаганата услуга ще рискува с репутацията си. Някак по-сигурно ми се вижда :) Даже може би въпроса ми по-скоро е дали зад цялата тази платформа ще стои фирма?
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@Jekov Plamen какви реклами те гонят? Има коментар за мен, нормлано е да го коментирам.

Ето ти въпрос щом толкова държиш:
В какъв формат получава данните крайният потребител?
Ако клеинт иска данните в друг формат плаща ли си пак за създаване на нов "робот"?
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Добре... щом искаш въпроси, нека да задам аз един :)

Да речем си купя от вас един "робот", който да влиза в даден сайт ежедневно и да ми обновява продуктите в магазина и да речем, че след 10-тина дена бота ви спира да функционира, понеже е баннат от въпросният сайт. Какво правим??!? Аз съм си платил за робота... платил съм си годишната такса и т.н. Вие какво ще направите по въпроса? Ще ми върнете ли дотук дадените пари? :)

Интересувам се, понеже както по-горе споменаха, почти всеки уеб разработчик в практиката му се е налагало да пише нещо подобно и се е сблъсквал с банване или невъзможност дадена част от сайт да бъде взета. Къде ми е гаранцията, че аз ще получа това, за което съм платил?!? Дори да не ми отговориш, а само да помислиш по този въпрос, смятам, че ще ти е от ползва при бъдещи бизнес взаимоотношения.

Всъщност, реших направо и още един кратък въпрос да задам... Фирмите, които са решили да ползват услугите ви, ще могат ли да получат фактура? Аз принципно нямам фирма и не ми трябва подобно нещо, но гледам някак с по-друго око, когато услугата се предлага от фирма, която при неизпълнение на предлаганата услуга ще рискува с репутацията си. Някак по-сигурно ми се вижда :) Даже може би въпроса ми по-скоро е дали зад цялата тази платформа ще стои фирма?

Основната идея е Вие като дистрибутор да си уредите позволението на нашите роботи събират информация от вашите вносители.Ние няма на сила да взимаме информация и ще спираме роботи които са нежелани.Може би след време ще се измисли известяване по емейл на всички собственици на уеб сайтове които попаднат в обхата на роботите и така един ден ще се събере аудитория от уеб сайтове които ще предлагат информация която ще се извлича в реално време.Платформата е създадена с цел масово действие за кратко време.Всички роботи ще се преглеждат от администратор и ще се игнорира всякакъв вид злоупотреби.Мисля , че отговорих на въпроса какво става когато робота е нежелан.

Зад платформата ще стой фирма която ще издава фактури за всеки един робот както и неговата годишна такса. Ето е и нея

Ето и още няколко отговора..

По подразбиране роботите ще записват в базата данни, но всеки клиент ще си има негова идея която ще се осъществи без допълнително заплащане :) Мисля , че и тук ме разбрахте..

Поздрави :)
 

Горе