Произвеждане на дрехи или внос

Здравейте, ще живея в Белгия и една позната каза, че там дрехите са скъпички. Хрумна ми идеята да направя собствен сайт, но не знам от къде да взимам дрехите на изгодни цени. Четох,че в Бангладеш произвеждат много евтино, но има как изобщо да се свържа и да ми доставят от там. Също за турция си мислех, но не намирам вносител с такъв вид дрехи, коото искам. Някакви идеи?
 
Здравей, в производството е по-голямата далавера, но се иска и по-сериозни инвестиции от това да си просто търговец. Сайтът е едно на ръка. По-важното тук явно е какъв бизнес модел да се избере. Но ако имаш и читави доставчици на тези дрехи, може да тръгнеш от по-лесното - търговията чрез дропшипинг. ;)

Мои познати с онлайн магазин, който дойде в последствие де (имат си статични магазини), вкарват от турци и наистина правят не лоши маржове на дрешките. А храните са им просто допълнение към основните им продукти, които споменах. ;)
 
От: Произвеждане на дрехи или внос

Проблемът е, че не намирам доставчици с такъв тип дрехи от Турция. Може ли малко повече информация относно инвестицията и как стоят нещата с проузводството?
 
Re: От: Произвеждане на дрехи или внос

Проблемът е, че не намирам доставчици с такъв тип дрехи от Турция. Може ли малко повече информация относно инвестицията и как стоят нещата с проузводството?

Не знам точно за кои дрехи говори, аз визирах по-горе детски и бебешки дрешки. Уникално качество, добри цени и бърза доставка (нали са ни съседи все пак). За намирането - ходят на място, но не е изключен и момента да се търси в техните сайтове, като се стигне до производителя. Никак даже не е трудно. ;) Вече зависи и какво търсиш, в смисъл колко е специализирано. Инвестицията може да е в рамките на един сайт и добре инвестирано време за намиране на читави дропшипъти до наемане на складове и заключване на един пари в стока. В зависимост кой модел ти се следва. Първият има по-малко риск, но и по-малко печалба, а втория е с добра печалба, но риска определено не е като да пращаш само поръчки към дропшипъра. ;)
 
От: Произвеждане на дрехи или внос

Тази твоя приятелка те е излъгала адски стабилно! Дрехите в Белгия са на съвсем нормални цени и тук става дума за маркови дрехи като Zara, LV (Louis Vuitton), HM, Armani, Versace и т.н. Цените в България на тези марки са почти идентични с разлика от 10-20% процента надценка и то заради високият наем и ниския брой продажби. Влизаш в HM предимно януари месец защото тогава са най-големите намаления по-всички магазини и можеш да си смениш целия гардероб за 200 евро.

Относно внос на дрехи от Турция е най-добре да става на място като задължително трябва да има един човек с теб който говори перфектно турски и много му знае устата под "знае устата" имам предвид такъв който може да се пазари защото това е една любима част на всеки търговец. Насочи се към Istanbul, Bursa, Ankara но като цяло в Istanbul ще имаш по-голям успех. Не се спирай на първия срещнат търговец който ти предложи добри цени и качество! Когато намерите търговец с който да работите започнете да се договаряте за цените като най-добре ако той Ви каже 5000 турски лири вие му отвърнете с 3000 но той разбира се няма да бъде съгласен и за това просто млъкнете и го гледайте в очите за минута, две и тогава със сигурност ще Ви предложи цена от рода на 4000 - 4200 и в момента в който Ви предложи такава цена се направете на ударени че друг търговец Ви звъни и започнете да се договаряте с него по телефона за 3000 турски лири и бъдете готови да си тръгнете и бъдете сигурни че в момента в който си тръгнете той ще Ви спре и ще Ви даде цената която искате.
 
От: Произвеждане на дрехи или внос

... Не се спирай на първия срещнат търговец който ти предложи добри цени и качество! Когато намерите търговец с който да работите започнете да се договаряте за цените като най-добре ако той Ви каже 5000 турски лири вие му отвърнете с 3000 но той разбира се няма да бъде съгласен и за това просто млъкнете и го гледайте в очите за минута, две и тогава със сигурност ще Ви предложи цена от рода на 4000 - 4200 и в момента в който Ви предложи такава цена се направете на ударени че друг търговец Ви звъни и започнете да се договаряте с него по телефона за 3000 турски лири и бъдете готови да си тръгнете и бъдете сигурни че в момента в който си тръгнете той ще Ви спре и ще Ви даде цената която искате.
Колега, ти някога пазарил ли си на едро?
 
От: Произвеждане на дрехи или внос

Колега, ти някога пазарил ли си на едро?
Не бих дал мнението си за нещо което не разбирам просто няма да е коректно и ще бъде подвеждащо.
Смятам че щом ми задаваш въпроса "Ти някога пазарил ли си на едро" си по-наясно от мен за тактики по време на преговори и вероятно съм допуснал грешка защото това твое изказване е "ирония".

Всеки който е ходил за стока от Турция е наясно че там преговорите за цена биха имали повече успех отколкото в някоя друга държава защото "пазарлъка" на тях им е в кръвта и всекидневие. Бил съм свидетел как една стока първоначално се продава на цена от 500 лири и след няколко тактики се смъква на 200 и ние си тръгваме доволни. Сега ще се опитам да обясня тактиките от по-горе и най-вече че тези неща не се учат в университетите.

Започваме с стъпка по стъпка.

1. Колкото и да Ви харесва една стока никога ама никога не показвайте че Ви харесва просто се дръжте студено.
2. Попитайте го за цена и ако той ви каже 4000 турски лири му кажете че Вие търсите от порядъка на 3000-3500.
3. Разбира се търговеца ще се опита да Ви обясни че това е възможно най-ниската цена която може да Ви предложи за това количество.
4. Запазете мълчание и просто го гледайте в очите поне 1 минута през това време той ще се почувства неудобно и ще Ви предложи по-ниска цена с думите че това е най ама най-ниското което можете да намерите но всъщност не е така.
5. Помолете приятел още преди да се срещнете с търговеца да Ви позвъни когато си докоснете ухото или някакъв друг знак и след като Ви позвъни вие се престорете че говорите с друг търговец който има подобни стоки на тези от които се нуждаете на исканата цена от 3000 лири.
6. Търговеца ще Ви каже че не може да Ви предложи такава цена и просто бъдете готови да си тръгнете.
7. Повечето случаи дори не стигате до паркинга преди търговеца да Ви спре и да Ви ги предложи на исканата от Вас цена.

Това е ... Ако греша някъде ме поправете
 
От: Произвеждане на дрехи или внос

Здравей, в България също има шивашки цехове, може да провериш там какви са цените? Виж в някой каталог - примерно infocall bg - текстилни и шивашки фабрики.
 
От: От: Произвеждане на дрехи или внос

Това е ... Ако греша някъде ме поправете

Ти на ЕДРО вярно не си се пазарил :) там няма какво да се пазариш :) събираш си информация за производителите на те тая КЪРПА от памук. Прозвъняваш ги - правиш си Топ 10 и ги офертираш като търсиш ЦЕНА за теб, която да е най-добра.

Договор? Това е вълшебната дума.

Предплащане? Това е друга вълшебна дума.

Оборот? Това е трета вълшебна дума.

Макар да има пазарене, то не е така селски както се пазариш за 3 кърпи на пазара. Просто не си показваш козовете и чакаш кой пръв ще свали гащи - все пак търсиш ЦЕНА в пазар, който така и така предлага НИСКА ЦЕНА.

Икея пазари ли се :) идва тука при BG фирмите и ги почва с оферти и те свалят гащи и после се чудят защо се занимават с Икея...
 
От: Произвеждане на дрехи или внос

Насочи се към китайски производители, вноса на контейнер по вода е сравнително евтин, мито таксите са между 3.5 и 5%, всички китайци говорят англиски, в мрежата е пълнп с китайски сайтове в които са събрани множество търговци и производители
 
От: Произвеждане на дрехи или внос

И ти толкова си пазарил на едро!
Почти никой не говори английски, само ддс ти е 20%, освен с търговци сайтовете са пълни и с измамници и фантоми!
 
От: Произвеждане на дрехи или внос

Турците живеят в България имат големи складове за дрехи във Варна, Разград и Горна Оряховица, вие сте тръгнали в Турция да търсите дрехи и да се пазарите. Автора на темата не спомена от какви дрехи се интересува. Ако спомене, все някой може да му даде контакти.
 
От: Произвеждане на дрехи или внос

Тази твоя приятелка те е излъгала адски стабилно! Дрехите в Белгия са на съвсем нормални цени и тук става дума за маркови дрехи като Zara, LV (Louis Vuitton), HM, Armani, Versace и т.н. Цените в България на тези марки са почти идентични с разлика от 10-20% процента надценка и то заради високият наем и ниския брой продажби. Влизаш в HM предимно януари месец защото тогава са най-големите намаления по-всички магазини и можеш да си смениш целия гардероб за 200 евро.

Относно внос на дрехи от Турция е най-добре да става на място като задължително трябва да има един човек с теб който говори перфектно турски и много му знае устата под "знае устата" имам предвид такъв който може да се пазари защото това е една любима част на всеки търговец. Насочи се към Istanbul, Bursa, Ankara но като цяло в Istanbul ще имаш по-голям успех. Не се спирай на първия срещнат търговец който ти предложи добри цени и качество! Когато намерите търговец с който да работите започнете да се договаряте за цените като най-добре ако той Ви каже 5000 турски лири вие му отвърнете с 3000 но той разбира се няма да бъде съгласен и за това просто млъкнете и го гледайте в очите за минута, две и тогава със сигурност ще Ви предложи цена от рода на 4000 - 4200 и в момента в който Ви предложи такава цена се направете на ударени че друг търговец Ви звъни и започнете да се договаряте с него по телефона за 3000 турски лири и бъдете готови да си тръгнете и бъдете сигурни че в момента в който си тръгнете той ще Ви спре и ще Ви даде цената която искате.

Тук разясняваш пазаруване и пазарене за по 1-2 бройки на Капалъ Чарши, защото ако си пазарувал на едро от този пазар си се набутал доста. Истинските търговци са далеч от тази периферия и не са на сергии а в офиси. Нормално да ти обяви цена 500 лири, като той го взима от фабриката на едро за 80. Така, че може да си се пазарите цял ден - той ще направи 150-200% печалба минимум от теб.
Когато договаряш цена и бройки при производители те ти обявяват някаква фиксирана цена и могат да ти направят дискаунт в рамките на 1-2$ за бройка.
 

Горе