Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Blinky

Owner
Виртуален сървър - VPS-L4

6.00 GHz процесорна квота
768 MB гарантирана памет
1536 MB максимална памет
50 GB дисково пространство
1000 GB месечен трафик

Пълен root достъп
Неограничен брой хоствани сайтове
Безплатна начална настройка
Безплатно преместване на файлове и бази данни
Контролен панел на български
Автоматични отдалечени резерни копия на сървъра
CentOS (32/64bit) / Debian (32/64bit) / Ubuntu (32/64bit)

Допълнителни опции:

- Хостинг контролни панели - cPanel, Plesk
- Допълнително пространство за собствени резервни копия
- 24/7 мониторинг с известяване

Цена: 24.95лв./месец

Линк към поръчка:
https://www.qhoster.bg/clients/cart.php?a=add&pid=55

Наличност: 60 броя виртуални сървъри
Срок на промоцията: До изчерпване на наличността
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Ползвал ли си техните услуги? С какви впечетления си останал от тях?
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

И аз имам едно въпросче на което предполагам доцента ще ми отговори - процесорната квота с колко други потребителя се споделя?
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Ползвал ли си техните услуги? С какви впечетления си останал от тях?
Не съм ползвал техните услуги, но се надявам някой техен клиент да се включи активно и да сподели впечатления. Естествено базирайки се изцяло на работа си с тях.

Служители от тях ще могат да дадат отговори на всички Ваши въпроси, респективно да ви помогнат да си отговорите на други възникващи при започване на работа с тях.
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

И аз имам едно въпросче на което предполагам доцента ще ми отговори - процесорната квота с колко други потребителя се споделя?
Е то както е написано уж значи че 6 Гхз са си само твои. Енджой :)
То ако ще се делят Гхз-те значи и тия 756 РАМ ще трябва да делиш :)
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

768 MB е гарантираната памет, 1536 MB е максималната/пикова, която може да се достигне. За процесора 6GHz e максималния лимит, който може да се достигне и ползва. Това е лимита и е около 15% от капацитета на отделния сървър майка. Повечето доставчици предлагат за това ниво на виртуални сървъри 1 ядро (понякога и по-малко от 1) или около 2-3GHz.
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Е то както е написано уж значи че 6 Гхз са си само твои. Енджой :)
То ако ще се делят Гхз-те значи и тия 756 РАМ ще трябва да делиш :)

По принцип би трябвало да е така, но не винаги и доста доставчици ползват този рекламен трик за да привличат клиенти. Нещо подобно на "нелимитирания трафик", докато не разбереш, че си ограничен на 2 мегабита и се окаже, че на месец не може да надхвърлиш еди си какъв трафик.
А квотата (quota), като цяло се възприема, като максимален праг, но не и като задължително получен ресурс. Т.е. това е прага който може да удариш като ползван процесорен ресурс, но не е задължително да ти бъдат гарантирани толкова.

И виждам, че доцента е отговорил, но не по начина по който аз очаквах, ще си задам още веднъж въпроса - с колко хора бих делил този максимум от 6 ghz. 2,3,4,5? Знам какъв е максимума, интересува ме какъв ще е минимума :)

За да се изясни защо задавам въпроса - имаме сървър с i7 980X - 6 ядра по 3.33 GHz = 19.8 и 24gb RAM.
Дори бърст паметта да е пермаментна, това значи следната сметка - 24 * 1024 = 24 576 / 1536 = 16 контейнера (предполагаемо).
19.8 / 16 = 1.2375 GHz, които евентуално ще се паднат на моя контейнер.
Парил съм се вече от подобни случаи, за това искам да разбера има ли "делегирана" минимална квота, т.е. 1 ядро - минимум е отделено за контейнер или 6 GHz-а може да се пръснат на 6 колеги :)
 
Последно редактирано:
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

ktomov, да квотата за процесора е максимално достижимото и не може един-два потребителя да окупират например всички 12 ядра. Идеята на тази услуга е да е както качествена така и достъпна. Ако желаете да имате 6GHz гарантирани тогава се отива на опция нает сървър и там цената е със 100 лева по-висока. Да цяло ядро и повече, когато не е достатъчно да се достигне квотата за плана. Всички виртуални сървъри са с еднаква тежест. Гарантираме най-високо качество. И ако все пак сте основателно недоволни от полученото качество ще Ви възстановим плащането. Също така има възможност да Ви предоставим тестов достъп преди да сте платили. Просто ни пишете.

Що се отнася за паметта гарантираме, че гарантираната памет не включва SWAP памет от сървъра майка (при ситуация като тази бързодействието пада неимоверно много). Ще Ви предоставим приложение, с което може да тествате това при нас както и при настоящите Ви VPS доставчици.

dudi, по време на Коледните промоции имаше 50% остъпка, но в момента може да Ви предложим за споделен хостинг до 20%. Ако сте заинтересовани може да ни пишете за да Ви дадем съответния купон за отстъпка.
 
Последно редактирано:
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Виж приятелю, не съм се опитвал да се заяждам, нямам и това намерение. Просто питах от страната на евентуален клиент, какво ми гарантирате и в продължение на две мнения ми увъртате и казвате неща, които вече знам.
Не знам къде прочетохте, че желая 6 GHz гарантирана процесорна квота? Попитах каква е минималната или иначе казано, какво ми гарантира, че тези 6 GHz няма да са споделени с още 6 контейнера, което автоматично значи, че в един сравнително нормален случай при пълно натоварване на контейнерите, аз няма да получавам просто 1 GHz.
Ако бяхте прочели горното ми мнение, щяхте да сте разбрали, че знам какво е квотата и знам, че това е максимума който може да се отдели за моя контейнер, но мен не това ме интересуваше. Интересуваше ме минимума или иначе казано гарантираното бързодействие на моя контейнер.
Напълно съм наясно, че няма да ми кажете на 1 физически сървър колко клиента разполагате, но за да бъда честен с горното си изказване просто ме прогонихте, а и интереса ми.
Всички виртуални сървъри са с еднаква тежест, а при 16/20/24 контейнера, мен какво ме устройва факта, че предлагате 6GHz процесорна квота, при положение, че ако всичко се натовари, ще ми е по-добре да бъда на споделен хостинг.
Въпроса ми беше напълно елементарен, а и очаквах елементарен отговор. Аз лично предпочитам да платя 50 лв за впс, но да знам, че ще имам едно гарантирано ядро в размер на 2.0/2.2/2.4 GHz, от колкото да се надявам, че вие няма да овърселвате.
Всеки гарантира най-високо качество докато не го пробваш, но аз на гаранции не вярвам.
Предполагам ще ми отговорите с "нали написах по-горе, че има възможност да се предостави тестов достъп", да ама на мен тестов достъп не ми трябва поради следните причини:
1. Ще бъда първия, втория или третия разположен на машината, което означава, че практически няма да има с кой толкова да деля ресурси.
2. Исках да знам минимума отделени за контейнер ресурси, а не отговорихте.
Извинявам се, че отново захапвам на тема VPSи, както се случи в една друга тема преди време, но както писах в една тема - по някой път стискам, само за да се подобри качеството. Ето, че колектива на ICN тогава си всеха поука и работиха по проблема, и се надявам, нововъведената тогава функция да е била полезна и да бъде такава на клиентите им.
И за да не стане както тогава - Нито съм рекламно лице на някой, нито някога ще бъда. Аз съм бъдещ клиент и като такъв имам право на информация, а с увъртане и разтягане на локуми (обяснение на неща, които вече се знаят), не бихте ме спечелили като такъв.

No hard feelings, just constructive criticism :)
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Правилно, докато не опитате няма как да знаете дали е качествено или не. ktomov ще настроим VPSa според Вашите критерии щом не вярвате на нашата конфигурация. Що се отнася за oversell - не оверселваме VPS-и понеже това ще доведе до ниско качество за всички клиенти на машината и ще загубим десетократно повече от спад на качеството и лошите отзиви. Няма как да ви кажем колко VPSи хостваме на един физически сървър тъй като няма точна бройка понеже има 10 нива. Например, ако са малки може да са 30-40, в друг случай 4-5. Сървърите се следят постоянно и постоянно имаме информация за общата картина в сървъра 24/7/365. Сигурен съм, че критиката е конструктивна и помага за подобряване на конфигурацията и на качеството на крайната услуга.
 
Последно редактирано:
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

И отново увъртате господине. Питам ви за минимума процесорен ресурс, който е отделен за моя контейнер. Може да разполагате с еднопроцесорен сървър, може с двупроцесорни, а знам ли, може да извадите някоя машина с 256 процесора.
Зададох конкретен въпрос - КОЛКО Е МИНИМУМА - не ми отговаряте вече в трето мнение, което не говори добре за вас.
Не съм от вчера в тази среда и знам какви са нивата, знам и колко контейнера могат да се разположат в зависимост от гарантираната рам, процесор, пространство, трафик.
Не ме е интересувала бройката впс-и които хоствате на сървър, написах го и в предното мнение. В първия параграф написах и защо, няма как да предположа дори колко биха били тези контейнери, защото не съм запознат с конфигурацията на физическите ви сървъри.
Що се отнася до твърдението - "не оверселваме", има една приказка - "За честно слово, вече и мама на тате не дава".
Защо не ме интересува тестова конфигурация, вече написах в предната си публикация.
Зададох въпрос - отговор не получих. Продължавате с обещанията и гаранциите.
*В кръга на майтапа - абе да нямате нещо общо с ББ?
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

ktomov в момента настойките са следните:

cpuunits = 1000 (стандартно)

Еденици на нода:

Power of the node: 2004980

Ако има 30 VPS сървъра и предположим, че те ползват 100% тяхната CPU квота в момента, което е малко вероятно в реална ситуация и нода има 40GHz както е в случая минимума за Вас е 1.33GHz.

Повече за стойностите:

http://wiki.openvz.org/Resource_shortage#cpuunits

Предплагам това Ви беше въпроса ?

За тест на паметта, която имате в момента дали е RAM или сървърен SWAP може да ползвате следния метод във Вашия VPS:

[root@web]# wget -O - http://173.192.35.70/scripts/vzfree.c 2>/dev/null | gcc -o vzfree -x c -
[root@web]# ./vzfree

Резултата има вид от сорта на:

Total Used Free
Kernel: 2048.00M 2.47M 2045.53M
Allocate: 1536.00M 17.87M 1518.13M (768M Guaranteed)
Commit: 768.00M 12.72M 755.28M (57.3% of Allocated)
Swap: 0.00M (0.0% of Committed)
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

И ако ми бяхте отговорили по този начин още при първото ми питане, нямаше да се стига до тези локуми изразени в диалог пръснат на две страници.
Това ми беше и питането, но за съжаление решихте да шикалкавите. Радвам се, че най-накрая получих отговор.
Едит: Което като се замисля, отново не е отговор на питането ми. Тук стои "ако", да де ама ако, не значи, че разполагате с машина, която има процесори образуващи 40 GHz.
Хайде за да е най-лесно и за двама ни, защото знам, че точна стойност няма как да ми дадете, направете следната сметка:
Обща процесорна мощ в мегахерци/предполагаемите контейнери на сървъра = ?
Очаквам само резултата, а не първите две неизвестни.
 
Последно редактирано:
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

ktomov както вече всички забелязахме е от трудните клиенти, не се дава лесно. Де всечки бугараши да бяхме като него, нашата нация цена нямаше да има :D
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Фирмите, предлагащи услугите си тук трябва да имат едно наум за хората, посещаващи този форум, защото това тука не са типичните потребители, които живеят във фейсбук, вбокс и т.н. и които си нямат иде за кво става въпрос при хостинг провайдерите. Така че моят съвет към доцента е да бъде максимално изчерпателен и директен в своите отговори - в негов интерес е това. ;)
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

ktomov както вече всички забелязахме е от трудните клиенти, не се дава лесно. Де всечки бугараши да бяхме като него, нашата нация цена нямаше да има :D

Както в една друга тема преди ден-два казах - нито подписвам нещо, нито давам пари за нещо, без да знам какво е това нещо.
Не съм труден клиент, просто искам да имам ясна представа какво получавам срещу парите които давам. Който не умее да ми даде тази представа ме губи като клиент.

Фирмите, предлагащи услугите си тук трябва да имат едно наум за хората, посещаващи този форум, защото това тука не са типичните потребители, които живеят във фейсбук, вбокс и т.н. и които си нямат иде за кво става въпрос при хостинг провайдерите. Така че моят съвет към доцента е да бъде максимално изчерпателен и директен в своите отговори - в негов интерес е това. ;)

Именно!
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Фирмите, предлагащи услугите си тук трябва да имат едно наум за хората, посещаващи този форум, защото това тука не са типичните потребители, които живеят във фейсбук, вбокс и т.н. и които си нямат иде за кво става въпрос при хостинг провайдерите. Така че моят съвет към доцента е да бъде максимално изчерпателен и директен в своите отговори - в негов интерес е това. ;)

Не е баш тъй. Аз примерно отскоро съм на впс и много са ми чужди тези неща сега. Затова се радвам че има потребители като ktomov, за да станат нещата по ясни.
 
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Похвално е, че има и такива въпроси от по-високо ниво.
ThinkFast може да тестваш VPS-а си с .c програмата за паметта, както и UnixBench за общо бързодействие.
ktomov извинявам се, ако се е получило ББ стил и се е разтеглило, но темата стана по колоритна и полезна. Относно въпроса за хертз. да 40GHz e максимума като той рядко се постига поради наложената квота на всеки потребител така, че може да разчитате на голямо бързодействие във всеки един момент. Модела за изпозлване на процесорните мощности е Equal Share. Както писах в предния пост/отговор зависи от броя на VPS-ите на нода и още повече как те използват процесорната мощ във всеки един момент. В най-лошия случай от опит - ще имате над 2GHz по всяко едно време. Само за сведение Ви казвам, че на споделен сървър с около 400 потребителя с подобни параметри се използва около 8% от процесорните ресурси просто, защото модерните процесори имат голяма производителност. Тясното място винаги е друго, а не самата процесорна мощ. Освен, ако не компилирате денонощно или нещо друго, което изисква процесорно време няма за какво да се притеснявате.

Един тест от този модел VPS:

------------------------------------------------------------------------
Benchmark Run: Tue Jan 18 2011 01:45:28 - 02:13:37
2 CPUs in system; running 1 parallel copy of tests
Dhrystone 2 using register variables 15497087.0 lps (10.0 s, 7 samples)
Double-Precision Whetstone 3027.8 MWIPS (10.1 s, 7 samples)
Execl Throughput 5871.9 lps (30.0 s, 2 samples)
File Copy 1024 bufsize 2000 maxblocks 678547.5 KBps (30.0 s, 2 samples)
File Copy 256 bufsize 500 maxblocks 188688.3 KBps (30.0 s, 2 samples)
File Copy 4096 bufsize 8000 maxblocks 1791385.7 KBps (30.0 s, 2 samples)
Pipe Throughput 1180532.8 lps (10.0 s, 7 samples)
Pipe-based Context Switching 112977.7 lps (10.0 s, 7 samples)
Process Creation 19104.5 lps (30.0 s, 2 samples)
Shell Scripts (1 concurrent) 6299.1 lpm (60.0 s, 2 samples)
Shell Scripts (8 concurrent) 1010.5 lpm (60.1 s, 2 samples)
System Call Overhead 898206.2 lps (10.0 s, 7 samples)
System Benchmarks Index Values BASELINE RESULT INDEX
Dhrystone 2 using register variables 116700.0 15497087.0 1327.9
Double-Precision Whetstone 55.0 3027.8 550.5
Execl Throughput 43.0 5871.9 1365.6
File Copy 1024 bufsize 2000 maxblocks 3960.0 678547.5 1713.5
File Copy 256 bufsize 500 maxblocks 1655.0 188688.3 1140.1
File Copy 4096 bufsize 8000 maxblocks 5800.0 1791385.7 3088.6
Pipe Throughput 12440.0 1180532.8 949.0
Pipe-based Context Switching 4000.0 112977.7 282.4
Process Creation 126.0 19104.5 1516.2
Shell Scripts (1 concurrent) 42.4 6299.1 1485.6
Shell Scripts (8 concurrent) 6.0 1010.5 1684.1
System Call Overhead 15000.0 898206.2 598.8
========
System Benchmarks Index Score 1114.4
------------------------------------------------------------------------
Benchmark Run: Tue Jan 18 2011 02:13:37 - 02:42:05
2 CPUs in system; running 2 parallel copies of tests
Dhrystone 2 using register variables 19562233.5 lps (10.0 s, 7 samples)
Double-Precision Whetstone 5444.4 MWIPS (10.1 s, 7 samples)
Execl Throughput 7992.8 lps (29.8 s, 2 samples)
File Copy 1024 bufsize 2000 maxblocks 664906.7 KBps (30.0 s, 2 samples)
File Copy 256 bufsize 500 maxblocks 180984.1 KBps (30.0 s, 2 samples)
File Copy 4096 bufsize 8000 maxblocks 1829398.4 KBps (30.0 s, 2 samples)
Pipe Throughput 1526978.2 lps (10.0 s, 7 samples)
Pipe-based Context Switching 494498.3 lps (10.0 s, 7 samples)
Process Creation 24635.5 lps (30.0 s, 2 samples)
Shell Scripts (1 concurrent) 8695.0 lpm (60.0 s, 2 samples)
Shell Scripts (8 concurrent) 1215.8 lpm (60.0 s, 2 samples)
System Call Overhead 1367554.6 lps (10.0 s, 7 samples)
System Benchmarks Index Values BASELINE RESULT INDEX
Dhrystone 2 using register variables 116700.0 19562233.5 1676.3
Double-Precision Whetstone 55.0 5444.4 989.9
Execl Throughput 43.0 7992.8 1858.8
File Copy 1024 bufsize 2000 maxblocks 3960.0 664906.7 1679.1
File Copy 256 bufsize 500 maxblocks 1655.0 180984.1 1093.6
File Copy 4096 bufsize 8000 maxblocks 5800.0 1829398.4 3154.1
Pipe Throughput 12440.0 1526978.2 1227.5
Pipe-based Context Switching 4000.0 494498.3 1236.2
Process Creation 126.0 24635.5 1955.2
Shell Scripts (1 concurrent) 42.4 8695.0 2050.7
Shell Scripts (8 concurrent) 6.0 1215.8 2026.4
System Call Overhead 15000.0 1367554.6 911.7
========
System Benchmarks Index Score 1555.6


Може да тествате Вашия VPS:

[root@vps]# wget http://byte-unixbench.googlecode.com/files/unixbench-5.1.3.tgz
[root@vps]# tar xzvf unixbench-5.1.3.tgz
[root@vps]# cd unixbench-5.1.3
[root@vps]# make
[root@vps]# ./Run
 
Последно редактирано:
От: Промоция на VPS от QHoster за потребителите на PREDPRIEMACH.COM

Не е баш тъй. Аз примерно отскоро съм на впс и много са ми чужди тези неща сега. Затова се радвам че има потребители като ktomov, за да станат нещата по ясни.

Бате и аз не съм на 100% наясно с нещата, особено с ВПС-ите, никога не съм ползвал такъв, само на скрийншотчета и тук-там от някое титориълче съм прочел 2 реда, но е редно според мен ние, форумците на предприемач.ком, да не получаваме отношение тип "тоя пич едва ли е на 100% в час с нещата, няма смисъл да си правя труда да му обяснявам всичко в големи подробности, имам си по-важна работа", защото като цяло общата култура на хората тук по отношение на хостинг въпросите (не визирам конкретно ВПС-ите) е на по-високо ниво. За такива неща като въпросите на ктомов ще отнеме 10 мин. да се проучи въпроса, да се напише отговора в пригледен, официално-делови формат и да може ктомов да остане доволен. По незнайни причини обаче, доцента нещо тръгна да увърта, което е кофти (ама най-вече за него).
 

Горе