Count.bg - безплатен брояч на посещенията

nsevimov

Well-Known Member
logo.png

Здравейте,

представям Ви, новоизградена българска платформа за проследяване на посещенията.

Платформата е напълно безплатна и нещата върху които се фокусираме са:

  • Статистиките са представени по лесен за ползване начин.
  • Без проследяване на IP адреси, пръстови отпечатъци или бисквитки.
  • Размерът на нашия код за проследяване е по-малък от 1 kb.
  • Отговаря на изискванията на GDPR, CCPA и PECR.
  • API

Благодаря Ви.
https://count.bg/
 
Май всички ще пробваме. И няма да има това следене от големите "независими" сайтове. :)
Следващите месеци ще бъдат добавени 2 доста полезни функционалности.

- Newsletters маркетинг със статистика в дашборда на count.bg (вече няма да е нужно да използваш няколко услуги и няколко статистики... което е адски тормозещо)

- Модул за изоставени колички за Prestashop, WooCommerce, Opencart със статистика в дашборда на count.bg и ако имаш абонамент за "newsletter маркетинг" ще можеш да изпратиш напомнящо писмо до клиента.

Newsletter маркетинга ще бъде на планова структура но ще има и безплатен план който ще е със следните параметри:
- 5000 абоната.
- 500 изпращания на ден.
- всички привилегии от другите планове.
 
Идеално е за мен - прост брояч без милион менюта който не ми бави сайта.
Ще го наслагам че досега никакъв брояч не ползвах.

Като се събере повече информация ще пиша пак.
 
Блога вече е готов.

Ще се постарая ежеседмично да качвам добри маркегинг трикове и съвети.
 
От днес вече можете да използвате 2FA защита за вашият акаунт.
 
малко се губи смисъла да не показва реално ИП адресите от които се влиза в даден сайт! Мога да ти дам хиляди примери защо трябва да присъстват ИП адресите в дашборда на платформата! Независимо , че даден сайт може да ползва едновременно няколко технологии за проследяване на трафика като CloudFlare , histats.com и още куп тракери , най доброто средство срещу Ddos атаки си остава проследяване на ИП то. Професионалните тракери като https://www.histats.com имат огромен ресурс който проследява всичко от което има нужда един сайт. Лично аз от няколко години го ползвам и съм успявал да филтрирам и анализирам много хора които са опитвали по един или друг начин за направят някоя мръсотия за кеф . Всъщност първото нещо след като се събудя е да проверя тракера , след това си правя кафе ....
 
Последно редактирано:
малко се губи смисъла да не показва реално ИП адресите от които се влиза в даден сайт! Мога да ти дам хиляди примери защо трябва да присъстват ИП адресите в дашборда на платформата! Независимо , че даден сайт може да ползва едновременно няколко технологии за проследяване на трафика като CloudFlare , histats.com и още куп тракери , най доброто средство срещу Ddos атаки си остава проследяване на ИП то. Така както сте направили платформата е за деца в детската градина за игра. Професионалните тракери като https://www.histats.com имат огромен ресурс който проследява всичко от което има нужда един сайт. Лично аз от няколко години го ползвам и съм успявал да филтрирам и анализирам много хора които са опитвали по един или друг начин за направят някоя мръсотия за кеф . Всъщност първото нещо след като се събудя е да проверя тракера , след това си правя кафе ....

Благодаря ти, за отзива!

Написано е на 3 места, че платформата е GDPR friendly, и не нарушава по-никакъв начин личното пространство на твоите посетители.
Относно проследяването на DDOS атака чрез платформа за следене на посещенията е мисия невъзможна, защото при една DDOS атака, последното нещо което ще зареди е скрипта за тракера.
 
Последно редактирано:
Хитстатса надува почти двойно посещенията.
тук не говорим изобщо за брой посещения, а за анализ на посещенията url трафик, колко пъти от едно ИП е гледан сайта или определена страница от сайта. Хитстата не надува нищо ако го употребяваш по правилния начин. Ако търсиш брой посещения без да правиш анализ на посещенията значи гониш бройка без да се интересуваш детайлно откъде идва трафика ти.
 
Благодаря ти, за отзива!


Така както Count.bg е направен в момента е за хора, които имат стабилен бизнес и държат да бъдат коректни с посетителите си.
За какъв точно сериозен бизнес говориш без да правиш детайлен анализ на посещенията в сайта ???? Одеве когато написах първия си пост видях , че си цъкнал на линка в подписа ми и те гледах в тракера ми онлайн дори къде какво разглеждаш. Така се прави когато искаш да правиш анализ за стабилен и сериозен бизнес.

..... Само да допълня, че всяка сериозна фирма със сериозен бизнес както и всяка една структура в службите имат отдели "Анализ на информацията" За да бъде успешен един бизнес се нуждае от такъв отдел за да прави анализи за клиенти!

п.пс... Има тракери които на видео ти показват клиент като влезе в сайта какво цъка и какво разглежда в сайта на екран.
 
Последно редактирано:
@VbbAgency Регистрирай се, в Count.bg и в дашборда можеш да намериш детайлна статистика на всички посетени страници.
 
Последно редактирано:
Регистрирай се, в Count.bg и ще разбереш че тази функция за която ми говориш толкова смело си я има и си работи отлично.
Да, отворих натиснах на линка от подписа ти.
много добре си видял , че имам акаунт в count.bg ! От мен лично може да научиш изключително много!
 
Последно редактирано:
много интересен проект, поздравления, значи вече в гугъл няма да може да се гледат посетителите в реално време така ли?
 
@bentos Да, ако замениш Google Analytics скрипта с този на Count.bg, Google няма от къде да научат за посетителите ти в реално време.

Обаче чрез Google Search Console знаят за посещенията чрез тяхната търсачка.
 

Горе