Професионални преводи от/на руски език

angelovarna

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
5   0   0
Предлагам на вашето внимание следната услуга:
Превод на български текстове на руски език, както и обратното.

Цената на превода е по договаряне, като се има внапредвид естеството на текста.
Плаща се по банков път.

Контакти:
Skype: angelovarna
E-mail: [email protected]
 
От: Професионални преводи от/на руски език

офф
@ angelovarna би ли ми казал как се превежда ощупьiвать, прощупьiвать, нащупьiвать
 
От: От: Професионални преводи от/на руски език

Ноо як тест за преводачи :d

не е тест .....наистина ми трябва значенито им на български :)
 
От: Професионални преводи от/на руски език

Най-честите значения са:
ощупывать - опипвам, обарвам, търся нещо с опипване
прощупывать - преглеждам, търся чрез пипане, проверявам, разследвам, изследвам
нащупывать - напипвам, набарвам, усещам

Като се вземат предвид различните значения по смисъла на текста плюс жаргоните и диалектите става мазало. Ето пример само за ощупывать:
Ощупывать
ощупать что, искать или пытать ощупью, осязать. Ощупай, какой жирный каплун! Ощупай за собой платок да подай! -ся, быть ощупану; | щупать вкруг себя. Ощупыванье, ощупанье, ощуп, действ. по глаг. Ощупь ж. то же. Ищи на ощупь или ощупью. Ощупью бобра поймал! Темно, хоть на ощупь. На ощупь мягок, жесток. Ощущать, ощутить что, чувствовать, чуять, слышать, познавать внешними либо внутреними чувствами, телесно или духовно, нравственно. Я ощущаю холод и жар. Ощутил радость, горе. Ощупанка, в картежн. игре, метка на ощупь. -ся, страдат. Ощущенье, сост. по глаг. и самое впечатленье, по роду и качеству. Ощущенье разной горечи неодинаково.
 
От: Професионални преводи от/на руски език

strana
Спасибо! Vielen Dank!Thank you!

други не знам:)
 
От: Професионални преводи от/на руски език

Преводите ги извършва мой колега. Ама до колкото виждам този раздел от форума се превръща с всеки изминал ден в място за шутки и какво ли не. Надявам се състезанието кой ще се направи на по-глупав и ударен да не продължи много дълго. Но администраторите си решават.
Ако някой се интересува от офертата да заповяда.
Ако на някой му се спами - негова си работа ;)
Лек ден.
 

Горе