Прошка е - честит празник!

InvestSolution

Active Member
Честит празник на всички и извинявайте ако има нещо :rolleyes:
 
От: Прошка е - честит празник!

Простено да ти е!
Честит празник и от мен и да прощават всички, ако има нещо! :)
 
От: Прошка е - честит празник!

Честит празник, малко със закъснение. Простено ти е, и аз искам прошка, ако някого съм засегнала с нещо! :)
 
От: Прошка е - честит празник!

Честит празник. Да ме прощават всички и да е простено на всички :)
 
От: Прошка е - честит празник!

Смятам, че хората трябва да си прощават не само веднъж в годината, а всеки ден. Когато някой те огорчи/обиди ако го пазиш това в себе си дълго време, то почва да те яде отвътре и да ти съсипва здравето. Не си струва заради някой идиот да си хабя здравето. Прощавам, забравям и не се занимавам с глупости. Надвам се повече хора да разсъждават като мен. По-здравословно е.
 
От: Прошка е - честит празник!

Уф, тази сутрин, пускам скайпа и ми излиза съобщение от една приятелка, която пише, да и простя с каквото ме е обидила и тя ми прощава ако има нещо, така няколко реда излияния, които ми прозвучаха доста странно. Обаче, аз не знам че днес е Сирни Заговезни и ми настръхва косата, викам си, тая да не е решила нещо да си реже вените...тъкмо да взема да и звъня по телефона и видях в новините, какъв ден е, та се успокоих. :shock:
 
От: Прошка е - честит празник!

Смятам, че хората трябва да си прощават не само веднъж в годината, а всеки ден. Когато някой те огорчи/обиди ако го пазиш това в себе си дълго време, то почва да те яде отвътре и да ти съсипва здравето. Не си струва заради някой идиот да си хабя здравето. Прощавам, забравям и не се занимавам с глупости. Надвам се повече хора да разсъждават като мен. По-здравословно е.
Това е народен празник и традиция. Децата искат прошка от родителите си, по-младите от по-старите.
 
От: Прошка е - честит празник!

Това е народен празник и традиция. Децата искат прошка от родителите си, по-младите от по-старите.

Ти нали не празнуваше св.Валентин именно по подобна причина - да не чакаш определен ден ?

Аз не го обичам този 'прошка' празник. Винаги ми е бил странен. Безсмислено е да чакаш някакъв ден в годината, та да си откупиш наведнъж грешките. Та нали 'лихвите' за просрочие и липса на комуникация може да се окажат солени.

Когато сгрешиш - извиняваш се, поправяш стореното и продължаваш напред. Просто е.
 
От: Прошка е - честит празник!

По същата логика, може да раздаваш и мартенички всеки ден, просто това е народен празник и такава е традицията, иначе никой не изисква от хората да искат прошка само в този ден...
 
От: Прошка е - честит празник!

По същата логика, може да раздаваш и мартенички всеки ден, просто това е народен празник и такава е традицията, иначе никой не изисква от хората да искат прошка само в този ден...
Само дето мартениците не са от жизнена необходимост и може както да раздаваш/носиш така и не. Прошката е на другия полюс. Без нея се влошават отношенията между хората, може да доведе до болести както и до престъпления. Мартениците нека си бъдат народна традиция, но прошката не може да се дава само веднъж в годината.
 
От: Прошка е - честит празник!

Точно това казах и аз в поста си, никой не казва че трябва да се търси прошка само веднъж в годината, просто такава е традицията и на Сирни Заговезни...
 
От: От: Прошка е - честит празник!

Ти нали не празнуваше св.Валентин именно по подобна причина - да не чакаш определен ден ?

Аз не го обичам този 'прошка' празник. Винаги ми е бил странен. Безсмислено е да чакаш някакъв ден в годината, та да си откупиш наведнъж грешките. Та нали 'лихвите' за просрочие и липса на комуникация може да се окажат солени.

Когато сгрешиш - извиняваш се, поправяш стореното и продължаваш напред. Просто е.
Не, не го празнувам, защото не е български празник и не съм католик. Не е нужно да търсиш рационалност в традициите. А и кой е казал, че не може да искаш прошка през останалите дни от годината? В този ден просто 100% ти я дават, не подценявай народната мъдрост :p
 
От: Прошка е - честит празник!

Не, не го празнувам, защото не е български празник и не съм католик. Не е нужно да търсиш рационалност в традициите. А и кой е казал, че не може да искаш прошка през останалите дни от годината? В този ден просто 100% ти я дават, не подценявай народната мъдрост :p

Еее не ми се е случвало да съм половин година в немилост :p Но пък умея да гледам мило в останалите дни от годината, та да не трябва да прибягвам до стари народни мъдрости и традиции :wink:
 
От: Прошка е - честит празник!

:) И на мен да ми прощавате всички, ако има нещо. Малко на патерица, но сори вчера нямах достъп до пц. :beer:
 
От: Прошка е - честит празник!

На мен ми поискаха прошка хора, които такива поразии ми са направили, че просто нямам думи. Реално, аз отдавна съм им простила, но когато дойдат да ми поискат прошка, се чувстам гадно. По-добре да го няма този празник, защото искането и даването на прошка е фалшиво.
 

Горе