Про-блогинг с цел офлайн услуги

Azula

New Member
Колеги, има неща, които не са ми много ясни.

Как да се позиционираме/рекламираме, когато услугите ни са офлайн? В случая - консултации. Не ми е ниска цената и това е проблем, но все пак ме търсят.
FB реклама - на някой интересен пост, на страницата за консултация, или нещо друго?
Как да напиша рекламата си убедително и яко?
Да ползвам ли buzzwords като "холистичен" и др?
Какво наистина трябва да знам, за да се развивам в тази насока? Мерси, момчета.
 
Колеги, има неща, които не са ми много ясни.

Как да се позиционираме/рекламираме, когато услугите ни са офлайн? В случая - консултации. Не ми е ниска цената и това е проблем, но все пак ме търсят.
FB реклама - на някой интересен пост, на страницата за консултация, или нещо друго?
Как да напиша рекламата си убедително и яко?
Да ползвам ли buzzwords като "холистичен" и др?
Какво наистина трябва да знам, за да се развивам в тази насока? Мерси, момчета.

Няма еднозначен отговор при така поставен въпрос.

Зависи от услугите, сайта, клиентелата и куп други неща.

Ако става въпрос за онлайн маркетинг, започваш от двата най-познати канала - AdWords и SEO. Facebook се ползва от хората за отмора, съответно и покупките там са чисто емоционални. При висока цена и специфична услуга рядко може да достигнеш конверсия. Все едно да си купуваш автомобил, виждаш реклама във Facebook и си казваш "Хей, я да си купя кола." Не става така. Първо търсиш в Google, установяваш какво точно ти трябва и след това взимаш решение за покупка.

"Buzzwords" също зависи от клиентите. В зависимост от услугата, отново експериментирай и установи на какво разчитат клиентите - да чуят високопарен и авторитетен изказ от теб или да говориш просто и разбираемо, за да преценят дали се нуждаят от услугата.

Ето ти убедително яка реклама:


Пича си има зъболекарски кабинет в UK мисля, но вече е известен по цял свят. Ако можеш да измислиш нещо подобно - тогава ще побъркаш Facebook. Но това е много висок левел маркетинг.
 
Въпросът е, че става дума за много специфична услуга, за която не знам дали има развита ниша все още. Един вид аз не задоволявам нужди, колкото сега създавам такава. Хората имат нужда от мен, но не го осъзнават.
 

Горе