Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

stoineff

Well-Known Member
Като избегнем политическия момент искам да коментираме една доста сериозна финансова операция, на която сме съвремеменници. А именно начина по който Путин върна в Русия на символични цени нефтени и газови находища за милиарди. Вижте още

Аз си мисля, че високомерието на световните финансови акули ги вкарва в доста сериозни загуби.
И отделно от темата. Мисля си, че има и сериозно подценяване на факта, че Русия и Китай преговарят за осъществяване на търговските отношения (помежду си като начало) във валоута различна от долара...
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Ако е истина човекът настина мисли за страната си , не като нашите. Но от друга страна ако е вярно, информацията е толкова оскъдна, че чак плаши за какво информационно затъмнение се налага.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Ами само като слушаш новините по казионите медии става така. Новините от света: В Сащ стана това, в сащ стана онова, в сащ едикво си и еди що си, никога почти не се казва нещо за някоя друга държава. Та може да си направиш сметка каква е манипулацията и медийното затъмнение, все-едно целия свят е сащ. ;)
Ако е истина човекът настина мисли за страната си , не като нашите. Но от друга страна ако е вярно, информацията е толкова оскъдна, че чак плаши за какво информационно затъмнение се налага.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Защо пускате политически теми в основните форуми? Това си е абсолютна пропаганда без факти, без читав анализ, не е посочен сериозен източник.
Може би целта е да се завихри политическа конфронтация във всички секции.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Хахаха сакън някой да не каже нещо за Путин похвално и веднага цъфна madseason.... Учете се как се прави бизнес "предриемачи"
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Хахаха сакън някой да не каже нещо за Путин похвално и веднага цъфна madseason.... Учете се как се прави бизнес "предриемачи"
Крумов, знаем те колко си зависим. Русофилията те влече като вдовица за ... . Нямам намерение да се заяждам с теб тук.
Мисля, че модераторите трябва да се намесят.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Темата е и икономическа. В случая политическите ходове (които не са тема за обсъждане) водят след себе си икономически последствия, а именно че Русия изкупи голяма част от петрола. Ако Блинки и Кулайс решат да я преместят.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

@stoineff, по-сигурен източник има ли (било то и руска медия)?
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Темата е и икономическа. В случая политическите ходове (които не са тема за обсъждане) водят след себе си икономически последствия, а именно че Русия изкупи голяма част от петрола. Ако Блинки и Кулайс решат да я преместят.
Дай поне да видим някакви факти, тренд, цени. Нещо, което може да се впише в икономическата терминология. Статията, която си посочил, е пълна с лъжи и е изключително тенденциозна. Мистериозното седмично усмихване... на Путкин. Това трябва да ни кефи ли, да пищим от удоволствие и да вярваме в захлас как джуджето изиграва борсовите акули? Освен да пуснете някоя новина и за руските самолети, гранатомети, скобарки, калеми с фунийки.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Да, интересно е да се видят факти за тези операции. Защото инфобалкани (блог на уърдпрес), цитирали някакъв сръбски сайт? Не че може да не е истина, но все пак, сериозни руски сайтове не са ли писали за това?
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

За самолетите им и армията ли искаш да видиш какво представляват??? Пиши си в тубата за да видиш, как мигове дето са супер стари правят американски ефове на луди във съвместно учение, и какво казват американските войници за пилотите им.
Иначе има и много демонстрации и на сута и на мигове сам може да си направиш сметката, да не говорим, че въвеждат нов модел т100 който е много по-напред от стелтовете. ;)
Хайде точно за това да не говорим защото точно от това ги е страх най-много хамериканците.
Дай поне да видим някакви факти, тренд, цени. Нещо, което може да се впише в икономическата терминология. Статията, която си посочил, е пълна с лъжи и е изключително тенденциозна. Мистериозното седмично усмихване... на Путкин. Това трябва да ни кефи ли, да пищим от удоволствие и да вярваме в захлас как джуджето изиграва борсовите акули? Освен да пуснете някоя новина и за руските самолети, гранатомети, скобарки, калеми с фунийки.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Това, което успях да намеря е статия от края на миналата година
http://inserbia.info/today/2014/12/...arns-20-bln-recovers-stocks-of-its-companies/

Имайте в предвид, че за мен си е чиста пропаганда. Не успях да намеря сериозен източник. Това щеше да гърми навсякъде.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

@stoineff, по-сигурен източник има ли (било то и руска медия)?

Честно казано търсих доста (и то предимно из големите руски медии). Има само косвени данни за различни компании, които изкупуват http://tass.ru/ekonomika/1708143
Някои от тях са Американски, като в горния пример. Следя темата и се надявам, да излезе още информация.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

За самолетите им и армията ли искаш да видиш какво представляват??? Пиши си в тубата за да видиш, как мигове дето са супер стари правят американски ефове на луди във съвместно учение, и какво казват американските войници за пилотите им.
Иначе има и много демонстрации и на сута и на мигове сам може да си направиш сметката, да не говорим, че въвеждат нов модел т100 който е много по-напред от стелтовете. ;)
Хайде точно за това да не говорим защото точно от това ги е страх най-много хамериканците.
Мда, дойдохме си на думата. Не ви ли писна да пишете постоянно едно и също?
Сега трябва да се наплюят САЩ и надника само от тая тема е готов. Имаме си и линкче в популярен форум. Операцията е извършена чудесно. Е, па ако може поне 2-3 балъка да се вържат и да почнат да се заяждат в стил САЩ vs Русия, ще има и бонуси. Ей ти ги 15 страници пропаганда, достъпна от google.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Друго нещо, което ме кара да вярвам в това, че руснаците изкупуват газови и нефтени компании е фактът, че Правителството на Великобритания попречи на руските милиардери Михаил Фридман и Герман Хан да купят дванадесет петролни и газови находища в Северно море преди два, три дни .. не съм сигурен. Имам усещането, че истината се крие. Руснаците на казват какво се случва, за да не ги обвинят във финансови манипулации, а Европа и САЩ мълчат, защото губят доста пари и позиции в енергийната война.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Ами ти започна, пита отговорих ти, сега ми казваш, че правя пропаганда. Пропаганда в медиите и сайтовете в бг правят само платените от америка за България. На мен Русия не ми е плащала за да пиша за нея, просто си е като любовта.
Мда, дойдохме си на думата. Не ви ли писна да пишете постоянно едно и също?
Сега трябва да се наплюят САЩ и надника само от тая тема е готов. Имаме си и линкче в популярен форум. Операцията е извършена чудесно. Е, па ако може поне 2-3 балъка да се вържат и да почнат да се заяждат в стил САЩ vs Русия, ще има и бонуси. Ей ти ги 15 страници пропаганда, достъпна от google.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Уни, айде по темата бе брат. Омръзна ми да чета едни и същи караници. Абстрахирайте се от неприязанта си и нека всеки да научи по нещо интересно.
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Ами ти започна, пита отговорих ти, сега ми казваш, че правя пропаганда. Пропаганда в медиите и сайтовете в бг правят само платените от америка за България. На мен Русия не ми е плащала за да пиша за нея, просто си е като любовта.
:D В този случай може да се каже напълно основателно - любовта е сляпа :D
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Направо си умирам как някой пуска от никъде тема и путинофилчета и троловете скачат от раз.

Кой компании купил?
Той ли ги е купил с неговите близо 200 милиарда(по неофициални проучвания http://www.businessinsider.com/russ...gn-investor-putin-is-worth-200-billion-2015-2) или с държавни пари?
Ако ще е от второто то трябва да има отчет и решение - е такова няма.

Кога ги е купил? Ако е толкова голямо защо не кореспондира в обема http://moex.com/en/index/MICEXBMI/a...-01&till=2015-03-05&sort=TRADEDATE&order=desc ? Средно дневен оборот на борсата е около 1 милиарда долара, за да ги изкупи ще трябва бая пари да е налял, но не кореспондира в отчета. Извън борсово ли ги е купил - кога?

И най-интерсното какво е купил Rosneft, Gazprom, Bashneft и още няколко мастодона са държавно контролирани?

Какво остана Лукойл ли да изкупи ....

Та в момента само Лукойл и Роснефт са на борсата и в момента цената им е надолу http://www.bloomberg.com/quote/ROSN:RM http://finance.yahoo.com/echarts?s=LUKOY+Interactive#{%22range%22%3A%221mo%22%2C%22scale%22%3A%22linear%22} - та как е направена печалбата?

А като изключим източника, що го нямаше в СМИ майки РТ, Комерсант, Ведомости и т.н. ...
 
От: Путин направи една от най - успешните фондови операции в световната история

Добре братле защото пита за това му казвам. По темата не бих се учудил да е истина, а това , че го няма по руските медии може да е някакъв тактически ход знае ли човек.
Уни, айде по темата бе брат. Омръзна ми да чета едни и същи караници. Абстрахирайте се от неприязанта си и нека всеки да научи по нещо интересно.
 

Горе