Първите 10 мнения в Предприемач

Какви трябва да са ограниченията за нови членове преди пускането на линкове?


  • Общо гласове
    163

BullBlogger

New Member
Първите 10 мнения в Предприемач...

Причината да пусна тази тема е точка 3 от Правилата на Предприемач, а именно "Трябва да имате 10 поста да сте записан за форума от повече от една седмица и да нямате негативна репутация за да може да поствате линкове, да ви се показва подписа и сайта ви в мембърлиста."

Не минава ден без някой новорегистриране ентусиаст да изс*ре десет блестящи със съдържание и мъдрост поста, с които да бъмпне тема отпреди две години. Типичните примери:

- "абсолютно съм съгласен"
- "Браво, и аз мисля така"
- "някой може ли да даде още инфо"
- "принципно си прав"
- "благодаря за инфото"

и други къде по-идейни къде по-куци вариации. Общото между постовете е, че са изстреляни в разстояние на две минути и на единадесетия има затишие - явно ентусиастът едва сега вдява, че трябва регистрацията му да втаса една седмица преди да ни осветли с линка към някое творение (а, в не един и два случая просто да издрищи един аф линк към нещо и да си оди).

Някои дни явно са по-урожайни за троловете, защото като вляза вечерта гледам три страници непрочетени теми - включително творение на Апостол от 2008-ма, някаква анкета от зората на Предприемач и някакъв забравен спор между отдавна напуснали форума юзъри.

Дали не може да се увеличат леко критериите за постване на линкове - нещо от рода на 100 мнения и 1 месец във форума. Който има зор и иска да пуска линк винаги може да го пусне без http://www и като ми е интересно ще си го копирам и ще отида там.

Знам, че това му е интересното на форума - да е по-раздвижен и либерален от много други, да може да се погъбаркаш с някоя оферта с голям потенциал и дори да се сджафкаш с някой съфорумец разбира се без лоши чувства. Тая плява от безсмислени мнения обаче с абсолютно нищо не допринася за развитието на форума или дори на сеирите - просто е тъпо и скучно да четеш "много си прав", "гласувах за петото" и т.н.

Дори в момента, в който пускам тази тема има един льольо, който сее мъдрост по теми отпреди месеци.

я разцъкайте анкетата, ако не друго то поне сеир да става
 
Последно редактирано:
От: Първите 10 мнения в Предприемач

С 3 ръце съм ЗА, тия 10 поста само карат хората да спамят. Да си пускат пържолите без http:// и готово.
 
Аз съм за тези двете:

# Да се увеличат ограниченията поне на 100 мнения и 1 месец престой
# Да се убият с камъни спамерите, тая сган няма място във форума
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Абе дадох си моя глас за "Да се увеличат ограниченията поне на 100 мнения и 1 месец престой", ама що ми се струва, че вместо да спамят с 10 мнения, в този случей ще го правят със 100?
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Абе дадох си моя глас за "Да се увеличат ограниченията поне на 100 мнения и 1 месец престой", ама що ми се струва, че вместо да спамят с 10 мнения, в този случей ще го правят със 100?

Има резон в това, което казваш, но пък можеби така ще се пресеят най-упоритите. А си мисля, че подобно, ако не и същото ограничение трябва да има и за раздел "Пазар", преди да можеш да пишеш там.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

За пазара съм напълно съгласен, задължително потребителя трябва да има поне месец регистрация, преди да може да публикува тема (не да отговаря в съществуваща такава). Ама там пък ще тръгнат следните оферти - "Публикувам тема в раздел пазар срещу 5 лева в пейпал" и ще станат още по-големи мармалади.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Все ми е тая - важното е сеир да има :D
Дали ще са 10 или 100, както казва ктомов - се спам ще има.
Най добре ще е да се увеличи периода - примерно 30 последователни дена с по не по малко от един коментар на ден преди да се пуска линк или тема в пазар-а
Един месец като влиза някой да види кво, що и да напише нещо, вече друго ще е. :)
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Дали ще са 10 или 100 пак ще се спами, които си го може си го може:) Въпроса е друг - да се наказват потребителите а не да се търси проблема другаде.Може да не съм активен в писането но чета форума и имам наблюдения.
 
От: От: Първите 10 мнения в Предприемач

Дали ще са 10 или 100 пак ще се спами, които си го може си го може:) Въпроса е друг - да се наказват потребителите а не да се търси проблема другаде.Може да не съм активен в писането но чета форума и имам наблюдения.

И с какво ще накажеш новорегистриралия се? Той таман се регистрирал и да го баннем ли? Ми той повече няма да дойде. Не е това решението.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Не, просто новорегистрираните потребители да нямат достъп до всички категории и под-форуми за да не се бъркат където не им е работата. Модератор съм в един форум и мога да кажа, че има ефект.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

И какво, да стане като в DigitalPoint - да спамя една седмица, за да мога да си пусна тема в Buy/Sell форума? Бахти глупостите
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Не минава ден без някой новорегистриране ентусиаст да изс*ре десет блестящи със съдържание и мъдрост поста, с които да бъмпне тема отпреди две години.
... а представяш ли си да са сто поста?

Аз съм тук от април и едвам направих 50 ...
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

А защо пък не се премахнат тези ограничения въобще? Защо пък да трябва някой да спами като луд за да си пусне обявата? Аз тук не влизам заради обявите, просто навремето намерих хубаво инфо, ама в ДП влизам само заради обявите и там ми беше бая зор докато спамна целия форум. Неудобно е!
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Падам си малко кръвожадно копеленце... да се убият с камъни!

Ама на бас, че на админите и така си им е добре - банерите се въртят, АДХ-а върви, всичко им е точно на тях.
 
От: От: Първите 10 мнения в Предприемач

Ако се увеличи лимита, това значи, такива като мен, които повече четат отколкото пишат, точно тогава когато ни трябва нещо да не можем да попитаме или потърсим помощ. Не знам дали това е най-разумният начин. Затова съм за отпадане на ограниченията. Сама по себе си регистрацията е достатъчна. Ако някой спами - бан и толкоз.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

От спамери оправия няма! Моето предложение е:

Юзъра да има РЕЙТИНГ ПОНЕ 3 (Rep Power) или да има покана от потребител, покриващ някакви критерии, за да ползва пазара и да пуска линкове. Иначе да си чете и коментира каквото иска.
 

Горе