Първи блог... :)

Ivan95

Member
Здравейте :) Създадох първия си блог... Въпроса ми е как да го изкарам на челни позиции в гугъл, защото трафика в момента идва само от пуснати линкове в разни форуми... Първо искам да го развия, а след това вече ще мисля за афилейт програми. Също така ако имате някакви забележки, пишете.. :) Ето това е блога - serenitybg.blogspot. com
 
От: Първи блог... :)

Май съдържанието ти уникално ли е ? Уникалното съдържание много помага за СЕО-то :|
 
Честито,

любезно ще дам два три съвета, ако не възразяваш

1. махни навигационната лента - абсолютно безполезна е а и може да смениш и фавикончето
2. шаблонът е свеж, но определено е твърде "блогърски" за сериозна тематика в каквато изглежда се целиш. Аз бих избрал нещо по- magazine style - повечко възможности за навигация, съкрати постовете на първа страница (т.е. зареди само част а не целия пост)
3. поработи над навигацията - просто архив е крайно недостатъчно. най-малкото има тагове, но аз определено бих използвал повече въображение в навигацията

Как да докараш трафик?
1. постарай се тематиката на всяка статия да може да се "вмъкне" в една фраза. примерно в тази serenitybg.blogspot.com/2012/04/20-2025.html фразата е "дефицит на прясна вода"
2. използвай тази фраза веднъж в заглавието и два-три пъти в текста
3. избери правилния таг за да категоризираш публикацията (примерно прогнози, катаклизми или каквото там катастрофично ти дойде на ум)
4. не прекалявай с таговете - повече от два - три са просто объркващи и пречат а не помагат
5. прави линкове към сайта си:
а) пускай линкове по форуми (без спам!)
б) коментирай по блогове
в) използвай социалните мрежи
г) чети из форума - има куп други варианти
6. като правиш линкове се постарай анкора да е оная ключова фраза
7. редовно добавай ново съдържание като спазваш казаното до момента
8. направи си план за монетаризация т.е. от какво ще печелиш. честно казано конкретно от тоя блог ми е пълен хикс какви афилиейт програми ще търсиш. вероятно адсенс? или нещо общо като грабо?
9. следи си статистиката - не само оная мършавата в блога а си сложи някакъв читав брояч като гугъл аналитикс
10. винаги публикувай уникално съдържание (никакви копи пейст изпълненияV

и още нещо - помисли за собствен домейн а не за този безплатния от блогър. може да насочиш блога към свой домейн и пак да си използваш блогър - лесно е и е добър вариант за първи опит. домейнът обаче си е просто задължителен едно инфо ще ти струва 2 долара първата година така че по-добре си вземи инфо отколкото да стоиш на блогспот.ком
 
От: Re: Първи блог... :)

BullBlogger, искрено ти благодаря за съветите ! А как мога да заредя само част от поста, не целия..? И какво е това анкор :Д
 
има бутонче за разделяне на статията

22.jpg

анкор е текстът в линка. например ето тук ще използвам безплатен блог за линк към блогър

м др прегледай блога в подписа ми - има няколко съвета за блогспот
 
От: Re: Първи блог... :)

Ами то повече ценна информация има в този пост, отколкото в целия блог :)
Струваше ли си труда да се пише толкова за подобно блогче?


Честито,

любезно ще дам два три съвета, ако не възразяваш

1. махни навигационната лента - абсолютно безполезна е а и може да смениш и фавикончето
2. шаблонът е свеж, но определено е твърде "блогърски" за сериозна тематика в каквато изглежда се целиш. Аз бих избрал нещо по- magazine style - повечко възможности за навигация, съкрати постовете на първа страница (т.е. зареди само част а не целия пост)
3. поработи над навигацията - просто архив е крайно недостатъчно. най-малкото има тагове, но аз определено бих използвал повече въображение в навигацията

Как да докараш трафик?
1. постарай се тематиката на всяка статия да може да се "вмъкне" в една фраза. примерно в тази serenitybg.blogspot.com/2012/04/20-2025.html фразата е "дефицит на прясна вода"
2. използвай тази фраза веднъж в заглавието и два-три пъти в текста
3. избери правилния таг за да категоризираш публикацията (примерно прогнози, катаклизми или каквото там катастрофично ти дойде на ум)
4. не прекалявай с таговете - повече от два - три са просто объркващи и пречат а не помагат
5. прави линкове към сайта си:
а) пускай линкове по форуми (без спам!)
б) коментирай по блогове
в) използвай социалните мрежи
г) чети из форума - има куп други варианти
6. като правиш линкове се постарай анкора да е оная ключова фраза
7. редовно добавай ново съдържание като спазваш казаното до момента
8. направи си план за монетаризация т.е. от какво ще печелиш. честно казано конкретно от тоя блог ми е пълен хикс какви афилиейт програми ще търсиш. вероятно адсенс? или нещо общо като грабо?
9. следи си статистиката - не само оная мършавата в блога а си сложи някакъв читав брояч като гугъл аналитикс
10. винаги публикувай уникално съдържание (никакви копи пейст изпълненияV

и още нещо - помисли за собствен домейн а не за този безплатния от блогър. може да насочиш блога към свой домейн и пак да си използваш блогър - лесно е и е добър вариант за първи опит. домейнът обаче си е просто задължителен едно инфо ще ти струва 2 долара първата година така че по-добре си вземи инфо отколкото да стоиш на блогспот.ком
 
От: От: Re: Първи блог... :)

Ами то повече ценна информация има в този пост, отколкото в целия блог :)
Струваше ли си труда да се пише толкова за подобно блогче?

Да, струва си - тук сме за да се учим и помагаме, няма никой роден научен. Човека иска да се развива - ще му помогнем с каквото можем.

Я да те питам аз теб - а нима ти не помагаш когато някой който знае и може по-малко от теб иска да се научи и да се развива?
 
Re: От: Re: Първи блог... :)

Ами то повече ценна информация има в този пост, отколкото в целия блог :)
Струваше ли си труда да се пише толкова за подобно блогче?

ами щом съм го написал - явно смятам, че си е струвало. мене ако питаш - кофти начало - на петия си пост да ми се набиеш на очи
 
От: Първи блог... :)

:) според мен е едно много добро начало за 5 поста да се набия на очи на няколко човека...
така се влиза в кръчма.
Риташ вратата и влизаш с гръм и трясък, разбира се трябва да си подготвен за подобни изцепки на твоята, хубавото в случая е че съм въоръжен както трябва за подобни случаи.
Все пак внимавай да не ми се набиеш ти в очите..
И между другото искам да ти кажа че поста ми беше комплимент към теб :)

Но това че не си го разбрал те смъква няколко позиции надолу...
малък съм за оценки да давам, но засега в личната ми класация имаш два плюса и един минус,
минуса разбра защо е, плюсвете.. друг път ще ти кажа :)_
и недей така с рогите напред, не е приятно, разбирам че не приемаш съвети от потребители с 10 поста, но все пак прояви снизхождение и прочети поста ми.
 
а, направи ги десет - я пусни сега темата, че ми стана интересно кво толкоз продаваш, найшли пък може да е на хубаво

пп абе аз напълно те разбрах, че е комплимент към мен ама ти не ме разбра за кофти началото - идеята на форума е да си помагаме, а да насечеш някой за първите му опити хич не е конструктивна помощ. Точно тоз момент не ми се понрави - аз имам известно присъствие и си направих труда да напиша пост-препоръка, а ти с пет мнения надроби хатъра на човека. некси не се връзваше по мое скромно мнение
 
От: Re: Първи блог... :)

а, направи ги десет - я пусни сега темата, че ми стана интересно кво толкоз продаваш, найшли пък може да е на хубаво


ейй личите си от 100 метра старите кримки ей :)
ама пък не може да кажеш че пиша чак толкова безмислени постове като повечето новопристигнали, целящи да отбият номера с десетте поста нали :)
 
От: От: Re: Първи блог... :)

Ами то повече ценна информация има в този пост, отколкото в целия блог :)
Струваше ли си труда да се пише толкова за подобно блогче?
Естествено!!!
има и други,които се интересуват от блога и темата е полезна!
@BullBlogger
3. избери правилния таг за да категоризираш публикацията (примерно прогнози, катаклизми или каквото там катастрофично ти дойде на ум)-какво имаш напредвид и как се правии?

6. като правиш линкове се постарай анкора да е оная ключова фраза
имаш предвид-дефицит на прясна вода

-и още нещо - помисли за собствен домейн а не за този безплатния от блогър
блогера не те ли откриват и индексират по=лесно
 
Re: От: Re: Първи блог... :)

ейй личите си от 100 метра старите кримки ей :)
ама пък не може да кажеш че пиша чак толкова безмислени постове като повечето новопристигнали, целящи да отбият номера с десетте поста нали :)

е, ся за тва не мога да си кривя душата - един път не мина със стандартните "и аз също", "вярно си е", "браво и аз така" и други подобни

а ся стига се стиска ми си пусни темата, ама вложи същото старание и ентусиазъм - там ревю копита за юзъри с репутация (не се предлагам), хубаво обяснение за какво иде реч, гаранции ако има и др под. да не изпраскаш нещо от два реда и да отлетиш за пет месеца - ще създадеш кофти второ впечатление
 
Re: От: От: Re: Първи блог... :)

Естествено!!!
има и други,които се интересуват от блога и темата е полезна!
@BullBlogger
3. избери правилния таг за да категоризираш публикацията (примерно прогнози, катаклизми или каквото там катастрофично ти дойде на ум)-какво имаш напредвид и как се правии?

6. като правиш линкове се постарай анкора да е оная ключова фраза
имаш предвид-дефицит на прясна вода

-и още нещо - помисли за собствен домейн а не за този безплатния от блогър
блогера не те ли откриват и индексират по=лесно

таговете - важи за всички блогове - много хора бият всякакви тагове към публикацията примерно този с водата може да наръга "вода, 2025, недостиг, катастрофа, предсказания, катаклизъм" и всякакви подобни. Те обаче не носят никакъв смисъл и никаква практическа полезност. Логиката на таговете е да помогнат на навигацията. На прост език казано един таг се използва за да обедини няколко подобни поста. В примера - едва ли ще имам много постове на тема 2025, а постовете с таг "вода" може да касаят практически всичко. Таговете трябва да допълват основната навигация (обикновено категориите). Тъй като в блогър категории няма, таговете трябва да се използват още по-внимателно. Няколко общи препоръки при избора на тагове:
- тагът да е приложим за повече от един пост (една от основните му функции е да преведе посетителя до други подобни публикации и дефакто да го задържи на сайта)
- тагът да е кратък - в общи линии то се подразбира от първото, но все пак - аз лично използвам тагове от максимум три думи (рядко - обикновено една или две)
- тагът може да е long tail на основна кл дума за сайта и честно казано предпочитам да използвам такъв род тагове
- не прекалявай с таговете - по принцип на една публикация аз не бих сложил повече от 2-3 тага. Освен чистото объркване в някои цмс това води до дублирано съдържание
- общия брой на таговете в сайта трябва да е някакво обозримо количество - често се виждат сайтове с няколко хиляди тага. това е безмислено за потребителите и абсолютно безполезно за навигацията. от гл точка на seo може дори да бъде вредно (дублирано съдържание, опит за черно seo с стъфинг на кл думи)

6. да, в случая дефицит на прясна вода


собствен домейн - блогър се индексира много бързо дори да използваш собствен домейн. има доста блогове, които използват платформата на блогспот, но са на собствен домейн. предимствата са доста (изброени неизчерпателно) - практически 100% ъптайм хостинг, рискът от хакерска атака е практически нулев, няма лимит на трафика, няма разходи за хостинг, бърза индексация. Естествено си има и минуси - блогър е блог платформа а не пълноценна цмс, няма опции за пхп или други програмни езици, съобразяваш се с политиката на блогспот за съдържанието. Ако в някакъв момент не ти допаднат минусите винаги можеш да преместиш блога си на уордпрес, джумла или друга платформа, за целта обаче трябва да имаш собствен домейн
 
От: Re: Първи блог... :)

Честито ново блогче :)

Няколко съвета и от мен:
- Подбери си по каква тематика ще пишеш. Сега си почнал малко отзад-напред.
Щом идеята е да монетизираш блога, помисли първо с какво ще го монетизираш. После какви ще са посетителите и какво ще им предложиш. Помисли какви продукти ще са им интересни, респективно към какъв афилиейт ще се насочиш.
От едно биха се интересували група симпатични майчета, от друго - тълпа щури тинейджъри. И не, не става да пишеш за всичко :) Нека е нещо, към което има интерес и съответно да имаш трафик.

За ориентир какво се търси можеш да ползваш този инструмента за ключови думи на гугъл. Има писано из форума как точно се ползва.
Ако имаш въпроси - питай, ще помагаме


ейй личите си от 100 метра старите кримки ей :)
ама пък не може да кажеш че пиша чак толкова безмислени постове като повечето новопристигнали, целящи да отбият номера с десетте поста нали :)

Миришеш ми на стара кримка без работа и ти
Дай да залагаме, а?
Амоун? :mrgreen:
 
От: От: Re: Първи блог... :)

Ами то повече ценна информация има в този пост, отколкото в целия блог :)
Струваше ли си труда да се пише толкова за подобно блогче?

Подобни постове са полезни не само за автора на темата, но и за останалите начинаещи които четат форума (и които ще го четат за в бъдеще).

А сега и моите препоръки. Темата не само, че е прекалено блогърска, но е и много широка. При мен излиза хоризонтален скрол, понеже съм с по-малка резолюция (1024x768 ).
Добре е да поработиш върху он пейдж сеото. Например, името на публикацията да излиза преди името на блога. Ето една статия която ще ти помогне.
Малко по-дълги статии също ще са добре дошли (поне 300 думи). Една форма за контакт също няма да е излишна както и някоя и друга притурка (например "Популярни публикации").

Това е за сега. Успех с блога!
 
От: От: От: Re: Първи блог... :)

bodyrock89;305825 Добре е да поработиш върху он пейдж сеото. Например каза:
кой код се променя - тайътъла или в описанието ?
 
От: Първи блог... :)

Благодаря на всички за съветите! Помогнахте ми много :)
 
От: От: От: От: Re: Първи блог... :)

кой код се променя - тайътъла или в описанието ?

В статията е обяснено:

1. От администраторския панел зареждате Layout > Edit HTML.

2. Търсите, намиращ се в хедъра <data:blog.pageTitle/>

3. Замествате този код със:

<b:if cond='data:blog.pageType == "index"'>

<title><data:blog.title/></title>

<b:else/>

<title><data:blog.pageName/></title>

</b:if>

4. Готово! Вече имате SEO-friendly заглавия в блога

п.п. Друго важно нещо, за което се сещам сега, е като пишете нови публикации на български, заглавията ги пишете на латиница. След като публикувате статията я редактирате и си напишете заглавието на кирилица. По този начин URL-то на статията става с ключови думи, макар и на латиница. Например, по-добре е следното URL: http: //www.sait.com/2012/04/dieta-za-otslabvane.html, отколкото http: //www.sait.com/2012/04/blog-post_1.html
 
Последно редактирано:
От: От: Re: Първи блог... :)

Честито ново блогче :)

Няколко съвета и от мен:
- Подбери си по каква тематика ще пишеш. Сега си почнал малко отзад-напред.
Щом идеята е да монетизираш блога, помисли първо с какво ще го монетизираш. После какви ще са посетителите и какво ще им предложиш. Помисли какви продукти ще са им интересни, респективно към какъв афилиейт ще се насочиш.
От едно биха се интересували група симпатични майчета, от друго - тълпа щури тинейджъри. И не, не става да пишеш за всичко :) Нека е нещо, към което има интерес и съответно да имаш трафик.
-Избрал съм си темата заблога, видял съм афилитета отностно темата.Пуснах ключовата дума в тулса.И си избирам най често срещаната дума или най-малко излялата не разбрах?

мога ли след време да променя шаблона на блога и дали ще се размести тогава съдържанието му.
 
Последно редактирано:

Горе