Първи стъпки с AdSense

hosafim

Member
Здравейте!

Ще се допитам до вас относно някои неща в AdSense, тъй като не съм наясно. Имам YouTube канал и искам да го свържа с въпросната рекламна мрежа.

Тъй като аз съм на 17, брат ми се съгласи да се регистрира. За целта трябва да:

1. Открие банкова сметка.
2. Попълни координатите за връзка.

И сега въпроси:
1. Има ли някакви допълнителни такси?
2. Как става плащането?
3. След 1 година като стана на 18, мога ли да сменя профила?

П.С. Благодаря на отзовалите се! :)
 
От: Първи стъпки с AdSense

Можеш да сменяш профила, но не и собственика на профила.
Плащанията стават автоматично или при поискване след определена сума.
Най-точна информация можеш да намериш в съмата услуга на гоогле, а и най-сигурната :)
 
От: Първи стъпки с AdSense

Не е нужна банкова сметка. Парите могат да се теглят и през Western Union.

1. Няма такси.
2. WU или банкова сметка, може и с чек, но за БГ не е удачен последният вариант.
3. Като станеш на 18 променяш данните за бенефицента с твоите имена и адрес по лична карта, адреса даже може да не го пипаш и почваш ти да си теглиш парите.
 
От: Първи стъпки с AdSense

Благодаря на всички за отговорите!

А като не е нужна банкова сметка, защо при попълването на данните пише:
"Име на бенефициента:

Трябва да съответства на пълното име по банковата Ви сметка."

Може ли да се напише името без да е открита банкова сметка? Или от Гугъл някак проверяват дали съществува такава? Ако не, то значи може да се напише моето име и сумата да се трупа, а когато стана на 18 тогава да ги изтегля.
 
От: Първи стъпки с AdSense

Името трябва да е точно както е по лична карта. Не е нужна банкова сметка. А ако ще ставаш на 18 след няколко месеца може и твоето име да си пишеш.
 
От: Първи стъпки с AdSense

...то значи може да се напише моето име и сумата да се трупа, а когато стана на 18 тогава да ги изтегля.

Това изглежда добра идея... .
 
От: Първи стъпки с AdSense

Можеш да задържаш плащания до 1 година, дори да минеш прага от 70 евро ако си задържал плащанията няма да бъдат наредени към теб. Направи си ги годините и след това тегли .
 
От: Първи стъпки с AdSense

Благодаря на всички за отговорите!

А като не е нужна банкова сметка, защо при попълването на данните пише:
"Име на бенефициента:

Трябва да съответства на пълното име по банковата Ви сметка."

Може ли да се напише името без да е открита банкова сметка? Или от Гугъл някак проверяват дали съществува такава? Ако не, то значи може да се напише моето име и сумата да се трупа, а когато стана на 18 тогава да ги изтегля.

Посочваш плащането да се извършва чрез WU и не ти трябва да посочваш банкова сметка. Но трябва да знаеш, че за тези доходи ще дължиш данъци. Ти решаваш дали ще ги обявяваш или не.
 
От: Първи стъпки с AdSense

дори да минеш прага от 70 евро ако си задържал плащанията няма да бъдат наредени към теб.
Това не го разбрах.

Посочваш плащането да се извършва чрез WU и не ти трябва да посочваш банкова сметка. Но трябва да знаеш, че за тези доходи ще дължиш данъци. Ти решаваш дали ще ги обявяваш или не.
Какви са те?
 
От: Първи стъпки с AdSense

Парите от адсенсе автоматично ще идват всеки месец ако прехвърлят прага 70 евро. Ако не искаш това , за да изчакаш да си на 18 - трябва да ги задържиш. Слагаш дата след месец , два или колкото ти трябва (макс 1 година) и така дори да минеш 70 евро - няма да ти ги пратят.
 
От: Първи стъпки с AdSense

Благодаря, вече го разбрах.

А какви са данъците?
 
От: Първи стъпки с AdSense

Благодаря, вече го разбрах.

А какви са данъците?

Зависи дали ще регистрираш фирма или ще ги обявяваш като физическо лице. ДДС няма да плащаш, само данък върху печалбата. Но трябва да се регистрираш по ЗДДС, чл. 97, а, като тогава хем си регистриран по ДДС, хем нямаш право на данъчен кредит. Сложно е, трябва ти счетоводител, който се е занимавал с тази материя. Мисля, че имаше срок преди да получиш първия си превод да се регистрираш иначе има глоба.
 
От: Първи стъпки с AdSense

Зависи дали ще регистрираш фирма или ще ги обявяваш като физическо лице. ДДС няма да плащаш, само данък върху печалбата. Но трябва да се регистрираш по ЗДДС, чл. 97, а, като тогава хем си регистриран по ДДС, хем нямаш право на данъчен кредит. Сложно е, трябва ти счетоводител, който се е занимавал с тази материя. Мисля, че имаше срок преди да получиш първия си превод да се регистрираш иначе има глоба.
Като физическо лице. Няма ли минимален праг ? Данъка 10% от приходите ли е ?
 
От: Първи стъпки с AdSense

Като физическо лице. Няма ли минимален праг ? Данъка 10% от приходите ли е ?

Не мога да ти отговоря точно колко са процентите, защото съм регистриран като фирма и имам и други дейности, които се облагат по друг закон. Счетоводителят ми се занимава със счетоводството. Може да потърсиш повече информация тук: https://www.predpriemach.com/showthread.php?t=49943&highlight=%F1%F7%E5%F2%EE%E2%EE%E4%F1%F2%E2%EE
 
От: Първи стъпки с AdSense

Днес пуснах молбата. Ще изчакам да видя дали ще ме одобрят и ще задам въпроса си.
Благодаря на всички! :)
 
От: Първи стъпки с AdSense

Профилът е одобрен. Колко време е нужно, за да почне да отчита прогнозните приходи?
Чел съм, че за 1 000 показвания се печелят 2 долара, аз имам 20 000, а в YouTube ми изписва 15 цента печалба. На какво се дължи това ?
 

Горе