РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

EGraphix

Well-Known Member
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Твърдо ЗА! Както и всички покрай мен.
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Аз пък съм против. Гледам на паметника като забележителност, която е част от града. Все едно в Египет да махнат пирамидите, защото са строени от друга цивилизация за фараоните им :)
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Аз пък съм против. Гледам на паметника като забележителност, която е част от града. Все едно в Египет да махнат пирамидите, защото са строени от друга цивилизация за фараоните им :)

Мисля, че малко бъркаш нещата - Пирамидите са национално богатство на Египет, като например Мадарският конник при нас, това не са примери за окупационна армия ...
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Накратко ще ти обесня, защо деформаторите за пореден път се изсират популистки на метеното.

Има решение за демонтажа на ПСА от 90-те години, което трябва да се изпълни - какъв референдум? Пак пиша - има решение, мога да ти напиша и номера.

Така, деформаторите не подкрепят по никакъв начин (политически, там един двама от тях не ги броим, защото това не е мнението на РБ, а на отделни безгласни букви от ДСБ) събарянето на шестоъгълния петохуйник пред НДК. Там, нормалните хора искаме да се възстанови войнишкия мемориал на момчетата и мъжете от Желязната дивизия. Нещо повече, чрез свикване на местен референдум биха го блокирали, според думите на г-н Чобанов, г-н Пейо Колев и други от групата за възстановяването на паметника.

Деформаторите реват за съвеЦките паметници, обаче една дума не казват за това, че паметникът на Шипка остана без хорана и беше ограбен 2 пъти (? не съм сигурен, но поне един случай имаше).

А какво би станало, ако софиянци гласуват ЗА оставането на ПСА - значи бетонирането му вовеки в София.

Те така, среден пръст за деформаторите-пудели и техния предводител. Докато още не са приели закона за дискриминацията по политически признак, да си ги насоля :)
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Какъв съд бе, това е решение на общинския съвет. Паметникът е собственост на общината:

На проведено заседание на Столичния общински съвет (СОС) на 18.03.1993 г. по т.2 от дневния ред е прието Решение № 2, т.2 по Протокол № 24, с което е възложено на кмета на Столична голяма община в срок до 01.05.1993 г. да проведе необходимите процедури за демонтаж на скулптурните фигури и барелефи от паметника на съветската армия.
Това решение на СОС е влязло в сила, поражда съответните задължения за Кмета на Столична община, но до момента все още не е изпълнено.
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Ами, според мен точно защото целта не е популизъм се прави референдум. Глас народен, глас божи. Нека гражданите на София решат, за да няма после спекулации и вкарване на излищно напрежение. Като решат да остане, значи си го заслужават.
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Кое от това, че ВЕЧЕ ИМА ВЗЕТО ЗАКОННО РЕШЕНИЕ ЗА ДЕМОНТАЖ, не разбираш?
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

"опитите за реализиране на решението не получават силна обществена подкрепа и търпят неуспех."

Нужно ли е после 20 години да има мрънкане, и да се вади, като компромат подобно решение. Най-правилно е гражданите да решат.
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Твърдо съм против махането на паметници - Те са част от историята - Ако не бяхме на страната на фашистите нямаше да е окупационна армията - Дали е трябвало да сме на страната на фашистите е отделен въпрос

Смешните десни имаха уникален шанс 97-ма да демонтират комунизма - можеше да приемат закона за лустрацията да отворят досиетата - Вместо това те се нахвърлиха да краднат държавна собственост - Сега пък го правят за да изпълняват поръчки от УСА посолството и да си сплотяват електората след поредните новини за преяждане с власт

Смешни и жалки отрепки 20 години се занимават само с едно - кражби на държавна собственост и създаване на омраза между хората
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

"опитите за реализиране на решението не получават силна обществена подкрепа и търпят неуспех."

Нужно ли е после 20 години да има мрънкане, и да се вади, като компромат подобно решение. Най-правилно е гражданите да решат.
Това е демокрацията, мнозинството решава, а все някой мрънка. Гражданите вече са решили, през 93-та година.

Манта, не е нормално да няма паметник на Аспарух, а да има на армия, която ни е окупирала. Да се премести и да се сложи в музей, където да бъде част от историята. Колкото до това, че ако не сме били на не знам си каква страна, лесно мога да ти покажа защо сме били на тази страна.

Смешните десни имаха уникален шанс 97-ма да демонтират комунизма - можеше да приемат закона за лустрацията да отворят досиетата - Вместо това те се нахвърлиха да краднат държавна собственост - Сега пък го правят за да изпълняват поръчки от УСА посолството и да си сплотяват електората след поредните новини за преяждане с власт
Много точно! Десен = лесен и отзад не е тесен.
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Твърдо съм против махането на паметници - Те са част от историята - Ако не бяхме на страната на фашистите нямаше да е окупационна армията - Дали е трябвало да сме на страната на фашистите е отделен въпрос

Смешните десни имаха уникален шанс 97-ма да демонтират комунизма - можеше да приемат закона за лустрацията да отворят досиетата - Вместо това те се нахвърлиха да краднат държавна собственост - Сега пък го правят за да изпълняват поръчки от УСА посолството и да си сплотяват електората след поредните новини за преяждане с власт

Смешни и жалки отрепки 20 години се занимават само с едно - кражби на държавна собственост и създаване на омраза между хората

За всичко са виновни десните, знаем. :D Жалко, че има толкова малко хора, които оценяват това което направиха. (или по-скоро имат капацитет да го разберат). А омразата я създават едни други...
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Кое точно направиха -

Кремиковци за 1 долар
БГА Балкан за 150 000 долара
Гаража на Надка за без пари


Какво правят в коалиция с ГРОБ ???? - По техни думи от преди година - МАФИЯТА В БГ


Ред аз също мисля че не сме имали друг избор защото ВСВ е в следствие на късогледото раздаване на баницата между победителите в ПСВ
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

1. Кремиковци никога не е работило на печалба.
2. Кремиковци внасяше всички суровини, включително руда от чужбина и 35 години произвеждаше само огромни загуби.
3. Дори най-голямата и успешна световна корпорация за производството на стомана „Митал“ не успя да спаси Кремиковци от фалит, което показва, че не приватизацията, а построяването на Кремиковци е било престъпление.
4. Преди приватизацията Кремиковци трупаше загуби със скорост над 100 хиляди долара на ден и 40 млн. долара на година.
5. След десетгодишното му източване от групировките на БСП и ДС (като Мултигруп), преди приватизацията Кремиковци имаше необслужвани дългове над 400 млн. долара и на практика беше във фалит.
6. Не Костов, а правителството на Виденов сключи споразумение с международните финансови институции да ликвидира Кремиковци и да остави без работа 12 хиляди души.
7. Чрез приватизацията за 1 долар Костов спаси хиляди работни места в най-трудното време за България.

Важното е да си говорим мантрите и да си правим вятър на устата.
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

7. Чрез приватизацията за 1 долар Костов спаси хиляди работни места в най-трудното време за България.
Това не го ли правеха социалистите?

Колкото до Костов, само ще кажа - Н Е Ф Т О Х И М = Л У К О Й Л и ще спра.
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Мдаа от Костов още теглим, да не забравяме и концесиите и договорите с американските тец-ове
Този боклук е национален предател
 
От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Съгласен съм ако платят разноските по референдума :)
 
От: От: РБ предлага референдум за преместване на паметника на Съветската армия.

Съгласен съм ако платят разноските по референдума :)
Ама...ама....това не е демократично!
 

Горе