Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

Izvunzemen

Active Member
Здравейте, скоро открих топлата вода със функцията за разбиване на пост на отделни страници със Alt+Shift+P. Функцията е много готина, но имам няколко запитвания:

Когато публикувам статията, това "Pages: 1, 2, 3" потъва под формата за фейсбук коментари, не знам как да го оправя. Другият проблем е, че не иска да се центрира, а стои отляво. Сигурно се променя по елементарен начин в кода, но знанията ми са също толкова елементарни и не мога да се справя.
Има ли начин тези цифри да ги заменя със някакви по-красиви бутончета или нещо такова?

Май това ми бяха въпросите. :D

Ако има плъгин, който върши същата работа, но е по-функционален бих се радвал да споделите.
 
От: Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

Късо обяснение - Знам че ще ти прозвучи глупаво, но е така... ЗА БОГА СТОЙ ПО-ДАЛЕЧ ОТ РАЗБИВАНЕТО!

Дълго обяснение - разбиването на страници влияе негативно на самата страница. Трябва да се правят rel=prev и rel=next което във комбинация със разни тъпи плъгини може да ти навлече проблеми от СЕО гледна точка. Отделно ако търсиш нещо и човека отиде на 4та страница... ем той как ще разбере колко има да чете ако няма предните страници пред себе си.

Във момента живеем във свят на 2 алгоритъма повече тук и не се концентрирай в/у повече гледания на страници, ами разни други неща - стоене повече например. При разбиване - това нещо отива на кино. Много от сайтовете дори правят 1 дълга страница вече; дори и галериите не презареждат страниците.

PS: Аз не отричам странирането. Примерно ако имаш книга може да си я странираш на глави примерно. Но комбинацията WP + themes + plugins + paging ако не знаеш какво правиш е взривоопасна.
 
От: Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

Коя тема ползваш?
 
От: От: Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

Късо обяснение - Знам че ще ти прозвучи глупаво, но е така... ЗА БОГА СТОЙ ПО-ДАЛЕЧ ОТ РАЗБИВАНЕТО!
Като цяло съгласен.

По темата:
Намери си темплейта, който отговаря за показването на поста. Най-често това е single.php

Там преподреди нещата така
PHP:
...
the_content();
...
wp_link_pages( нещо си);
...
comments_template('нещо си');

Разбира се дъщерна тема и бла, бла, бла - тази мантра е пея всеки път и никой не слуша.
 
От: Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

Умните хора пишат дълги текстове, слагат снимки, видео.
Всичко това е с цел увеличаване престоя на страницата - доста сериозен показател за паяците и позиционирането при търсене.
 
От: Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

Вискярски, върви виж кокошките, стига си писал глупости.
 
От: Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

http://www.seo-theory.com/2015/10/08/how-the-panda-algorithm-might-evaluate-your-site/
Виж колко пъти се среща това "Minimal or no pagination"
Това е ясно, но не важи за всеки сайт.
В случая също не му знаем идеята на колегата нали?
За пример давам един сайт:
http://millionpictures.co/article/1467/15-things-happen-to-you-when-you-get-married/gallery/
 
От: Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

Благодаря на всички за отговорите, и понеже стана тема за сео- аз лично често се отказвам да чета нещо, когато видя, че е над 2 хиляди думи, но когато е разделено на страници без да осъзнавам прекарвам 10-15 минути в четене на статия. А ако вместо на отделни страници текстът се премята на блокове, вкарани в съдържанието, това пак ли би повлияло зле на СЕО-то?
 
От: Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

Виж във линка който ти дадох.
 
От: Разбиване на съдържанието в публикация- настройка

Не ти трябва плъгин за разбиване на публикацията на страници. Аз ползвам това: <!--nextpage-->
Отваряш текстовия редактор и го поставяш там където искаш да разделиш публикацията. Ако сайта ти е български и инфото за страниците ти излиза- page 1 2 3, може да се обърнеш към uphero или някой друг да ти преведе темата. Аз съм ЗА разделянето на публикацията на страници.
 

Горе