Развитие на микронишови блогове от Synthetic

Synthetic

Active Member
Здравейте отново! Както обещах в предишния си пост, сега ще ви кажа какво се случва до този момент с моят блог, който съдържа около 25 статии за момента ( трябва да публикувам още толкова), написани по кл.думи дадени ми от Митака.

От 10 февруари сложих адсенс, като приходите ми до 28-ми същия месец са 6.60 EUR или горе-долу по около почти 1 лв на ден. Някой път получавам по 20-50 цента на клик, а друг ден по 1, дори 2 EUR на клик (рекорда). Има и дни, в които нямам приходи от адсенс.

За месец Март - до момента имам 9.10 EUR , като все още не съм почнал да публикувам новите статии. Искам да кажа, че като цяло блогът ми има основно onpage сео. Всяка статия е субмитвана от мен в около 4-5 сайта, като digg, diigo, reddit, delicious и stumbleupon , т.е нищо специално. За момента повечето ми кл.думи са в топ 30-40, като по-малък % са на 1-ва и 2-ра страница и трафъкът е основно от тях.

За посещенията в блога - Получавам около 20 до 40-50 посещения на ден , 90% органик.

Както виждате приходите ми не са кой знае какви, но целта ми е :

1. Да публикувам останалите 25 статии (За всяка кл.дума се пише по една статия, която е интересна за посетителите и що-годе добре проучена).
2. Да започна малко от малко да развивам онпейдж сео-то на блога, за да изкача всичките си кл.думи на 1-ва страница
3. Да се вдигне трафикът поне двойно, като за начало...


Определено си струва да се занимавате с такива блогове. Да, приходите не са големи, но лично моята идея е да имам още 4-5 такива мини проекта, сборът от приходите на които да е около 10 евро на ден и да се развиват с времето. Мисля, че тази цел е постижима и ще пускам ъпдейти в темата:)


Поздрави!







Още един ъпдейт, относно развитието на нишовия ми блог:


Приходи:

Месец Март 2013 : 19,89 € / Visits: 1 768 / CTR: 3,73% / avg. CPC : 0,29 €
Месец Април 2013 : 18,73 € / Visits: 1 973 / CTR: 3,29% / avg. CPC : 0,27 €

Месец Май 2013 : Проблемен месец... Главоболия с лоадинг скоростта, крашване на блога и няколко неприятни issue-та, породени от няколко плъгина. Спад в ранка.

Резултати:
11,39 € / Visits: 1 238 / CTR: 3,96% / avg. CPC: 0,23 €


Месец Юни 2013 : Започнах да изграждам он-сео по вътрешните страници, като стремежът ми бе да подбирам по-малко на брой сайтове, но колкото се може по релевантни с по-голям ПР и трустед рейт. Добавих и другите 25 статии, които бяха включени в плана за развитие на блога. Огромно разнообразие от анчори.

Резултати:


27,51 € / Visits: 2 394 / CTR: 4,30% / avg. CPC : 0,26 €



Месец Юли 2013 - Огромен денс в ранка, но като цяло определени думи се задържат в топ 10, топ 20. Другите са +10 / - 10 , а дори и jump-ове от порядъка на +30/ -30 в ранка.

Резултати до момента 22.07.2013:

Текущ Баланс: 21,23 € / Visits: 1 769 / CTR: 4,75% / avg. CPC: 0,23 €





Не знам дали всички тези статистики са добри, тъй като се надявах на по-голям avg. CPC , но определено затруднението идва от големия брой вътрешни страници, съответно и на кл.думи, за които ще трябва да направя някакво СЕО.


Ето и малко скрийноти от днес 22.07.2013 :













Трафикът идва от :

61 % Органик търсения
28 % Директен
11 % Реферали




Като цяло трафикът се покачи почти двойно, а имам още доста работа по повечето връзки/кл.думи , относно оптимизацията. Искам да се опитам да задържа посетителите повече време в блога.. Засега avg. престоя е от порядъка на 30 сек, което лично според мен е много малко...


P.S
Скоро ще стартирам собствен блог, в който ще описвам всичко с подборности, кое и как правя. Успоредно с него съм планирал и старт на още 3 нишови блога, но с по-малък брой статии (около 20-30, 1-2 к екзакт за USA и avg CPC 1$-2$).



Ще се радвам, ако може да ми дадете някакви допълнителни съвети ... @Blinky , ако искаш премести поста в раздел "Успей с нас" :)



Поздрави!:)
 
Последно редактирано:
От: Развитие на микронишови блогове от Synthetic

Ще се радвам, ако може да ми дадете някакви допълнителни съвети ... @Blinky , ако искаш премести поста в раздел "Успей с нас" :)

Поздрави!:)
Готово. Продължавай в същия дух. Така и да се събрскрайбна за темата, защото ще метна един пост после. :)
 

Горе