Разлика в скорост на сървър - БГ и навън

Autohop.bg

New Member
Искам да попитам ще усетият ли потребители на сайта ми огромна разлика ако сайта е хостван навън (от добър хостинг) или в България? Знам че преди имаше голямо значение защото БГ сървърите в БГ пиъра или нещо от сорта имаха супер скорост а външния трафик беше малко не постоянен, но не съм проверявал скоро - струва ли си да се изнесе хостинга вън (все пак е и много по евтино и за повече ресурси) или скороста ще има проблеми за потребители в България?
 
За скоростите е много относително. Но много пъти в този форум е обсъждано дали за бг сайтовете е по-добре да се хостват в България от гледна точка на SEO/Google, и моето мнение е че е по-добре да се хостват в бг.
 
Autohop.bg каза:
Случайно да знаете някои голям Български сайт които се хоства навън за пример? или всички са единодушни че БГ сайтове са винаги в БГ.
arenabg ;)
 
Писах "по-добре", а не "задължително", и това е само моето мнение.
 
как зарежда форума ? доволен ? бг хостинга има малко предимство за локалния сърч но минимално а и ти компенсираш с бг домеин иначе относно зареждането зависи коло ти е тежък сайта. в сф наи ниските оферти дават поне мегабит външен трафик и 2-3-5мбита БГ а бтк адсл 512 Kbps незвисимо бг или чужд по това може да си предцениш времето за зареждане на твоя сайт друг е въпроса че има значение къде ще хостнеш и дали щото може хостинг доставчика да е претоварил машината и примерно твоите сайтове да зареждат едвам едвам
 
Здравей,

Повечето големи български уеб сайтове са на нащши сървъри защото:

1. Връзките са по-бързи. Например 100 Mbps, което не можеш да си осигуриш от чужбина освен срещу десетки хиляди долари

2. Често трасетата навън се задръствата или поне 2-3 пъти годишно има технически проблеми. В това време сайтовете за България са онлайн, ако съвръра, на който се намираш е у нас.

3. По-евтино за български уеб сайтове, на български език е да са у нас. Защотоиначе се плаща скорост... в много случаи не от крайни потребител, но все пак някой я плаща.

4. "Да". За класирането в търсачките е по-добре уеб сайта ти, с .bg домейн и българско съдържание, да се намира на български сървър. Това е индикатор, че целевата ти група е на нашия си пазар.
 
Благодаря за отгорова също, разясни ми много неща. Аз исках да знам защото скоро смятам да минавам на виртуален или собвствен сървър а в България просто е супер скъпо за това което хостинг компаниите предлагат като параметри и се чудех дали навън няма да е същото но с повече неща за цената си, но явно не.
 
зависи от целите ти и хостинг компанията, при мен мобиле.бг 80% от времето е недостъпен, просто сървъра им е претоварен и нито се отваря сайта, нито нищо, а ако се отвори, то е след доста време, много бавно търси в базата и е ужас ...
 
Да ти кажа разбирам ги защото Мобиле имат средно към 2000-3000 посетителя онлайн по всяко време и просто не са си ъпгрейднали сървърите за такъв трафик. Моят трафик е стравнително нисък за момента - най много 100 посетителя онлайн по всяко време но планирам да го кача до поне едно 500-1000 и на поделен хостинг просто няма да стане а просто се чудия дали ако го изнеса навън ще държи добра скорост до сървъра (скоростта на сайта е повече до оптимизация и аз мога да се погрижа за това но външната скорост е също много важна).

Що се отнася до мобиле аз си мислех че е само при мен, аз живея извън България и техния сайт ми е постоянно бавен но си мислех че е просто направен за вътрешно ползване в България.
 
Ясно, значи явно е от сървърите им защото въпреки че 2000-3000 посетителя онлайн са много предполагам че има доста големи български сайтове с такъв пиик трафик и не вървят толкова бавно. Може би ще пробва в България все пак.

Сега съм на Суперхостинг, някой от вас да е на виртуален или собствен сървър с тях да ми даде мнение за стабилността и скоростта (за момента поделения им хостинг е жесток, върви супер бързо)
 
coolice каза:
и от бг върви ужасно тромаво случвало ми се е да ме откажат да търся (в празничен ден)
много често даже го прави ...
и като гледам не правят нищо по въпроса, нали си текат парите от автокъщите ... какво им пука на тях за потребителите :twisted:
 
Autohop.bg каза:
Ясно, значи явно е от сървърите им защото въпреки че 2000-3000 посетителя онлайн са много предполагам че има доста големи български сайтове с такъв пиик трафик и не вървят толкова бавно. Може би ще пробва в България все пак.

Сега съм на Суперхостинг, някой от вас да е на виртуален или собствен сървър с тях да ми даде мнение за стабилността и скоростта (за момента поделения им хостинг е жесток, върви супер бързо)

Имам един виртуален при тях за няколко проекта, но е още рано за оценка, тъй като го имам само от 2 седмици, а и все още не го ползвам по предназначение. Първите ми впечатления са добри, все пак преди да се реша претърсих всички БГ фирми, които предлагат сървъри и при Суперхостинг ми се стори най-добра офертата като параметри на сървъра, но има още какво да се желае все пак :p
 
the_heaven каза:
Autohop.bg каза:
Ясно, значи явно е от сървърите им защото въпреки че 2000-3000 посетителя онлайн са много предполагам че има доста големи български сайтове с такъв пиик трафик и не вървят толкова бавно. Може би ще пробва в България все пак.

Сега съм на Суперхостинг, някой от вас да е на виртуален или собствен сървър с тях да ми даде мнение за стабилността и скоростта (за момента поделения им хостинг е жесток, върви супер бързо)

Имам един виртуален при тях за няколко проекта, но е още рано за оценка, тъй като го имам само от 2 седмици, а и все още не го ползвам по предназначение. Първите ми впечатления са добри, все пак преди да се реша претърсих всички БГ фирми, които предлагат сървъри и при Суперхостинг ми се стори най-добра офертата като параметри на сървъра, но има още какво да се желае все пак :p

Ами и аз това гледам, най-добре са като оферта но се надявам и произжодителността да е добра. какъв виртуален пакет си взе? бързо ли правят трансфера от поделения хостинг към виртуалния или ти сам трябва да си го направиш?
 

Горе