Разместването на контента добра идея ли е?

Sobieski

Well-Known Member
все тая ;)
а иначе добре ли ще е ако имаме сайт с 20-30 страници които често да си
сменят контента примерно на 2-3 дни ?
 
От: Няколко въпроса за оптимизация на уеб портал за търсачки - google, yahoo и други.

Ми не съм сигурен, ама сякаш не е добре, щот гугъл нали знаеш, че пази кеш и може да се случи така, че потребител да търси "Кока кола" ама вече да е сменен контента и да няма за "Кока кола", ама да пише за "Галена" и... ;d
Смисъл тъп пример дадох, ама не си пояснил какво точно му се променя на съдържанието преразказва ли се, коренно различно ли е, що го сменяш и тн.
 
От: Няколко въпроса за оптимизация на уеб портал за търсачки - google, yahoo и други.

може да се каже че се преразказва... или по точно размяна местата на изреченията...
 
От: Няколко въпроса за оптимизация на уеб портал за търсачки - google, yahoo и други.

може да се каже че се преразказва... или по точно размяна местата на изреченията...

И това от къв зор го правиш? :shock:

Аз мислех, че питаш за случай като началната страница на блоговете например - нали там излизат най-новите статии. Защо ти е да разместваш изреченията в някоя страница или каквото е там?
 
От: Няколко въпроса за оптимизация на уеб портал за търсачки - google, yahoo и други.

ами като се разместват става уникално ...
 
От: Няколко въпроса за оптимизация на уеб портал за търсачки - google, yahoo и други.

Ахааааа... разбирам. Ами аз това го правя преди да я публикувам. Всъщност сложих един абзац копиран почти 1:1, само смених няколко думички, дано не се заяде гуглето... иначе останалото съдържание си го съчинявам сам на базата на по няколко статии
 
От: Разместването на контента добра идея ли е?

Аз като сложа копирано съдържание го индексира :) И идват някой посетител от гугъл при търсене на някаква фраза :)
 
с униклано ще се ранкнеш още по добре (проверено за малки сайтове където пренаписването е лесно)

иначе ротацията е от малко мързеливите методи но не съм проверявал дали има положителен ефект. вместо нея може където имаш дупликеит да преразкаваш по няколко изречения на ден с твои думи и след време ще имаш униклаен сайт а и ще си ушражнявате англииският което ще вие + не само за онлайн бизнеса :)
 

Горе