Размяна на поддомейни (хостинг) - хостинг за сателити

vicbg

Active Member
Не знам дали темата е за тук, но четейки една от темите "Търся хостинг за сателити" ми хрумна - Сигурен съм че 99% от форумците разполагат с техен хостинг, повечето и с повече от един. Почти всички имат и по някое споделено хостингче за тестове, та оттам и идеята: Правиш поддомейн или аддон, ако имаш, инсталваш през cpanel-a една Joomla, Wordpress, Drupal или темподна системка и предоставяш паролите. Предполагам, че трябват и някакви критерии все пак да се сложат (размер на мястото, да не слага "лошо" съдържание и т.н.), но за сателитче, няма да е много. Примерно всеки, който иска да се включи пише нещо от сорта: "Имам хост в "КаспичанХОСТИНГ", трябва ми ......" Може и да се върже и с пари, примерно: "Имам хост от ДупницаХОСТИНГ, изтичащ на ........ , давам 1 GB - цена......"Оставям ви да я доразвиете, ако ви се вижда добра!
 
От: Размяна на поддомейни (хостинг) - хостинг за сателити

Аз иамм хост в hostgator. Мога да предложа html хостинг + FTP достъп и възможност за добавяне на самостоятелен домейн, в замяна на същотото.
Не предлагам php защото хоста понякога се натоварва и ако предоставям хост за динамични сайтове ще започне да пада.
 
От: Размяна на поддомейни (хостинг) - хостинг за сателити

идеята е супер! Аз мислех скоро да пускам подобна за размна на поддомейни

1. мога да предложа хост в ICN (само HTML хостинг)
2. подомейн на сайта ми за осигуровки (в подписа е)

търся същото!
(за хоста - може да приема отново при ICN но първо ще видим дали не сте на същото IP)
 
От: Размяна на поддомейни (хостинг) - хостинг за сателити

Радвам се, че ви допадна идеята :) ICN мисля вече да ги сменям, след поредния им срив и това, че от няколко месеца много свалиха нивото. Като обслужване на клиентите са много добри и съм доволен, но като качество на услугата..... Направих си експеримент 2 еднакви шаблона с 2 еднакви системи с еднакви бази данни - при тях и при Суперхостинг (споделен хостинг). Вебмастера показва 2,6 сек. срещу 5,1 секунди в полза на Суперхостинг-а. А и сайтчетата ми, без нищо по тях - видимо се отварят по-бавно.
 
От: Размяна на поддомейни (хостинг) - хостинг за сателити

Не е лошо като хрумване, макар че .... никой няма да има гаранция дали някой няма да отсвири хостинга си и да му заминат "сателитите". И я ми обяснете за какви HTML хостинги говорите, това кой го ползва?
 
От: Размяна на поддомейни (хостинг) - хостинг за сателити

И я ми обяснете за какви HTML хостинги говорите, това кой го ползва?

Аз поне имам предвид следното: качване само на html файлове (css и т.н.) без php и база данни
 
От: Размяна на поддомейни (хостинг) - хостинг за сателити

Той хостинга е php, въпроса е, че аз предлагам само html, тъй като ако се натовари много ще започнат да падат сайтовете. А и без това съм в процес на изчистване, че някой от сайтовете започнаха да вдигат посещения и хоста се тоави доста.
На мен html ми върши перфектна работа. Стига да имам FTP достъп.
 
От: Размяна на поддомейни (хостинг) - хостинг за сателити

С тази идея може да ти спрат цвлия акаунт, ако лицето на когото си го предоставил го ползва "не както трябва".
 

Горе