Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Twis7

Active Member
16:33 от MobioЗдравейте :)
16:33 от менZdraveite
16:33 от менkakwo stawa s plashtaniqta toq mesec
16:37 от мен]ehoo
16:38 от Mobioможе ли имейла ви
16:38 от мен******@yahoo.com
16:40 от Mobioвашият превод не е направен, тъй като сме изпратили запитване до мобилните оператори за изпратените към вас смс-и
16:40 от Mobioвсе още не сме получили справката и за това се бави превода
16:41 от менoshte kolko shte se bavi ?
16:41 от Mobioнемога да ви кажа кога точно ще го получим
16:43 от менpone do kraq na meseca?
16:44 от Mobioвсъщност ГДБОП са изискали информация за вашата услуга
16:45 от Mobioак до края на месеца не получим допълнителни указания от тях ще ви изплатим сумата

Смс-те идват от сайт, в който предлагам на потребителите хак за браузър игра. Това незаконно ли е подяволите?
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

предлагам на потребителите хак за браузър игра

В интерес на истината това е незаконно. И може да е постъпило оплакване от собствениците на играта :)
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Я дай повече информация. Иначе чата с мобио.бг ми хареса - учебникарски пример за бизнес комуникация :)
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Я дай повече информация. Иначе чата с мобио.бг ми хареса - учебникарски пример за бизнес комуникация :)
повече инфо.. сайта е http://nadieta.org
Скалъпен е за 5 мин то се вижда. Направи 50 лв за 3 месеца. Хака за играта е на imacros за sofiawarsa
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Разгледах за какво става въпрос. Нищо незаконно няма в този хак. Напълно легален е. Ако обаче някой плешив тиквеник с власт реши, че ще се заяжда с теб може да ти докара толкова главоболия, че да ти се прииска да емигрираш. За съжаление България не е правова държава и всичко може да се случи. Това че законът ще е на твоя страна не значи нищо.
 
Re: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

В интерес на истината това е незаконно. И може да е постъпило оплакване от собствениците на играта :)
Със сигурност той може да е подал жалбата и от там да са те пуснали за разследване. Предполагам знаеш, че е леко подбиващо бизнеса на самия собственик на играта. Но не мога да кажа нищо, което да потвърдя на 100%, тъй като не съм запознат с всичко. Дано не е. Важното е, че не продаваш цялата игра. Това вече е друго. Хак си е нещо по-неопределено и реално не би трябвало да има проблем. Но все пак.

В комуникацията им няма нищо нередно. Постъпват като неутрална трета страна, която реално не може да реагира докато случая не придобие яснота.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

И сега аз какво правя да спира сайта, да не го спирам?
 
От: Re: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Предполагам знаеш, че е леко подбиващо бизнеса на самия собственик на играта.
Той наистина прави нещо подобно. Освен това хакът е неморален, неетичен и т.н., но не е незаконен.

В Южна Корея примерно, сега готвят специален закон за ботовете в онлайн игри и ако ползваш или предлагаш нещо подобно можеш да отидеш в затвора за 5 години. В България няма закон срещу ботовете в онлайн игри и ако искаш да пуснеш автоматизиран скрипт да играе вместо теб имаш право да го направиш. Никой не може копче да ти каже.
 
Той наистина прави нещо подобно. Освен това хакът е неморален, неетичен и т.н., но не е незаконен.

В Южна Корея примерно, сега готвят специален закон за ботовете в онлайн игри и ако ползваш или предлагаш нещо подобно можеш да отидеш в затвора за 5 години. В България няма закон срещу ботовете в онлайн игри и ако искаш да пуснеш автоматизиран скрипт да играе вместо теб имаш право да го направиш. Никой не може копче да ти каже.
Това е ясно. Знам го защото брат ми си купуваше и беше абониран за една програмка - Durty Little Helper, която даваше нещо като информация, с която минаваше по-лесно нива, хакове за нея и подобни. Не беше нищо особено, просто улесняваше играта, която реално е купена.

Но ако хака е за да се играе фри самата игра, не знам тогава как седят нещата. Все пак това + фри свалена от някой тракер, може и комбинацията да е дошла в повече за самия собственик. За това не смея да кажа нищо на 100%. Не съм и запознат с всички детайли. Даже не знам дали тази браузър игра е платена или върви фри към някой тулбар. :)
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Не знам дали хака е незаконен, но МОбио определено са подсъдими в случая, тъй като по Наказателен кодекс нямат право да издават информация за проявен интерес от страна на разследващите органи. Ако те погне прокуратурата те се водят съучастник в пълния смисъл на думата :)
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Това не е точно хак, а по-скоро нещо, което си добавяш към браузъра. Поне така пише в обясненията. Не се извършват хакерски атаки, помпене със HTTP заявки. Всъщност всичко си е нормално. Разликата е, че вместо теб играе бот. Ако се нарушават конкретни правила на играта, това е спор между играчите и админа на играта.
Сега се замислих за описанието на престъплението "измама". Само дето там трябва да се вкара някого в заблуждение, като под някого се има предвид човек, а не изкуствен интелект (т.е. софтуерът на играта), тъй като се предполага наличие на разум.
Като цяло стара тактика е да се обаждат бизнесмени на ГДБОП когато имат проблем с някого, но нямат достатъчно правно основание да си го решат. Ако е на споделен хостинг, ГДБОП могат да сплашат хостинг компанията, че могат и съберат сървърите като веществени доказателства (т.е. задържане за безкраен период), след което няма как хостинг компанията да не разкара проблемния сайт от мрежата. Ако сайтът е на dedicated сървър, просто нахълтват в конкретното помещение и "събират веществени доказателства", т.е. машината (или машините) ти. Не е нужно да бъдеш обвиняван в нещо. Не е и нужно да доказват нещо.
 
Re: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Не знам дали хака е незаконен, но МОбио определено са подсъдими в случая, тъй като по Наказателен кодекс нямат право да издават информация за проявен интерес от страна на разследващите органи. Ако те погне прокуратурата те се водят съучастник в пълния смисъл на думата :)
Реално това се случва с издадена заповед, за да може документално да са ОК нещата. Така направено може всеки да го направи. Да, държавен орган са, но правилата са за всички. Нали те са ги изготвяли все пак.
Но съм слушал и подобни неща, заповедта се вади със задна дата и документално всичко е ток. Кофти е, но се случва. Дано нещата се развият добре за всички страни, защото не е добре така. Точно в най-голямата мизерия да прецакваш хората.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

И все пак да спирам ли сайта ?
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Не знам дали хака е незаконен, но МОбио определено са подсъдими в случая, тъй като по Наказателен кодекс нямат право да издават информация за проявен интерес от страна на разследващите органи. Ако те погне прокуратурата те се водят съучастник в пълния смисъл на думата :)

В споразуменито би трябвало да си пише че лични данни не се дават на трети страни, освен при пойскването и от службите на реда. И все пак ако това не го пише те нямат право да ти разпространяват данните на когото и да било! Но дори и да се наложи да ти дадът данните на гдбоп, би трябвало първо лично да те осведомят, и да ти представят заповед. А относно сайта не знам как стоят нещата с извършване на търговска дейност, но мисля че може да ти направят проблем. Лично аз бих спрял сайта защото ако се заядът отърване няма брат.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

И все пак да спирам ли сайта ?

гузен негонен бяга :)

до сега са събрали необходимата информация
ако е нещо сериозно вече да са те викнали

те първо действат а след това разследват - виновен до доказване на противното :wink:
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Ако това е истина,че ГДБОП те раследват не е никак добре.Защото да те раследват те означава,че има доста основателна причина.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Колега, един съвет: никога повече не работи с българи! Те създават само проблеми на хора като нас, които имат умения по програмиране и се опитваме да извадим някой лев с уменията си, за да оцелеем в тази криза. Аз също се занимавам с игри, само че аз правя предимно афилейт, с хакове до сега не съм се занимавал и не съм попадал в подобна ситуация. Само че изобщо с българи не се занимавам, пускам си сайта изцяло за чужбина, поради основната причина че потенциални клиенти са предимно чужденците, от българите и стотинки не може да се изкара.

Как да направиш я... :( Доста сконфузна ситуация, хем да го спреш сайта, и хем да не го спреш... :confused: Защото ако го спреш, онези могат да се хванат точно за това и да ти кажат после: "Ха така сега, защо си спря сайта, защото ти разбра че правиш нещо което не трябва да правиш, значи си гузен, опитваш се да прикриеш постъпките, пипнахме ли те сега, Гузен негонен бяга" нещо от този род, и това спиране на сайта да го обърнат срещу теб. Ако го оставиш активен пък, има сигурно пак вероятност да се хванат за това, и да ти кажат: "Ти ако беше спрял сайта след като разбра че те разследваме, това щеше да смекчи вината върху теб, и можеше да минеш и без дело, а сега така си с двата крака вътре и си още по виновен" - има го и този вариант. И за това ни тъй, ни така... както и да обърнеш - фурнаджииска лопата се получава. Най добре направи една консултация с адвокат, но трябва да стане веднага, даже още утре преди да е станало прекалено късно.

Това е идиотска държава която мутрите си създадоха, погледни само улиците - ами аз виждам повече криминални физиономии от колкото обикновени граждани, предимно напомпани с бианаболи говеда, грозно нацапани с татуировки и окичени със златни ланци и с погледи на убийци, и тия говеда ми ходят свободно и властта не ги закача. Именно защото самите мутри си направиха държава. Мутрите никой не ги пипа, а за сметка на това снифят из мрежата и търсят да придърпат някой програмист и да отчетат дейност. Нас ни имат за най опасни от опасните. Смятайте колко ресурси и пари се хвърлят тия ченгета да снифят из мрежата, вместо да тръгнат по улиците и да чисят отрепките и да ги натикат където им е мястото. Това е все едно стреляш с противотанково РПГ по комари! На това ако му казвате полиция...
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Ако това е истина,че ГДБОП те раследват не е никак добре.Защото да те раследват те означава,че има доста основателна причина.

Причина ли ? Винаги на всеки от нас могат да намерят причина. Не са решили - не са го направили. Това е държавата на абсурдите - от невъзможното правят възможно, и обратно. Достатъчно е само това че сме намерили начин да печелим от афилейт по интернет, и хоп - престъпление правим, защото не плащаме данъци, работим в сивата икономика и не декларираме доходи. Но айде да не дърпаме дяволите за опашките.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

"информация за вашата услуга" . Не означава вашите. В конфиденциалността им пише "да не дава под наем или да предоставя по какъвто и да е друг начин вашата лична информация на трети лица". Аз лично бих ги попитал как стои въпроса с личните данни.
"
Mobio.bg може да променя политиката си за конфиденциалност, когато възникне необходимост за това. При такава промяна вие ще бъдете уведомени чрез e-mail съобщение или чрез писмо на Вашия пощенски адрес.
"
Скайп не влиза в изборните, така че дишай спокойно. Те каквото са искали да видят са видели. Според мен няма смисъл да го спираш. Можеш временно да преустановиш пращането на СМС-и, но не и да триеш нещата.
 
От: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

те първо действат а след това разследват - виновен до доказване на противното :wink:

Според мен nortrant е прав, ако имаше нещо нямаше да те разследват ами направо до сега да ти бяха дошли на гости. Нали си спомняте основателката на групата АЗ НЯМА ДА ГЛАСУВАМ ЗА БОКО.

Първо бой трепане и после разследване. ;)
 

Горе