Разход на мегабайти при говорене по месинджър

Welder

Active Member
Имам едно питане за 3G интернета на българските мобилни оператори. Някой има ли наблюдения, горе долу колко мегабайта се харчат, за 1 мин. разговор по Skype или Viber, чрез смартфон?
 
Последно редактирано:
От: Разход на мегабайти при говорене по месинджър

Сега проведох един бърз експеримент с два еднакви смарт телефона - единият го пуснах през уи-фи то другият пре 3G - то

Направих разговор през Вайбър за 2 минути за да намаля малко статистическата грешка

Този с 3G-то за две минути генерира 0.84 мегабайта - тоест около 420кб на минута
Другият през wi-fi - то за две минути генерира 0.68 мегабайта - тоест около 340кб на минута

Обаче си мисля че разликата не е от това на каква мрежа е вързан телефона а по скоро е от това че при пробата звъннах и говорих само от този на 3G-то а другият само прие разговора и слушаше - мога да го проверя от какво идва разликата ама ме мързи да си играя да им сменям мрежите и да си говорим сам.
 
От: Разход на мегабайти при говорене по месинджър

Аз веднъж засичах, че Viber ползва около 5MB за 10 минути (около 8 kB/s). Също го пробвах и на глобулски интернет с изтекли мегабайти... пак става. Случват се пропадания, насичания или закъснения понякога, ама не е болка за умиране, даже става по-интересно.
 

Горе