Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от uni-web, Ян 2, 2014.

1. uni-web

uni-web Well-Known Member

Рег.:
    Ян 24, 2011
    Съобщения:
    4,009
    Харесвания:
    303
    Точки:
    83
    Място:
    PC
    Здравейте колеги,

Днес учудващо, получавам писмо дължите ни: 185.25 BGL. :D

За сметка която уж сами бяха закрили перди 4 години?

Сега аз според тях съм длъжен дам им платя шарите и да си направя раязход да отида в или асеновград или в пловдив.

Цирка е още по-голям. аз получавам лист хартия, с печат асеновград, а аз съм във първомай?

Мацката единия път ми казва, ами нямате задължения после ами имате.............

2. pisara

pisara Well-Known Member

Рег.:
    Май 23, 2012
    Съобщения:
    1,037
    Харесвания:
    149
    Точки:
    63
    Място:
    От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

@uni-web, много хубави неща и много късмет ще да те очакват щом от миналата година ти върви на лошотии. А спри се малко и ги откажи тия минуси, и почвай с плюсовете вече.

3. redrum

redrum Well-Known Member

Рег.:
    Септ 2, 2010
    Съобщения:
    4,514
    Харесвания:
    623
    Точки:
    113
    Място:
    Ѣ

За какво им ги дължиш тия 200 лв?

4. Rock

Rock Well-Known Member

Рег.:
    Окт 17, 2012
    Съобщения:
    1,003
    Харесвания:
    150
    Точки:
    63

Странно, аз се сетих, че отпреди 3 години имах сметка ПроКредит и отидох да видя дали нещо не се начислява, но казаха, че поради липса на активност се спира автоматично картата, та ми е интересно за какво им дължиш парите.

Ако има някаква такса примерно защо не са те уведомили преди време, а са чакали чак сега (то отгова е ясен де...).

5. Test

Test Well-Known Member

Рег.:
    Ян 12, 2011
    Съобщения:
    1,698
    Харесвания:
    411
    Точки:
    83

Ако става въпрос за лична банкова сметка май най-добре ще е жалба до КЗП и те да направят проверка. Нищо няма да загубиш ако пробваш.

6. gangster

gangster New Member

Рег.:
    Окт 10, 2007
    Съобщения:
    1,961
    Харесвания:
    252
    Точки:
    0

Тяхната леля райфайзенски плужеци! И теб ли те осурвакаха? Пак леко си се разминал, аз да не ти казвам колко платих. В тази банка мизерна крака ми нема да стъпи докато съм жив!

Rabin харесва това.
  7. redrum

redrum Well-Known Member

Рег.:
    Септ 2, 2010
    Съобщения:
    4,514
    Харесвания:
    623
    Точки:
    113
    Място:
    Ѣ
    От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Ама за какво плащате, дай повече инфо.

8. dekemvri

dekemvri Well-Known Member

Рег.:
    Март 16, 2009
    Съобщения:
    1,148
    Харесвания:
    57
    Точки:
    48

Звънкай им на телефона на потребителя или на мейла им искай обяснения, съответно да си оправят проблема без да те вкарват в допълнителни разходи :)

9. slavchev

slavchev Well-Known Member

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    1,840
    Харесвания:
    275
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там

Аз имах долу-горе същия проблем, само че с ЕсДжи Експресбанк. Пак така след 3-4 години ми връчиха честитка, ама беше слабичка - към 30-40 лв, че им ги платих без да се разправям. Явно това си е практика на банките, не си единствен :) Ч.Н.Г :)

10. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,525
    Харесвания:
    640
    Точки:
    113
    и мен sociate general ме изсурвакаха преди време с около 60 лв начислени такси за поддръжка на сметка която е станала празна и разбирасе като падне до нула не я спират ами си начисляват такси и лихви ... мизерни банки

11. KISS

KISS Active Member

Рег.:
    Ноем 8, 2009
    Съобщения:
    790
    Харесвания:
    94
    Точки:
    28

Като си затвори сметката, не ти ли дадоха една хартийка там че си я затваряш? Ако я пазиш, тя дали няма да помогне?

12. Maverick

Maverick Well-Known Member

Рег.:
    Апр 3, 2008
    Съобщения:
    2,180
    Харесвания:
    143
    Точки:
    63
    Професия:
    www.Nmarket.bg
    Място:
    www.Nmarket.bg

Направо се стресирах като прочетох първото мнение. И аз имам една сметка там от поне 5 години е, а най-малко 2 не съм я ползвал. Викам си сега ако и на мен ми е на минус !?! Ама няма даже имам 2 лева и стотинки дето се направиха на мотики и не ми ги дадоха като си теглих цялата налична сума.

13. uni-web

uni-web Well-Known Member

Рег.:
    Ян 24, 2011
    Съобщения:
    4,009
    Харесвания:
    303
    Точки:
    83
    Място:
    PC
    От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Няма такива неща братле, получих смс, че щотро не се обслужва вече, я спират.....

14. gangster

gangster New Member

Рег.:
    Окт 10, 2007
    Съобщения:
    1,961
    Харесвания:
    252
    Точки:
    0
    От: От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Плащах едни кинти за една кредитна карта дето трябваше всичко да е платено по нея според чубрицата на гишето, но уви явно е останало нещо за плащане. И като се почнало удриии лихва след лихва и те така. Идва ми Частният Селски Идиот и ми вика другарю Гангстер имате да плащате едни хилядарки тука. :shock: Кога са ги натрупали, кога са ме съдили, аз що не знам - явно не е било важно да ме уведомяват. Утре ще ми припишат държавния дълг.

Гнусни банки в гнусна държава...

15. D.Ivanov

D.Ivanov Active Member

Рег.:
    Юни 7, 2011
    Съобщения:
    873
    Харесвания:
    109
    Точки:
    43
    Място:
    Varna

Райфайзен са най-долната банка в България и това е от много години насам. Псувам ги в банката, псувам ги по телефона и всеки път, когао ми се отдаде възможност. Казал съм си, че някой ден ще взривя някой техен офис (този, от който ме тормозих) и съм им казал и на тях, тези, които си мислят, че Райфайзен е "тяхна банка", а това са шибаните мижитурки, които дали вземат по 1000 лв на месец незнам и ми се правят все едно им е бащиния тая банка. Не ги знам може и такова да им е обучението ама някои доста насериозно се взимат и съм им показвал много пъти, че са в грешка :).

Тук да добавя и други КОФТИ банки, от които да бягате:

1. Райфайзен - тва си го знаеме вече.

2. Uni Credit Bulbank - ебаси измамниците. Всеки път, когато на банкомат си проверя колко ми е баланса ми взимат 0.80 лв, ебаси ташака, такова нещо не бях виждал. Имах една стока на изплащане там. Изплатих я за 2 месеца вместо за 10, звъннах им викам проверете всичко изчистено ли е, провериха и да господине всико е ок, дори сте внесли 5 лв повече. На въпроса как мога да си ги взема естествено не можаха да отговорят :). С две думи не ставало хаха. И след 2 месеца ми звъняъ, че съм в просрочие 2 месеца, дължа лихви и ме заплашват :). Да ама не съм аз човека, който ще заплашват и им ебах майката като стана нали ясно, че всичко е внесено, исках им имената, исках записи на разговорите как са ме заплашвали..в чудо се видяха.

3. Алфа Банк - е те предполагам от беднотия се чудят откъде да дърпат кинти вече. Помня, че бях вкарал 30 лева само, за да си открия сметка там хаха и ако реша да я закрия до 1 година няма да ми ги върнат хаха :)

В момента 2-те банки, които ползвам са ProCredit Bank i First Investment Bank. За мене това са банките в БГ, никога съм нямал проблеми, всичкое точно с тях. Препоръчвам ги на всеки.

16. galinstefanov

galinstefanov Well-Known Member

Рег.:
    Февру 2, 2011
    Съобщения:
    1,218
    Харесвания:
    104
    Точки:
    63
    Място:
    Mars

Аз съм с Алианц, не съм имал проблеми, но винаги може да има издънки.

17. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    От: От: От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Вече отвориха Границите нацяло. Да си събират кинтите от тия с кебапчетата и кюфтетата. Не е истина вече!

18. vicbg

vicbg Active Member

Рег.:
    Септ 28, 2011
    Съобщения:
    509
    Харесвания:
    29
    Точки:
    28

Мда, аз преди месец имах подобен проблем с Райфайзен.
    Гледам си онлайн, че в сметката имам някакви 2 лева и нещо. Реших да си подновя картата, която е изтекла преди повече от година (просто не съм я ползвал). Отидох в банката и ми казаха, че дължа над 30 лв.?!? За обслужване на сметка?!? Аз ги питам: - Добре де, нали имам онлайн банкиране, там ми дава, че имам над 2 лева в сметката?!? Отговорът на служителката беше смайващ - еми господине политика на банката!

Направо останах без думи, платих си "задължението" и вместо да си подновя картата си закрих сметката, изгубиха пореден клиент и в мое лице.

19. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,043
    Харесвания:
    1,562
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    От началото си мислех, че аз съм каръка, но много хора, много чудо. И мен ме изненадаха с 24 лева задължения за карта, която си бях открил преди 5 години (едно Маестро), което от преди две са решили да имат такса поддръжка (1 лев на месец). Като я откривах ми казаха, че нищо не струва да имам такава карта, само от транзакциите се печели (така го разбрах). И преди две години ... хоп...сложили и аз разбирам като попитах случайно за тази карта. Платих ги естествено и я закрих. Сега ще си закрият (до месец, за да видя друга банка и условия) и Визата, защото са много големи последно време.

И ми си скараха в банката, че не съм следял сайта и сам съм си вкарал автогола. Казах им, че за да следя сайта има всеки ден трябва да е или Facebook, Predpriemach :))) или xvideos :) Както и да е. След като си намеря този месец банка, тази и тегля една. И без това над 20 банки имаме, все някоя е по-добра. За ЦКБ знам, и съм там. Но все пак е хубаво и една алтернатива да имаш в повече. Залитам към ПИБ или Пиреос. Първите не ме кефят, заради това с чековете, а другите - малко инфо съм събрал за тях, но бях очарован от обслужването и от от това, че нямат такси за зареждане на сметка, дори и да не си техен клиент.

Сегашната ми Виза е на минус, защото уж имах блокирани $50 (сметката е доларова, защото е за определени нужди), които да компенсират, но явно през няколко месеца или не знам не са стигнали и картата си е на минус $10. За това и тази карта я махам, пък нека по рекламите ми обясняват, че са мята банка. :)

20. pisara

pisara Well-Known Member

Рег.:
    Май 23, 2012
    Съобщения:
    1,037
    Харесвания:
    149
    Точки:
    63
    Място:

Добре де, а статуса на тези карти какъв е бил? В онлайн банкирането как ви излизат ако са прекратени?

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice