Революцията в Украйна

От: Революцията в Украйна

Коментирайте революцията в Украйна, хората искат да са "европейци" :lol:
Избери си, което ти харесва - "Буря в чаша вода" или "Всяко чудо за три дни". :lol:
 
От: Революцията в Украйна

В крайна сметка мисля че ще разцепят държавата. Източната про-руска част ще се слее с Русия. Западната ще мине към ЕС.
 
От: Re: Революцията в Украйна

Нормално интелигентните в Украйна да искат най-после да се избавят от "добрата" Русия.
Не виждам с какво Русия ги е хванала. Просто им поставят условие, а ЕСССР не им дава нищо. И не си мисли, че тия неща стават без финансова подкрепа от Запада, нагледахме се на "спонтанни" революции. Маскирани нападат, превземат, излизат срещу полицията с булдозери, много спонтанно.
 
От: Революцията в Украйна

Или преведено на нормален език - Защо свободата не е опция за Украйна?
 
От: Революцията в Украйна

За каква свобода говориш? Свободата баба Европа да пирува с пресния украински труп?
 
Последно редактирано:
От: Революцията в Украйна

Тая свобода дето в Русия и сателитите и я няма, и дето в белите страни е даденост от десетилетия.
 
От: Революцията в Украйна

Тая свобода дето в Русия и сателитите и я няма, и дето в белите страни е даденост от десетилетия.
ЕС е икономически съюз, а не освободителен съюз. Иначе за свободата и демокрацията можем да погледнем нашата държава. И преди ЕС у нас ги нямаше и сега ги няма.
 
От: Революцията в Украйна

Е затова протестират украинците - ама фашагите (комундета и националисти) няма да го разберат.


http://www.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=ny_gdp_pcap_cd&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country&idim=country:BGR:pOL:UKR&ifdim=country:region:ECA&ind=false


Преди 24 години Полша, Украйна и България са на едно ниво. А сега разликите са просто очебийни. А Полша понеже им е гранична и виждат как се развива, а те тъпчат на едно място вече 24 години. Кофти е 24 години да не са ти се повишавали доходите.

Тука като правителството беше на ГЕРБ оревахте как 4 години не били повишили доходите. А там 24 години да ти замразят доходите - смятай как са им набрали. Ако си мислите, че цените там са ниски - същите са като у нас.
 
От: Революцията в Украйна

И като влязат в ЕС какво от това ще се промени?

Тая свобода дето в Русия и сателитите и я няма, и дето в белите страни е даденост от десетилетия.

Каква свобода? Знаеш ли, че в Англия вкарват в затвора заради политически некоректен туийт?

Редрум опитваш се нещо да кажеш, че Русия е по-добре от ЕС ?
Не се опитвам, а го казвам. В цивилизационно отношение Русия е в пъти по-добре от ЕС, в икономическо не е, но след няколко деситилетия нещата няма да стоят по този начин.
 
От: Революцията в Украйна

И като влязат в ЕС какво от това ще се промени?


Не се опитвам, а го казвам. В цивилизационно отношение Русия е в пъти по-добре от ЕС, в икономическо не е, но след няколко деситилетия нещата няма да стоят по този начин.

По-голям виц не можа ли да измислиш.

Износът на Русия се състои от 32% петрол, 13% газ и още не знам си колко процента суровини и ресурси.

Не знам колко си голям и дали се спомняш кво беше в Русия като петрола струваше 20 долара за барел. :lol: :lol: :lol: :lol:

Криза и мизерия беше голяма там тогава. Сега като е скъп петрола взе да им расте стандарта, въпреки че много от кинтите отиват в олигархията, която ги изнася извън Русия.

Моли се да не пада цената на нафтата че тогава ще ги гони голяма мизерия руснаците пак.
 
От: Революцията в Украйна

Ти ми кажи какво ще се промени в Украйна и как ще преодолеят руското ембарго, ако Украйна избере ЕС. Много удобно пропускаш части от постовете ми и забиваш в някакви посоки, които нямат общо с темата.
 
От: Революцията в Украйна

Ти ми кажи какво ще се промени в Украйна и как ще преодолеят руското ембарго, ако Украйна избере ЕС. Много удобно пропускаш части от постовете ми и забиваш в някакви посоки, които нямат общо с темата.

Ти надявам се, разбираш че руското ембарго ще е продиктувано от политически причини, а не от икономически.

А как се преодолява руско ембарго - да питат другите бивши страни на СССР-то дето сега са членки на ЕС-то. Щом други са го преодолели и сега са по-добре от Украйна, значи и Украйна може. Да ще е трудно от начало. Ама след 10 години със сигурност ще са по-добре, а няма да са все в същото положение.
 
От: Революцията в Украйна

Няма смисъл да се спор с хора с леви убеждения :) живи и здрави и нито Русия нито Ес им дреме за нас, така че все тая
 
От: Революцията в Украйна

Аз леви убеждения нямам. Аман от неграмотници.

Математик, прогнозите ти са пожелателни. Всяка страна има собствена история и собствен геополитически път, който зависи от най-различни фактори. За някои страни едно е добро, за други друго. Въпросът е, че ти говориш за трудности и жертви, без да се ангажираш кога и как ще има подобрение и въобще дали ще има. Точно като ЕС, който не желае да се ангажира с конректна помощ, за да откъсне Украйна от руското влияние. Ти да си, при кой ще отидеш - при този който ти дава или при този, който ти обещава, че някога евентуално ще ти даде?
 
От: Революцията в Украйна

Ситуацията е сравнително проста. Украйна малко или много е икономически зависима от Русия. Тя има вариант да продължи както досега си е карала или да скочи в неизвестното като се откаже от досегашното. Ние си имаме поговорка за такива случаи: "Оставил питомното, тръгнал да гони дивото" (поговорката има вариации, но смисълът все е същия).
Проблемът е, че се инвестират пари в пропаганда и наети золумаджии (и при нас се правят подобни номера). Много по-просто и по-разумно е да се пусне референдум и народът да каже иска ли го този ЕС или не.
 

Горе