Регистрация на БГ домейн

vbogoev

New Member
Здравейте,

измислих си 1 доста добър бг домейн, който е свободен и сега идва въпроса със сигурността или с други думи "Как да не ми го вземат, ако решат"

Четох, че за да стане защитен трябва някакво име, търговска марка или фирма да има същото име. Това важи ли още?

И какъв е най-евтиният вариант да се вземе такъв домейн и да си си сигурен, че няма да ти го отнемат? Четох, че ако няма фирма или ТМ на думата в домейна преди датата на купуването му, не могат да ми го вземат, това така ли е?

Изобщо какви съвети ще ми дадете за купуването на "защитен" БГ домейн?

Поздрави!
 
От: Регистрация на БГ домейн

Първо трябва да провериш няма вече регистрирана ирма със същото име.

Ако няма, най-сигурният начион да го защити е като направиш фирма...
 
От: Регистрация на БГ домейн

Защитата на БГ домейн трябва да се направи само, ако трето лице притежава някое от 18-те основания за регистрация на домейна и НЕ са минали повече от 5 години от регистрацията му. Тук съм писал по-подробно.
 
От: Регистрация на БГ домейн

Защитата на БГ домейн трябва да се направи само, ако трето лице притежава някое от 18-те основания за регистрация на домейна и НЕ са минали повече от 5 години от регистрацията му. Тук съм писал по-подробно.

Значи мога да рискувам и 5 години да седи незащитен и после става мой, така ли излиза?

И в крайна сметка по ДЗЗД излиза най-евтино, обаче трябва едно от лицата да се самоосигурява?

Идеята е, че не знам дали ще тръгне изобщо този проект, който съм замислил и съм склонен да дам около 100лв за домейна и другите глупости, ама повече някакси не ми се дават... :(
 
От: Регистрация на БГ домейн

Значи мога да рискувам и 5 години да седи незащитен и после става мой, така ли излиза?
Не става твой, а става със статут ЗАЩИТЕН.

И в крайна сметка по ДЗЗД излиза най-евтино, обаче трябва едно от лицата да се самоосигурява?
Не излиза най-евтино, защото осигуровките месечно са мин 115 лв на човек месечно :).

Идеята е, че не знам дали ще тръгне изобщо този проект, който съм замислил и съм склонен да дам около 100лв за домейна и другите глупости, ама повече някакси не ми се дават... :(
От суперхостинг можеш да го вземеш за около 60 лв.
 

Горе