Регистрация на домейн...от къде?

Amigo0o

Well-Known Member
Значи имам следния въпрос че неска бегло прочетах едно редче и ми стана интересно.Има ли значение от къде ще регистрирам домейна от хост.бг или godaddy.com примерно.Оказва ли някакво влияние за възприемането на домейна от Г?
 
От: Регистрация на домейн...от къде?

няма значение
 
От: Регистрация на домейн...от къде?

Без да съм рекламен агент на host.bg горещо ти ги препоръчвам. Преди време наех домейн от тях и проблеми няма. Ако нещо объркам, звъня на подръжката и се разбираме какво и как трябва да се оправи. Тази година наех още един.
А това от къде е купен домейна не мисля, че има значение. В някои случаи може да има значение местоположението на сървъра, но и за това не съм сигурен.

П.П.:
Няма ли някой да ме наеме за рекламен агент най-сетне? :lol::lol::lol:
 
От: Регистрация на домейн...от къде?

Unwise, не си чувал сагата Иво Апостолов vs хост.БГ.. Потърси в нета и ще разбереш колко коректно се държат понякога.

Що се отнася до това че сървър-а е в чужбина при домейна такива неща няма. Просто се сменят едни DNS сървъри и това е. Пък вече на къде ще насочиш ДНС-ите ще зависи на какъв сървър ще ти се отваря сайта. А от там и в коя държава ще ти се намира сайта - това вече е хостинг услуга.

Още нещо наскоро трябваще да прехвърля един домейн от Татенцето (ГоДадди) така че да знаеш че е доооооста трудно да се изкопче домейн от татенцето.

Що се отнася до къде да си регнеш бих ти препоръчал - hostbulgaria.com - коректни момчета са :)
 
От: Регистрация на домейн...от къде?

Домейна няма значение от къде се купува. Ако ще си купуваш само домейн можеш да го купиш от този който го дава най-евтино.

Ако обаче ще го вземаш с хостинг, то тогава си избери добър хостинг провайдър и си регистрирай домейна през него. Аз препоръчвам Суперхостинг.
 
От: Регистрация на домейн...от къде?

От опита ми (вече над 40 домейна) - най-малко време губиш ако всички домейни са на едно място. При мен вече почти всички е в GoDaddy. Преди това вземах с хостинг или от различни регистратори, и после прехвърляш и т.н. А в godaddy винаги можеш да използваш промо кодове (досега в БГ никой не ми е предложил) и аз над $7.19 не съм плащал.
 
От: Регистрация на домейн...от къде?

Определено препоръчвам татенцата.

Bitex, не си прав съвсем за DNS. Аз например ползвам ДНС на татенцата, а за сайта създавам A name запис. Т.е. не е нужно да позлваш нейм сървърите на хостинга (българските често се чупят, а разлика от татковските).
 
От: Регистрация на домейн...от къде?

Хммм благодаря за информацията.Започвам на чисто с нови домейни и явно ще избера daddy-то
 
От: Регистрация на домейн...от къде?

Хммм благодаря за информацията.Започвам на чисто с нови домейни и явно ще избера daddy-то
Добър избор. Може и с някой промо код да те снабдим :).
 
От: Регистрация на домейн...от къде?

Що се отнася до къде да си регнеш бих ти препоръчал - hostbulgaria.com - коректни момчета са :)

И аз давам един глас за тях досега не съм имал никакви проблеми и съпорта им е много добър да 5-10 мин. ми отговарят.:)
 
Здравейте, искам да вдигна малко темата, за да се осъвремени съдържанието.
Ще е полезно да се изкометрира въпроса къде е най-добре да се регистрира домейн в .com ,net пространството.
Както и добри хост компании за англоговорящия пазар.
Добро решение ли е регистрация на домйн в хост компания. От типа всичко в едно.
 

Горе