Регистрация на търговска марка

Active

New Member
Здравейте,

Някой занимавал ли се е скоро с регистрация на търговска марка?
Тези дни ще ми се налага да регистирам марка за един от проектите ми - новинарски сайт. Та въпросът ми е в какви класове и с кои базови номера да регистирам марката?

Има ли някакви особености при регистрацията на марка?

Посъветваха ме марката да не я регистирам точно в класа, в който е най-логично. Има ли смисъл в това?

Благодаря предварително.

Sammy

New Member
От: Регистрация на търговска марка

И мен ме интересува дали някой е регистрирал търсговска марка и ако може и да ми обясните всичките процедури за регистрацията и както и таксите :)

IBMcho

Member

http://ipbulgaria.com
Дано да ви свърши работа

поздрави, айбиемчо

Последно редактирано от модератор:

funcy

New Member

Можете да прочетете някой важни неща относно процедурата и таксите на страницата на кантора "ЮСАУТОР" в интернет в графата, "Регистрация на търговска марка".

lubomir

New Member

И мен ме интересува дали някой е регистрирал търсговска марка и ако може и да ми обясните всичките процедури за регистрацията и както и таксите :)
Също и мене.........

nikasenov

New Member

хай- добре се консултивай с адвокат ...

само да ти кажа че бая време и пари отнема

madgooglebot

New Member

Задълже си наеми Представител по индустриална собственост / Патентен представител. Така или иначе кореспонденцията между ведомството и теб ще го води той/тя, иначе се закопаваш във всевъзможни калибристики. Не са много скъпи, зависи от представителя все пак :)
Пиши в дедо гугал - представители индустриална собственост и ще намериш списък със действащите/регистрираните във ведомството. после си питаш на майл кво/що

Torbalan Trolski

Well-Known Member
Здравейте виждам че темата е стара,но се надявам някой да отговори .
Ровя и чета на доста места за регистрацията на търговска марка и виждам различни такси и различни коментари за това начинание .
На едно място пише регистрация на европейска марка 800-1000 лв държавни такси на друго място 1200-1500 на какво се дължи само на броя и вида класове или ?
И също така някъде виждам обяснения и изглежда че не е много трудно, но повечето тук виждам че съветвате да се ползват услугите на адвокат какви са възможностите за лоши последици ако регистрираш марка сам и ако някой има препоръки да казва !!!
Поздрави

Blinky

Owner
Съвет, който получих от юрист при регистрацията на марка в даден клас - първо се регва на регионално ниво, където оперираш. После ако искаш продължаваш. Няма голяма разлика от това дали ще я регнеш за тук или за цяла Европа. Но вече цените скачат, ако имаш и да си за Азия, Америка.....за Замунда и прочие, там честно казано и да регнеш, все тази. :)

Не е ли по голяма защитата ако е в ЕС?
А какво ще каже че е все тая дали ще регистрираш в САЩ или не ?
Поздрави

Съвет, който получих от юрист при регистрацията на марка в даден клас - първо се регва на регионално ниво, където оперираш. После ако искаш продължаваш. Няма голяма разлика от това дали ще я регнеш за тук или за цяла Европа. Но вече цените скачат, ако имаш и да си за Азия, Америка.....за Замунда и прочие, там честно казано и да регнеш, все тази. :)
Ето това не успях много много да разбера

Горе