Редизайн на добре оптимизиран сайт или изграждане на нов сайт?

nikosa1986

Active Member
Здравейте. Имам клиент, който е диджей за сватби и празници и има сайт, който обаче изглежда трагично - не е респонсив, има малко информация, няма хубава галерия, връзки към социалните мрежи, като цяло - пълна скръб откъм user experience..

Обаче по най-търсените ключови фрази в ядрото излиза на втора-трета позиция, конкуренцията не е голяма, повечето сайтове на неговите колеги са по същия начин, с малки изключения. В момента се чудя дали да не му вдигнем един хубав Wordpress с яка тема, която да изглежда много добре, да има всички необходими функционалности - секции за видеа, галерии, споделяне в социалки, форма за запитване и други, заедно с богато текстово съдържание на нов домейн или да се направи редизайн към този. Не съм правил това нещо досега и не знам как ще реагира Гугъл, но по всякаква логика би трябвало с времето да го изкачи дори преди този.

Ако може да дадете съвет как да процедираме, ще съм ви благодарен. Поздрави!
 
Нов сайт и да се пренасочат линковете и категориите с 301 редирект. Няма да има никакви проблеми и позициите ще се запазят, даже може и да се подобрят.
 
Обезателно редирект и същите имена на категории, тайтъли ако има . даже и същите url ако може ще е най добре. Ще избиеш конкуренцията. Обезателно g+ локален потвърден бизнес, за да илиза при локално търсене
 
За същите url не съм много съгласен. Ако са от сорта на page=18&id=45 по-добре да се пренасочат към cat/title. Дали ще са на кирилица или латиница е въпрос на избор.
 
е то винаги зависи и е въпрос на компромис :) кое е по добре - да загуби позиции или да има красив URL . така или иначе URL няма никакво отношение към класирането на сайта, каквото и да казват гУрУтата :)
Но в случая едва ли зависи толкова бизнеса на човека от сайта му , така че по красив URL ще е добре дошло
 
Последно редактирано:
Благодаря ви много, за url ще ми трябва малко помощ, за да не стане мазало, колегата Беджев Стил явно има понятие и ако желае, може да помогне, срещу заплащане съответно, но ще пиша тези дни за повече инфо :)
 
По мои наблюдения, редизайна, ако е направен както трябва, по никакъв начин не вреди на позициите на даден сайт. Докато изцяло нов сайт, на нов домейн... Знаем, че възрастта на домейна си оказва доста голямо влияние. Според мен редизайнът е по-добрия вариант - хем си запазваш стария домейн (щом ранква, значи не е наказан), хем си ъпдейтваш сайта (което се харесва на Google), хем спестяваш едни пари от купуването на нови домейни и хостинги. Така че, пляскай wordpress-a с нещата, които си намислил на стария домейн, но имай предвид, че ако ще сменяш URL-и, то редиректите от стари към нови релевантни URL-и са задължителни. **И говоря от опит :)

Също, да се присъедия към колегата Беджев - URL-ите нямат чак такова значение при класиране, но все пак винаги е по-добре да имаш url от типа сайт.ком/галерия/сватби/ отколкото сайт.ком/page=18&id=45 (абстрахирайте се от кирилицата), поради простата причина, че CTR-a е по-голям.
 
Правил съм такова нещо в ниша, която е с много слаба конкуренция, а локална конкуренция никаква и резултатът не беше както си го представях. Аз направих следното нещо изградих чисто нов сайт с платена хубава тема текст всичко както си му е реда с он пейдж-а, а старият сайт оставих също активен. И до ден днешен (мина вече повече от година) старият сайт по някои думи е по-напред от новия. Дизайна му е зле, не е респонзив и 1 година не е пипано абсолютно нищо по него.

Този номер като съм го правил на ЕН сайтове след няколко седмици започва да се усеща веднага как новия сайт мести стария, но за БГ ефекта явно изисква повече време.
 
Аз доколкото разбрах не става въпрос за нов домейн, а за нов сайт на същия домейн, като стария се маха и се пренасочва към новия. Да се прави на ново място и да остане стария няма никакъв смисъл.
 
Ако искаш да му вземеш повече пари, слагай врътпрес с всичките произтичащи последици по редиректа.
Ако искаш да му свършиш работа, смени дизайна с отзивчив и оправи текстовете на съществуващите страници. Само това ще го дръпне много напред. Може да му добавиш и няколко нови страници с видео.
Ако ти се занимава - което ще ти е от полза на теб по-нататък, може да му направиш AMP. Това съвсем ще го изстреля напред.
 
Ако искаш да му вземеш повече пари, слагай врътпрес с всичките произтичащи последици по редиректа.
Ако искаш да му свършиш работа, смени дизайна с отзивчив и оправи текстовете на съществуващите страници. Само това ще го дръпне много напред. Може да му добавиш и няколко нови страници с видео.
Ако ти се занимава - което ще ти е от полза на теб по-нататък, може да му направиш AMP. Това съвсем ще го изстреля напред.
Много грешно мнение, даже всички мнения са глупави меко казано.
 
Моята лична логика сочи да му направя нов сайт, изпипан, с всичко необходимо за бранша му, хубаво структурирана и оптимизирана информация, галерии, видеа, платена тема и т.н.,, а да оставя този сайт. Няма да му е лошо да има две позиции на първа страница, с времето би трябвало новия да го измести, колкото и време да отнеме, а и там конкуренцията не е голяма, с няколко силни тематични линка ще го кача бързо.

Но пък от друга страна съветите от хора, правили подобни неща в темата са да се направи редизайн и да редиректнем с 301 старите страници, тайтъли и УРЛ...голяма дилема, пф.
 
Много грешно мнение, даже всички мнения са глупави меко казано.
Да не си се цанил за ратай на врътпреса? Да се свети Името Му! :D

Винаги има прости решения. И те не са базирани на CMS.
Искаш да направиш сайт за диджей с параметрите на:
* новинарски портал: след всеки час зад пултовете да има новини - коя девойка е била най-кръшна?
* видео портал: след всяка сватба да има пълнометражен репортаж, а защо не и сватбата да е на стрийминг?
* форум: сватбарите да си коментират до дълбоки старини - колко яка е била сватбата и да я сравняват с други сватби, на които са били; като сватбите на този диджей са по-яки от тези на конкуренцията, иначе бан!
* блог: диджея да си споделя докъде как е пътувал и как са го посрещнали, какво нова техника си е купил, за колко е продал старата, каква е била акустиката на този и онзи ресторант.
** И безплатна идея: бодни на врътпреса и един социален гео чек плъгин, та всеки на масата да се похвали пред отсъстващите - да ги е яд и да се апат отзад!

И после Блинки ще ми разправя, че нивото на форума било високо.
Малко хора работят на къстъм, всички останали само за врътпрес си мислят, дори когато задачата е сайт визитка.

А бе, хиро, ти доматите за салата с брадва ли ги сечеш у вас? Сигурно с нея и ноктите си подрязваш.

ПП
Може и 2000 доларова тема да му купите на човека, да та е с уникален дизайн.
 
Да не си се цанил за ратай на врътпреса? Да се свети Името Му! :D

Винаги има прости решения. И те не са базирани на CMS.
Искаш да направиш сайт за диджей с параметрите на:
* новинарски портал: след всеки час зад пултовете да има новини - коя девойка е била най-кръшна?
* видео портал: след всяка сватба да има пълнометражен репортаж, а защо не и сватбата да е на стрийминг?
* форум: сватбарите да си коментират до дълбоки старини - колко яка е била сватбата и да я сравняват с други сватби, на които са били; като сватбите на този диджей са по-яки от тези на конкуренцията, иначе бан!
* блог: диджея да си споделя докъде как е пътувал и как са го посрещнали, какво нова техника си е купил, за колко е продал старата, каква е била акустиката на този и онзи ресторант.
** И безплатна идея: бодни на врътпреса и един социален гео чек плъгин, та всеки на масата да се похвали пред отсъстващите - да ги е яд и да се апат отзад!

И после Блинки ще ми разправя, че нивото на форума било високо.
Малко хора работят на къстъм, всички останали само за врътпрес си мислят, дори когато задачата е сайт визитка.

А бе, хиро, ти доматите за салата с брадва ли ги сечеш у вас? Сигурно с нея и ноктите си подрязваш.

ПП
Може и 2000 доларова тема да му купите на човека, да та е с уникален дизайн.
;) правилно казано.
 
Да не си се цанил за ратай на врътпреса? Да се свети Името Му! :D

Винаги има прости решения. И те не са базирани на CMS.
Искаш да направиш сайт за диджей с параметрите на:
* новинарски портал: след всеки час зад пултовете да има новини - коя девойка е била най-кръшна?
* видео портал: след всяка сватба да има пълнометражен репортаж, а защо не и сватбата да е на стрийминг?
* форум: сватбарите да си коментират до дълбоки старини - колко яка е била сватбата и да я сравняват с други сватби, на които са били; като сватбите на този диджей са по-яки от тези на конкуренцията, иначе бан!
* блог: диджея да си споделя докъде как е пътувал и как са го посрещнали, какво нова техника си е купил, за колко е продал старата, каква е била акустиката на този и онзи ресторант.
** И безплатна идея: бодни на врътпреса и един социален гео чек плъгин, та всеки на масата да се похвали пред отсъстващите - да ги е яд и да се апат отзад!

И после Блинки ще ми разправя, че нивото на форума било високо.
Малко хора работят на къстъм, всички останали само за врътпрес си мислят, дори когато задачата е сайт визитка.

А бе, хиро, ти доматите за салата с брадва ли ги сечеш у вас? Сигурно с нея и ноктите си подрязваш.

ПП
Може и 2000 доларова тема да му купите на човека, да та е с уникален дизайн.
Деде, пак свободни съчинения пишеш та чак и форумните подмазвачи ти лайкват поста o_O
Но като гледам дискусията накъде отива и какви тъпотии се пишат ми минава мерака да давам акъл.
 
та чак и форумните подмазвачи ти лайкват поста
Ай не се муси - и ти кяри един лайк, ами кажи за доматите и секирата.
А, и за ноктите.
 
Моята лична логика сочи да му направя нов сайт, изпипан, с всичко необходимо за бранша му, хубаво структурирана и оптимизирана информация, галерии, видеа, платена тема и т.н.,, а да оставя този сайт. Няма да му е лошо да има две позиции на първа страница, с времето би трябвало новия да го измести, колкото и време да отнеме, а и там конкуренцията не е голяма, с няколко силни тематични линка ще го кача бързо.

Но пък от друга страна съветите от хора, правили подобни неща в темата са да се направи редизайн и да редиректнем с 301 старите страници, тайтъли и УРЛ...голяма дилема, пф.

Тази да я наречем "стратегия" е добра за сайтове/бизнеси, които нямат бранд. Даже работи супер добре. В случая, обаче, става въпрос за DJ X, който си има изградено име. 2 сайта, изглеждащи по различен начин, ще объркат потребителите и те ще се чудят кой от двата сайта е на реалния DJ X (произлизайки от манталитета ни на вечно съмняващи се). Но пък от друга страна - можеш да направиш новия сайт на нов домейн, да го избуташ до позициите на текущия и след това стария да го редиректнеш към новия. Това обаче си е риск и при мен специално е давало противоречиви резултати както на конкурентни, така и слабо конкурентни ниши.
 
Нов сайт задължително на мястото на стария.
Вискяра е прав, за някакъв сайт тип портфолио не ти е нужен WP .
Има страхотни темплейти One-Page примерно на Bootstrap 3 или други .
Може и да не е one-page, но според мен такъв тип сайт визитка се нуждае от точно това.
 

Горе