Редирект на домейн

helf_php

Active Member
Здравейте, искам сайта ми да е на нов домейн. Сегашния домейн е на почти 5 години. Идеята ми е как да стане номера за да се запази ранкинга към сайта и ще се запазят ли след редирект всички класирания в google до момента? Как е правилния вариант? След редирект ще трябва ли да плащам и двата домейна всяка година?
Всички статии и индексирани страници ще се презапишат ли на новия домейн?
 
Зависи с каква система си или е къстъм, но със сигурност ще трябва да пренасочиш не само началната страница, но и всички категории и връзки. Домейна трябва да го плащаш, ако не искаш да си загубиш старите връзки към него, ако няма такива тогава може и да го зарежеш като изтече.
 
Да ама тоя duplicator нещо не ми върши работа какво ще стане ако редиректна
Да ама не вършат работа. Ако директно редиректна новия домейн към папката в която е стария. А стария домейн го редиректна в нова папка съдържаща .htacces с 301 редирект ще стане ли номера?
 
нов домейн е в папка /newdomain
стар домейн е в папка /olddomain

взимаш съдържанието от папка /olddomain и го местиш в папка /newdomain

в папка /olddomain създаваш нов файл, който се казва .htaccess

отваряш файла наречен .htaccess с notepad и в него слагаш следния код

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$1 [L,R=301,NC]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

На въпросите ти:

Идеята ми е как да стане номера за да се запази ранкинга към сайта и ще се запазят ли след редирект всички класирания в google до момента?
Да
Как е правилния вариант?
Написал съм ти го
След редирект ще трябва ли да плащам и двата домейна всяка година?
Да
Всички статии и индексирани страници ще се презапишат ли на новия домейн?
ако ги сложиш, ще се презапишат. ако сложиш един празен index.html файл, това ще имаш. има логика, нали?
 
#Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://ime-na-nov-website.com/$1 [R=301,L]

Така го редиректнах и стана перфектно.
@GeorgeG мерси за изчерпателните отговори!
По моя начин също става нали? Защото всичко се редиректва правилно?
 
Да ама тоя duplicator нещо не ми върши работа какво ще стане ако редиректна

Да ама не вършат работа. Ако директно редиректна новия домейн към папката в която е стария. А стария домейн го редиректна в нова папка съдържаща .htacces с 301 редирект ще стане ли номера?
Как да не върши работа?
Още първия резултат:
https://www.predpriemach.com/thread...ше-подробно-процеса-за-смяна-на-домейн.62826/
 
Здравейте, искам сайта ми да е на нов домейн. Сегашния домейн е на почти 5 години. Идеята ми е как да стане номера за да се запази ранкинга към сайта и ще се запазят ли след редирект всички класирания в google до момента? Как е правилния вариант? След редирект ще трябва ли да плащам и двата домейна всяка година?
Всички статии и индексирани страници ще се презапишат ли на новия домейн?

Препоръчително е да задържиш стария домейн, колкото се може по-дълго време, ако е възможно и завинаги.
 

Горе