Репутацията страда от Инфлация

contra

Well-Known Member
Дълбоко разочарован съм напоследък от мизерния ефект, който има цъкането на репутация на тоз и на оня форумен юзър. :)
Не е като едно време - праснеш плюс на някого и той скача с 5-10 точки зелено нагоре.
Или вкараш един дебел минус :-o и отмах му сриваш форумното хавторитет!

Съгласен съм, че големи заигравания и драми стават с тия репутации и вероятно затова е решено те да имат само символичен ефект вече ама...
Просто не е интересно така :) .

Юзърите с голям 'авторитет' обикновено са достатъчно отговорни и зрели (е в моя случай не важи ама карай...), та да могат да оперират правилно с тоя форумен механизъм. Те преди си бяха един вид модератори по тоя начин и спестяваха голяма част от главоболията на админите и някоя и друга излишна драма. Юзър с висока репутация закономерно носи някаква форумна отговорност и съответно би трябвало да има пауъра да упражнява някакъв вид контрол.

Щото понеже в момента ефектът е подчертано отрицателен - народът си цъка като изоглавен, файда никаква. Хората само влизат в излишни конфликти.

url


Трябва да е като в САЩ или дори Дивия Запад - всеки има право да носи оръжие и да го използва при нужда :twisted: .
Саморегулация, баце!
 
Последно редактирано:
От: Репутацията страда от Инфлация

Да няколко модове ще е от полза, верно трябва са си заслужили не да делнат цялата база :D
 
От: Репутацията страда от Инфлация

ЗА ДА ИМА ЕФЕКТ ТАЗИ РЕпУТАЦИЯ И ДА СЕ БОРИ НАРОДА ЗА НЕЯ
ТРЯБВА ДА Е ПО ЯСНО ИЗРАЗЕНА КАТО ЗНАЦИ...

с тея мензарките звездички и петна зелени ...
не им прави вчепетление и не се борят...
направете го да е по зрелищно...

с по-някакви лъскави и видими знаци...
аз до преди година не знаех какви са тия звезди и петна...
чудех се дали е за брой постове или за гафове нещо :_)
 
Re: От: Репутацията страда от Инфлация

ЗА ДА ИМА ЕФЕКТ ТАЗИ РЕпУТАЦИЯ И ДА СЕ БОРИ НАРОДА ЗА НЕЯ
ТРЯБВА ДА Е ПО ЯСНО ИЗРАЗЕНА КАТО ЗНАЦИ...

с тея мензарките звездички и петна зелени ...
не им прави вчепетление и не се борят...
направете го да е по зрелищно...

с по-някакви лъскави и видими знаци...
аз до преди година не знаех какви са тия звезди и петна...
чудех се дали е за брой постове или за гафове нещо :_)

До преди година се ползваше вградената система във форума за разпределяне на репутацията, която от някои части беше ограничена.
Репутацията се определя от няколко неща, които включват:
1) Брой точки, получени от други потребители
2) Брой мнения
3) Дата на регистрация
4) Публикувани теми

Добавката със звездичките беше сложена, защото се получи прекалено голяма разлика между новорегистрираните потребители и старите такива.
И аз не се радвам на звездичките, ама пък и няма друг нормален начин да се представят нещата. В сегашния вариант има степенуване, което малко или много помага за функцията.

@Noke, с грешка си, най-вероятно си наблюдавал човек който е получил минус и плюс ;) Новаците, спамери, когато получат червеничко от мен - веднага светват. Явно преди това същият този е получил зелено и след това червено.
+ това да се има предвид и нещо, за което наскоро малко се поскарах на Coolice, защото реших, че някой от добронамерените администратори е дал зелено, на потребител който не го заслужаваше - негативните точки са на половина. Така за пример ако дам на някой + от мен ще получи 133 точки, но ако дам -, точките ще бъдат 66.
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Да бе верно да пише с мигащи букви - "Е тоя е играч", "тоа мноу разбира", "тоя кара джиБ църен" и като цъкнеш на някой червено да го пращаш на майната му. Да има спор, кавги, интриги и верно като имаш повечко реп да се знае, че си голяма работа.
 
Re: От: Репутацията страда от Инфлация

Да бе верно да пише с мигащи букви - "Е тоя е играч", "тоа мноу разбира", "тоя кара джиБ църен" и като цъкнеш на някой червено да го пращаш на майната му. Да има спор, кавги, интриги и верно като имаш повечко реп да се знае, че си голяма работа.

Абсолютно!

Репутацията за мен е нож с две остриета - от една страна показва, че си полезен на общността (т.е. форума), но пък от друга и показва какви комплексари има във форума.
Добре е да имаме опция да модерираме мненията, както и потребителите - както се случва в момента с хора които влизат само да спамнат с 5 мнения и да си пуснат обявата, но пък от друга страна има много хора, които ползват репутацията само за да покажат колко гоУеми са. Факт.

Така ще си бъде, защото без репутацията, ще бъде трудно да разграничиш кретена който ще ти изгуби времето, от човека който ще ти свърши работата.
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Аз лично цъкам и в двете посоки. Давам както плюсове, така и минуси. Няма как някой хейт да не го отнесе червеното, както и една добра статия зеленото. Няма как да се увлядее, факт. Но разчитам на това, че хората дават, само когато има предизвикана емоция в тях. Другото си е просто ей така, за спорта и безмислено. За това, зависи изцяло от потребителите, а не от форума и администраторите. Ние само може да контролираме, но как да контролираш някой, който реално е решил да даде плюс или минус и дали наистина има основание за това. Редно е го играем честно. ;)

Аз давам адекватни и справедливи, поне според мен. За другите не мога да отговарям, а кратките и неясни коментари са реално изразяване на емоцията им. Не можете да съдите някой, който има едмоция "копеле, яко е" или "да ти таковам таковата", нали? Размислете и вие по въпроса. :)
 
От: Репутацията страда от Инфлация

И аз да си кажа мнението. Често давам минуси, както и на мен блъскат ( без резултат де ). Няколко пъти блъскам минус на някой идиот и го правя червен, след 10 минути поглеждам и някой го е върнал зелен, има някакви несъответствия, които преди не биха се случили, системата е доста променена, не ми харесва така.
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Ми примерно най-добре според мен ще е (освен да се направят всички звездички по-големи от аватара и мигащи във всички цветове на дъгата), когато някой го блъснат с много червено автоматично да получава някакво наказание. Другото, вместо реп пауър да има +/- Да се вижда колко плюса си получил и колко минуса, защото малко се обезсмисля цялата работа ако аз и още двама новорегистрирани праснем минус и после ктомов (примерно) му да де +, въпросния ще светне в зелено. Нищо, че е получил минуси и плюсове в съотношение 3:1.
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Да го обясня по друг начин:

В тоя си орязан вид репутацията служи само за още един начин за комуникация м/у двама юзъри - като да дадеш цветенце на жена/вдигнеш халбата за наздравица към мъж, или да му покажеш среден пръст с цветущо пожеланийце. Глобално си е абсолютно безсмислен жест. Просто още един вид ПМ-та.

А по принцип е сложена за да може един юзър да 'гласува' и да демонстрира публично отношението си към друг юзър. Да оформя и допълва форумния образ.

ПС: Ако ме беше страх че ще ме помислят за форумен комплексар или ми пукаше, нямаше да пусна темата. :)
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Във много форуми обсъждането на репутацията е забранено напълно - разни от сорта на "ти ми даде червено, а аз ти дадох зелено".
Аз като дойдох във форума ми лепнаха 4-5 червени веднага :)

един юзър да 'гласува' и да демонстрира публично отношението си към друг юзър.
Не, не е публично :) Никой не вижда кой ти е дал зеленоп или червено освен теб, ако не се бъркам.
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Не, не е публично :) Никой не вижда кой ти е дал зеленоп или червено освен теб, ако не се бъркам.
Образно казано.
Щото като няколко човека като пляснат едни дебели плюсове на някой отличник и хората веднага виждат резултата.

А сега системата определено е в полза на по-дъртите, 'авторитетни', със спамерски наклонности юзъри. Те са си заковани 'горе'.
А по-новите гледат отдолу и подсмърчат :) .
И само мислят как да се харесат на макс брой авдитория, та да ги подбутнат...

Не че мене ми е зле така. Просто не ми е интересно.
Трябва динамика да има.
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Да се нулира репутацията всяко тримесечие :) хахах, тогава ще има свобода, равенство и братство :))
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Ето има разлика от спам до спам бре:)

Аз за спам получавам 90% зилиено и 10% червено...

ама сега като вземе да спами някой с олигофрения...
няма как да чака положителна репутация...

то спам спам, ама пак си има разлика между качествен спам и блудкави глупусти...

тва откакто съм дошъл досега си е все така... що не съм бил на червено ?
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Искам да ме е страх, че ако се олея с лигавните, ще се затъркалям надолу...
А сега то даже юзърите ги е страх да ми цъкат червено. :)
За мои постове, които откровено заслужават наказание.
 
От: Репутацията страда от Инфлация

В един друг форум, при провинение, ника на потребителя се променя по цвят,всички са в черно, но той свети в ярко синьо, което веднага се вижда а и му се добавя "титла" "измамник", "нерегламентиран търговец" и т.н.

Така само като прегледаш някоя тема, веднага се вижда ако някой е в син цвят и до него си пише "измамник" , както тук са в момента под ника "Senior Member" и т.н.

Просто който има червени, сигурно не знае даже за какво са му :) Но ако до името му пише че е "спамър".. тогава вече със сигурност ще разбере.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Репутацията страда от Инфлация

Искам да ме е страх, че ако се олея с лигавните, ще се затъркалям надолу...
А сега то даже юзърите ги е страх да ми цъкат червено. :)
За мои постове, които откровено заслужават наказание.

Абе гледам те аз, че си правиш автоцензура от време на време :D

По темата-ще е хубаво да се виждат общия брой зелени, сиви и червени, които всеки е получил. Така ще е по-ясно кое как е станало.
 
От: Репутацията страда от Инфлация

Абе гледам те аз, че си правиш автоцензура от време на време :D

По темата-ще е хубаво да се виждат общия брой зелени, сиви и червени, които всеки е получил. Така ще е по-ясно кое как е станало.

И да се вижда, кой е дал както в Итрейдъра - това е най0либерланото
 

Горе