Референдума на Слави

От: Референдума на Слави

Явно се готви тая рязана мръсна слуга на турчилята да влиза и той в политиката. Донякъде е добре това, защото много бързо ще се изложи и никъде повече няма да го видим по никоя тв.
 
От: Референдума на Слави

Значи моя коментар по точките:
1. Мажоритарност - Абсолютно съм Против
2. Намаляване на депутатите - Абсолютно За
3. До два мандата - по принцип съм съгласен, макар че ако има кадърни и работещи депутати това би ги ограничило
4. Задължително гласуване - Абсолютно против
5. Електронно гласуване - тук съм на кантар, като цяло е удобство, но ме притеснява възможността за тотално опорочаване и фалшификация на изборите
6. Намаляване на държавната субсидия - абсолютно , и то от 11-12лв колкото е в момента да стане максимум 1лв
7. Пряк избор за съдии, прокурори , полицейски шефове - абсолютно ЗА

и трябва да има Главна Точка : Правно на гласуване след завършено средно образование
 
От: Референдума на Слави

червив сайт е това, но ...

Въпросните седем точки са следните:

1. Смяна на избирателната система с мажоритарна;

не, някой да назове 3 от 31 мажоритарно избрани в по-предния парламент?

2. Намаляване на броя на депутатите от 240 на 120;

а защо не 60? ВНС го решава това, не референдум...

3. Мандатност на народните представители – до два мандата;

не!

4. Въвеждане на задължително гласуване;

не, но може да се въведе отстъпка от данъците за гласувалия, и така който не желае, ще си плаща...

5. Въвеждане на електронно гласуване;

твърдо не, освен ако не се премахне тайната на вота, тогава ще отпаднат съмненията за манипулиран вот, като всеки може да си провери как му е отчетен гласа и съответно ще има "касов бон" за отзоваване на депутат

6. Драстично намаляване на държавната субсидия за партиите;

1 лев, е драстично, за някои 2 лева, 3 за други, много замотан въпрос с предположен отговор...

7. Пряк избор от народа на съдии, прокурори и началници на полицейски управления.

само на началниците, председател и заместници с електронен вот, без тайно гласуване!
 
От: Референдума на Слави

червив сайт е това, но ...

Въпросните седем точки са следните:

1. Смяна на избирателната система с мажоритарна;

не, някой да назове 3 от 31 мажоритарно избрани в по-предния парламент?

2. Намаляване на броя на депутатите от 240 на 120;

а защо не 60? ВНС го решава това, не референдум...

3. Мандатност на народните представители – до два мандата;

не!

4. Въвеждане на задължително гласуване;

не, но може да се въведе отстъпка от данъците за гласувалия, и така който не желае, ще си плаща...

5. Въвеждане на електронно гласуване;

твърдо не, освен ако не се премахне тайната на вота, тогава ще отпаднат съмненията за манипулиран вот, като всеки може да си провери как му е отчетен гласа и съответно ще има "касов бон" за отзоваване на депутат

6. Драстично намаляване на държавната субсидия за партиите;

1 лев, е драстично, за някои 2 лева, 3 за други, много замотан въпрос с предположен отговор...

7. Пряк избор от народа на съдии, прокурори и началници на полицейски управления.

само на началниците, председател и заместници с електронен вот, без тайно гласуване!

Всяка втора дума ти е грешна ! Не коментирай темата повече ;)
 
Re: От: Референдума на Слави

Явно се готви тая рязана мръсна слуга на турчилята да влиза и той в политиката. Донякъде е добре това, защото много бързо ще се изложи и никъде повече няма да го видим по никоя тв.

Да, той започна да трупа симпатии към властта още като почнаха с политическите анонси всяка сряда. Сядаха те и политически-обременените му сценаристи да нищят някоя друга тема, а се е случвало и по няколко в едно такова студио, както го наричаха те. Честно казано, от тогава малко започнах да се дърпам от това шоу, като в момента гледам само понеделнишките му предавания заради актьорската вечер. :) Но ако трябва да съм честен, аз лично бих го подкрепил, ако наистина е толкова честен и надъхан, колкото показва по телевизията. Не цепи бастма на никой и най-важното е, че поне аз не мога да го обвържа с нито един мафиотски кръг, който в момента си държи яко юздите на държавата.

@fen, означава легитимно. :)
 
От: Re: От: Референдума на Слави

Да, той започна да трупа симпатии към властта още като почнаха с политическите анонси всяка сряда. Сядаха те и политически-обременените му сценаристи да нищят някоя друга тема, а се е случвало и по няколко в едно такова студио, както го наричаха те. Честно казано, от тогава малко започнах да се дърпам от това шоу, като в момента гледам само понеделнишките му предавания заради актьорската вечер. :) Но ако трябва да съм честен, аз лично бих го подкрепил, ако наистина е толкова честен и надъхан, колкото показва по телевизията. Не цепи бастма на никой и най-важното е, че поне аз не мога да го обвържа с нито един мафиотски кръг, който в момента си държи яко юздите на държавата.

@fen, означава легитимно. :)
Благодаря, а бастмата се пише басма
Мисля, че Слави има много точни политически виждания, но това, че е шоумен му пречи да ги представи подобаващо и той го осъзнава
За жалост няма политически субект с подобна политическа линия, а бих гласувал за такава партия
 
От: Референдума на Слави

Слави говори за политика и иронизира политиците още от Хъшове. Освен това, тоя референдум, който ще прави е втори, не виждам каква е тази истерия. :) Не подркепям повечето му точки, но дори и предизвикването на референдум ще е някакъв успех. Какъвто и да е, какво лошо има един успял човек да влезне в политиката? Най-малкото има достатъчно пари и не би влезнал за да се облагодетелства. :)
 
От: Референдума на Слави

Явно се готви тая рязана мръсна слуга на турчилята да влиза и той в политиката. Донякъде е добре това, защото много бързо ще се изложи и никъде повече няма да го видим по никоя тв.

Е, то и Жюстин Томс влезе в политиката. Така че...
 
От: Референдума на Слави

Явно се готви тая рязана мръсна слуга на турчилята да влиза и той в политиката. Донякъде е добре това, защото много бързо ще се изложи и никъде повече няма да го видим по никоя тв.

Би ли казал къде е мръсна слуга на турчилята, някви факти, аргументи, ако може?

Слави Трифонов е долен продажен боклук !

Би ли ми казал, защо е продажен боклук и на кой се е продал? Някакви аргументи ако може?

-------

Не знам, но доста хора по интеренет и по форуми го плюят и го нареждат, а концертите му пръскат по шевовете. Доста хора го харесват, аз също го харесвам, защото не цепи басма на никого и винаги е бил директен и спонтанен.

Не му е лесно хич, защото крепи голям екип от много време, а този екип се държи само със строга ръка, иначе ще си правят каквото си искат. Истински шоумен и бизнесмен. Знае как да прави бизнес и как да се държи на положение, когато трябва.


Аз лично подкрепям почти всички точки от референдума му.
 
От: Референдума на Слави

Легитимен ли бил референдума, а легитимно ли е депутатите да крадат и като хванат кокала да не го пускат. Определено съм за, по всички точки.
 
От: Референдума на Слави

Един фикус е по на сметка от кой да е политик.

12039667_1176848178995689_8355679807546734428_n.jpg
 

Горе