СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

uni-web

Well-Known Member
Супер, радвам се за тях!!!

Партията взима 35.5-39% от гласовете, а дясната "Нова демокрация" на премиера Андонис Самарас взима 23-27%. Традиционната левица ПАСОК, която също е управлявала страната, взе едва 4.5%.

Източник!
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Кукловодите от ЕС за пръв път ще се сблъскат с хора със собствено мнение,а не с раболепни кукли на конци.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Черпя бира, по случая!!! :beer:
Кукловодите от ЕС за пръв път ще се сблъскат с хора със собствено мнение,а не с раболепни кукли на конци.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Да им е честит батака на Гърция! Сега почва голямото гръцко фиаско :)
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Тези Сириза комунисти ли са, ако тръгнат у лево им е спукана работата, па и на море няма мога да ходя на Халкидики, ужасТ
 
От: От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Тези Сириза комунисти ли са, ако тръгнат у лево им е спукана работата, па и на море няма мога да ходя на Халкидики, ужасТ

Сириза са силно лява популистическа партия, но на 3-то място отново лява партия с близо 6%, а след тях Комунистическата партия с над 4% - Гърчулята такава случка ще им се случи, че няма и на къде ще се сблъскат с действителността като полярният експрес - или ще се научат да бачкат и да реформират и да създадат пазарна икономика или ще пълен батака и по зле ще се наврят по зле и от нас.

П.С. Ако направят това, което се канят ще е чудесно - гръцкият бизнес ще отлее капитали ударно, питането се пита каква част ще изтекат тук. Така, че тези от южна БГ ще им се отвори чудесна бизнес възможност.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Блеки нищо няма да им се случи просто за пореден път ще врътнат евросъюза да им налива пари.

Бластер ако се случи това дето предвижда Блеки Халкидики ще стане още по атрактивно за българите - Узото по 2лв и нощувките по 20лв
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Сириза са силно лява популистическа партия, но на 3-то място отново лява партия с близо 6%, а след тях Комунистическата партия с над 4% - Гърчулята такава случка ще им се случи, че няма и на къде ще се сблъскат с действителността като полярният експрес - или ще се научат да бачкат и да реформират и да създадат пазарна икономика или ще пълен батака и по зле ще се наврят по зле и от нас..


Като се замисля, те не са минали през развития социализъм като нас, та можи го проват, ама ми са струва като виц 'Грък да бачка'
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Бластер ако се случи това дето предвижда Блеки Халкидики ще стане още по атрактивно за българите - Узото по 2лв и нощувките по 20лв
Уха, шее има комунизъм за нас, тъй ли? Тъкмо и гърците ще се научат да работят без пари и ще ни настигнат, щото са много изостанали в момента
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Блеки нищо няма да им се случи просто за пореден път ще врътнат евросъюза да им налива пари.

Бластер ако се случи това дето предвижда Блеки Халкидики ще стане още по атрактивно за българите - Узото по 2лв и нощувките по 20лв

Манта, мисля, че и сам знаеш, че няма да стане това - няма просто как да го допуснат това ще е последният пирон в ковчега и ще унищожи ЕЗ. Моралният риск ще потопи цялата ЕЗ. Модела тегля 100к евра и ги харча през гъза си и накрая да кажа на банката няма ти плащам и да прехвърля на някой гарант ще мине само веднъж. При Гърция мина веднъж, защото щеше да фалира немските и френските банки, сега вече е различно.

Сигналите са ясни миналата седмица Франка беше ясна, контра на решението на Драги и ко - този буфер, крадбланша на ЕЦБ ще изкупува вече токсичен дълг на кило - риска ще бъде в балансите на ЕЦБ, откритото говорене за Grexit и т.н - не съм убеден, че ще ги допуснат до ново отписване. Брюксел мислиха през годините, че Гърците са като Ирландците, но уви не е така. Или ще играят по сфирката на тройката и ще си сърбат попарата на техният социализъм и ще се реформират или ще си сърбат жестоката попара на комунизма си и ще се вкарат много дълбоко. Както казваш Халкидики ще е супер за нас.

А и защо да не е супер? Гърция е изкуствено раздута икономика в пъти от реалното си ниво е - а всички кредити се утекоха в корупционите канали - не искам ги мисля, но самият факт на тези избори е покъртителен.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Няма да бързам с ранните записвания за Халкидики тогаз, шото се очаква по голема примоция
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Чудесно. Винаги съм подкрепял гръцките комунисти и анархисти. Време е да преживеят това, което преживяхме ние :) А и без това винаги съм си мечтал да нема гръцки гастербайтер да ми копае доматито :lol:
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Ще си говорим след година ;)
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Това ще е интересен експеримент. Предполагам, че сега тия Сириза ще дадат заден по много въпроси. Но ако не дадат, ще е перфектно. Ще можем да видим дали ще са по - добре, като не са васали на ЕС или по - зле. Съответно след това можем да действаме и ние.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Много правилно. Мисля , че е време да се даде шанс и на такива партии.
Това ще е интересен експеримент. Предполагам, че сега тия Сириза ще дадат заден по много въпроси. Но ако не дадат, ще е перфектно. Ще можем да видим дали ще са по - добре, като не са васали на ЕС или по - зле. Съответно след това можем да действаме и ние.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Всъщност СИРИЗА е гръцката версия на нашенската Атака.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Поредното доказателзтво за това колко са прости мнозинството.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Всъщност СИРИЗА е гръцката версия на нашенската Атака.
И те ли се продават за една екскурзия до Варадеро и вечер с напиване в Брюксел? Ако са като нашите атакисти , нищо добро не ги чака съседите.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

браво на гърците, да излизат от тоя умрял ЕС и да връщат драхмата, ще са си добре, както винаги. Те гърците са най-хитрото племе и винаги са най-добре. Нали имат море, маслини и узо - кво друго им трябва, туристи, които да стрижат винаги ще има, значи и пари. А сега още повече руснаци ще се юрнат в гърция и турция, вместо в тая проамериканска и проевропедерастка българия след последните простотии :D преди няколко месеца бях в гърция и е супер добре, никаква криза - всички ядат и пият и се веселят все едно е монако, никой не го ебе за ЕС и хич не им дреме за дългове, дори повечето хич не щат евросъюз. Гърците колкото и да са долни са горди, а не като българите подлоги на запада. Единствения проблем на гърците е, че гъркините са грозновати, всичко друго е шес'
 

Горе