СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

ivo.apostolov

Well-Known Member
Тази седмица ми върви на пускане на нови проекти!
Преди няколко минути обявихме и официалния старт на СЛОН :)
Няколко дни бяхме в статус работещ, но искахме да видим с няколко реални транзакции дали всичко е наред.

СЛОН е от типа сайтове, които предлагат оферти за определени услуги или продукти с голямо намаление. Някой биха направили асоциации с други сходни сайтове, разбира се такива има. Има обаче и някой разлики:
- Офертите при нас са за по-дълъг период;
- Предлагаме повече от една оферта на деня;

Ще се радвам на коментари и препоръки :)

По сайта остават две неща, които към днешна дата не са критични за работата му.
1. FB Connect не работи.
2. Предстои добавяне на още един метод за разплащания.

Специално съфорумците могат да бъдат заинтригувани от офертата на ДЕЛТА :)
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Хубав сайт, с хубаво име и с хубав дизайн и най-вече хубави оферти.
Пожелавам Ви успех на проекта :)
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Успех! Проекта е супер готин. Да не забравиш дето говорихме...
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Честито Иво и нека проекта ти започне да набира популярност, както и да стане адски известен.

На мен ми харесва, но не съм предполагал, честно, че ще стане сайт, който събира HOT OFFERS на деня или месеца. Идеята е добра и мисля, че бързо ще набере популярност, все пак ние сме българи, къде можем да минем тънко, ще минем. Гледам сега имаш за ресторант на 50% дискаунт, което си е ОК, ако ще правиш такова излизане с мацка или някоя друга компания. ;)
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Честито Иво и нека проекта ти започне да набира популярност, както и да стане адски известен.

На мен ми харесва, но не съм предполагал, честно, че ще стане сайт, който събира HOT OFFERS на деня или месеца. Идеята е добра и мисля, че бързо ще набере популярност, все пак ние сме българи, къде можем да минем тънко, ще минем. Гледам сега имаш за ресторант на 50% дискаунт, което си е ОК, ако ще правиш такова излизане с мацка или някоя друга компания. ;)
Отстъпката е повече от 50% :) А ресторанта е супер готин и именно за това избрахме него за старт :)
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Сайта е страхотен. Успех. Вие може да го реализирате . :)
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Някой от 2-та форума ли си поръча хостинга на делта?:)

Между другото кой е най-известния англоезичен сайт от типа на СЛОН?
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Някой от 2-та форума ли си поръча хостинга на делта?:)

Между другото кой е най-известния англоезичен сайт от типа на СЛОН?

Всъщност е от третия форум в групата ADX :)
Най-известният е groupon.com - оценява се на около 1.5 милиарда долара
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Всъщност е от третия форум в групата ADX :)
Най-известният е groupon.com - оценява се на около 1.5 милиарда долара

Тия от groupon са налазили цялата градска система в Щатите.

Успех с проекта.
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Пазара е доста по-различен там. Ако щеш подобен проект получава Venture Capital от няколко милиона ей така.

Че пазарът там е по-различен е безспорен факт.В Щатите населението има изградена култура и навици да пазарува онлайн.Процентът там от 280-те млн.,които пазаруват онлайн редовно(или въобще някога са пазарували) е в пъти по-голям от процента,съответно съпоставен с 7,5 млн. в БГ.Това означава,че ти,аз или бат Гошо(хора,предлагащи услуги,стоки онлайн)имаме в пъти по-малко потенциални клиенти тук в БГ(разбира се и в пъти по-малко конкуренция,но да не издребняваме:)).
Всъщност какво сочи статистиката за БГ.Каква част от населението е пазарувало 1 или повече пъти онлайн?2%-5%?(0%:)).
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Че пазарът там е по-различен е безспорен факт.В Щатите населението има изградена култура и навици да пазарува онлайн.Процентът там от 280-те млн.,които пазаруват онлайн редовно(или въобще някога са пазарували) е в пъти по-голям от процента,съответно съпоставен с 7,5 млн. в БГ.Това означава,че ти,аз или бат Гошо(хора,предлагащи услуги,стоки онлайн)имаме в пъти по-малко потенциални клиенти тук в БГ(разбира се и в пъти по-малко конкуренция,но да не издребняваме:)).
Всъщност какво сочи статистиката за БГ.Каква част от населението е пазарувало 1 или повече пъти онлайн?2%-5%?(0%:)).
Няма как да има статистика, докато 90% от пазаруването онлайн минава с наложен платеж.
Тая статистика обикновено идва от банките.
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Няма как да има статистика, докато 90% от пазаруването онлайн минава с наложен платеж.
Тая статистика обикновено идва от банките.

Това с наложния платеж си е аборигенска работа.
Примерно,ако бат Гошо и бат Иван имат конкурентни сайтове за доставка на пици по адреси,на бат Гошо нищо не му пречи да играе мръсно(по български)като прави при бат Иван фалшиви поръчки и по този начин бат Иван се разкарва по цял ден за зелен хайвер.Докато,ако клиента предварително заплати поръчката няма как да стане.

Ако аз искам да си поръчам резервацията за вечерята в СЛОНА,предварително ли се плаща?
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Това с наложния платеж си е аборигенска работа.
Примерно,ако бат Гошо и бат Иван имат конкурентни сайтове за доставка на пици по адреси,на бат Гошо нищо не му пречи да играе мръсно(по български)като прави при бат Иван фалшиви поръчки и по този начин бат Иван се разкарва по цял ден за зелен хайвер.Докато,ако клиента предварително заплати поръчката няма как да стане.

Ако аз искам да си поръчам резервацията за вечерята в СЛОНА,предварително ли се плаща?
За да получиш ваучер за намаление трябва да платиш. Системата е напълно автоматична. Всичко е (ще е) онлайн, с изключение на опцията с EasyPay, но дори тогава е автоматизирано.
Другата седмица трябва да пуснем и виртуалния ПОС терминал.
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Вече в България има няколко такива сайта.И всичките предлагат оферти за едни и същи градове ако разшириш обхвата може да привлечеш доста повече клиенти.:)Иначе сайта е много готин.
 
От: От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Вече в България има няколко такива сайта.И всичките предлагат оферти за едни и същи градове ако разшириш обхвата може да привлечеш доста повече клиенти.:)Иначе сайта е много готин.
Икономически нецелесъобразно е да се работи в по-малки градове.
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Аз говоря само за областните градове.
"Благоевград",
"Бургас",
"Варна",
"Велико Търново",
"Видин",
"Враца ",
"Габрово",
"Добрич",
"Кърджали",
"Кюстендил",
"Ловеч",
"Монтана",
"Пазарджик",
"Плевен",
"Перник",
"Пловдив",
"Разград",
"Русе",
"Силистра",
"Сливен",
"Смолян",
"София",
"Стара Загора",
"Търговище",
"Хасково",
"Шумен",
"Ямбол":)
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Голяма част от тези областни градове имат жители колкото три блока в София. Разходите за опериране в един град, независимо дали е София или Хасково са едни и същи. Приходите не са.
Извън тези, в които работим в момента, в средносрочен план имаме интерес единствено към Русе и Стара Загора.
 
От: СЛОН.БГ - стартира най-накрая :)

Вашия сайт за момента е най-добър гледам сега имате 3 активни оферти, в другите сайтове в България има само по 1 оферта.Също доста голямо впечатление ми направи промоцията ви за хостинг.Това е доста умно, да предлагате намаление на продукти от интернет, от това може да се възползва всеки независъмо от къде е.Вие сте първите който предложихте намаление на нещо което се продава в интернет.Ако продължавате така ще натрупате доста клиенти.
 

Горе