СПАМ в phpbb3 форум

samba

Active Member
Здравейте,
спретнах едно форумче за диети и отслабване преди 15-20 дни.
Направих всичките пермишани както исках.
Регистрацията на потребители трябва да се потвърди чрез мейл, има капча код с въпрос зададен от мен..
И продължават ботове да го пробиват и да пускат някакви тъпи теми...
Как мода го спра това?
Това е форума

Поздрави,
ПП - Основата е phpbb3 - 3.0.11 версия - най-новата към момента.
 
От: СПАМ в phpbb3 форум

Сложи въпроса в картинка, която качваш някъде из хостинга си. На мястото на въпроса в полето за регистрация слагаш линк към картинката. И избери по-труден въпрос.
 
От: СПАМ в phpbb3 форум

Да, това е голям проблем за такива форуми, но пък има решение. Виж как аз реших проблема с моето форумче тук - въпрос на български. На ботовете им е изключително трудно да говорят български, почти невъзможно. Така че изтегли си Anti Bot Question и си го конфигурирай с български въпрос и отговор и проблемът ти ще е на 99% решен.
 
От: СПАМ в phpbb3 форум

Сложи въпроса в картинка, която качваш някъде из хостинга си. На мястото на въпроса в полето за регистрация слагаш линк към картинката. И избери по-труден въпрос.

Ще го пробвам днес това, а въпроса колко да е по-сложен?
Те някой не знаят кога е създадена нашата държава :)
Аз даже мислех да е някакво събиране ама това ще го уцелват ботовете :)

Да, това е голям проблем за такива форуми, но пък има решение. Виж как аз реших проблема с моето форумче тук - въпрос на български. На ботовете им е изключително трудно да говорят български, почти невъзможно. Така че изтегли си Anti Bot Question и си го конфигурирай с български въпрос и отговор и проблемът ти ще е на 99% решен.

И това е идея ще пробвам и с двата метода 1 по 1 да видя как е.
Иначе от както сложих въпроса за "кога е създадена БГ" от 5 дни имам само 2 регистрации на ботове ;)
Ама ме притеснява да не избият кочината и да го полазят от раз .. като първия път 1100 поста :Д
 
От: СПАМ в phpbb3 форум

Ще го пробвам днес това, а въпроса колко да е по-сложен?

Примерно избираш детска гатанка, която е много лесна, но я преразказваш с твои думи, за да не излезе отговорът ако разпознаят текста от картинката и го пуснат в Google. Така блокираш ботовете, но за хората, които говорят български няма проблем.
 
От: СПАМ в phpbb3 форум

Как мода го спра това?

Този проблем го реших много лесно. Не е нужно никакви плъгини, контактни форми, капчи, че и рекапчи.... всичко това е излишно.
Аз си направих труда да бърникам във файловете на системата за да направя да излиза въпрос, написан от мен. С течение на времето ако решиш може да сменяш въпроса по твое желание, но щом действа - не би имало проблеми. От както съм го сложил - абсолютно никакъв пробив не е направен.
 
От: СПАМ в phpbb3 форум

Този проблем го реших много лесно. Не е нужно никакви плъгини, контактни форми, капчи, че и рекапчи.... всичко това е излишно.
Аз си направих труда да бърникам във файловете на системата за да направя да излиза въпрос, написан от мен. С течение на времето ако решиш може да сменяш въпроса по твое желание, но щом действа - не би имало проблеми. От както съм го сложил - абсолютно никакъв пробив не е направен.

Какъв въпрос си сложил?
И кой файл си променил ? :)
 
От: СПАМ в phpbb3 форум

Елементарен въпрос, който си избереш, примерно: "Колко часа има в ... денонощия? " или "Месец януари колко дни има" или "Коя година сме в момента?". Също така може да избираш и да питаш за нещо тематично, което е свързано с форума ти.

Кой файлове съм променил?
ucp_register.php и ucp_register.html.
 
От: СПАМ в phpbb3 форум

Премахни

"Потребителското име трябва да е м/у 4 и 20 символа дълго и да използва alphanumeric, празно място или -+_[].

Махни "Кога е създадена българската държава?:" и превърни въпросса в друг, както са ти писали колегите.

Понастоящем първо гледат капчата и ако е лесно пробиваема /разгадаема в случая/ , пускат ботовете.
 
От: СПАМ в phpbb3 форум

Аз почти 3 години съм използвал ето това: https://www.phpbb.com/customise/db/mod/advanced_block_mod/ и не ми трябваше кой знае колко сложна captcha. За 3 години съм имал около 5 регистрации на ботове. Бях направил ограничение за новите потребители да могат да пускат най-много по едно съобщение в минута и дори да проникне бот не успява да наспами качествено.
 

Горе