СУПТО и онлайн платформа, наподобяваща eMAG

vaskovass

New Member
Здравейте,
от няколко месеца аз и малък екип от хора разработваме платформа за търговия, която вече е на финалната права и скоро предстои пускане. Платформата позволява на търговци с физически магазини да се регистрират и да качват продуктите си в нея, като всяка направена поръчка генерира % комисионна за нас (администраторите на платформата).

Продажбите се осъществяват по следния начин:

Потребителят си харесва дадени продукти от каталога, добавя ги в количката, завършва поръчката и автоматично платформата изпраща имейл до съответния търговец, съдържащ списък с поръчаните продкти и данните за доставка на потребителя. От там нататък търговецът опакова пратката с продуктите и я изпраща чрез Еконт или Спиди.

Методите на доставка са както следва: Наложен платеж с Еконт/Спиди (чрез пощенски паричен превод) или "Запазване на поръчаните артикули" и закупуването им на място от физическия магазин.

В момента неяснотата е как стоят нещата със СУПТО в нашия конкретен случай. Онлайн платформата не принадлежи на фирмата на търговците (очевидно), но в същото време и ние нямаме никакъв достъп или участие в паричната транзакция чрез ППП между търговеца и клиента, както и самите ние не извъшваме реално търговската дейност на предлаганите продукти.

Въпросите са следните, на кратко:

1. Нужно ли е търговците да внедрят СУПТО, заради участието си в платформата?
2. Участието им в платформата променя ли по някакъв начин настоящия им модел на работа чрез физическия им магазин?
3. Това че, реално платформата не принадлежи на фирмата им, а един вид служи като "каталог" в който те участват с продуктите си освобождава ли ги от внедряването на СУПТО, при положение, че както казах заплащането се осъществява само чрез Еконт/Спиди с наложен платеж и ППП или директно от мястото на физическия им магазин?
4. Нужно ли е онлайн платформата да бъде регистрирана в НАП, при положение, че тя не обработва и не приема плащанията от клиентите по какъвто и да е начин?

Бих се радвал ако някой може да помогне по тези въпроси. Благодаря ви предварително.
 
  • Haha
Реакции: Sky
Привет, добре дошъл!
Правите такава платформа, но не знаете тези неща, това е много лошо! Лично съм разработил с моят екип 2 платформи от този вид, мисля че мога да дам отговор на тези въпроси, все пак е редно да ползвате консултация от адвокат и счетоводител.

1.Не, няма нужда, ще въвеждат на ръка в тяхното СУПТО.
2.Не, не променя, горното е свързано към този въпрос, няма да промени.
3.Вашата платформа е маркетплейс, тука няма нужда Вие да имате СУПТО, защото вземате процент от продажба, тоест този модел е между фирмите и няма нужда от краен клиент, накрая на месеца ще си вземате печалбата чрез фактура и по банков път от дадената фирма.
4.Да трябва да регистрираш платформата, тя предлага каталог с продукти на различни фирми, регистрацията няма нищо общо с продажбите.


Поздрави.
 
Лично съм разработил с моят екип 2 платформи от този вид...
Послендо "лично" или "с мояТ екип", което не го прави толкова "лично"? Пак ли те е хванала шизофренията?
 
  • Like
Реакции: Sky
Привет, добре дошъл!
Правите такава платформа, но не знаете тези неща, това е много лошо! Лично съм разработил с моят екип 2 платформи от този вид, мисля че мога да дам отговор на тези въпроси, все пак е редно да ползвате консултация от адвокат и счетоводител.

1.Не, няма нужда, ще въвеждат на ръка в тяхното СУПТО.
2.Не, не променя, горното е свързано към този въпрос, няма да промени.
3.Вашата платформа е маркетплейс, тука няма нужда Вие да имате СУПТО, защото вземате процент от продажба, тоест този модел е между фирмите и няма нужда от краен клиент, накрая на месеца ще си вземате печалбата чрез фактура и по банков път от дадената фирма.
4.Да трябва да регистрираш платформата, тя предлага каталог с продукти на различни фирми, регистрацията няма нищо общо с продажбите.


Поздрави.

Наистина благодаря за отговора. Консултацията с адвокат и счетоводител със сигурност ще бъде задължителна, просто реших да се допитам предварително до този форум за допълнително мнение. Струва ми се, че до момента цялата материя с тази нова наредба не е съвсем ясна на всички, та дори и на НАП, което води до различни тълкувания на наредбата от различните служители. По отговорите, които дадохте на въпросите ми да разбирам ли, че платформата дори улеснява участието на търговци, които имат физически магазин, но искат да присъстват и онлайн, без да се налага да създават нова фирма специално за онлайн магазина си? Нали в момента това е и един от по- големите проблеми на търговците, имащи физически магазин с касов апарат, но в същото време поддържат и онлайн такъв, който ги задължава да интегрират сложния СУПТО между сайта и физическия им магазин.
 
Послендо "лично" или "с мояТ екип", което не го прави толкова "лично"? Пак ли те е хванала шизофренията?
Само до обяд вчера са или 2, кой знае колко още е опаткал до вечерта..
 

Горе