Сайтовете на луксозните марки са яко смотани

testkiwi

Well-Known Member
Забелязали ли сте, че всички сайтове на топ скъпите маркови неща са все по-грозни и по-грозни, само като пример ще дам баленсиага
тва избива рибата - https://www.balenciaga.com/

но и другите като версаче, прада и гучи са бавни, грозни и направо неизползваеми. Надпреварват се кой ще направи най-смотания и бъгав сайт ли или не знам :D

Вижте примерно на сен лоран и баленсиагата как е търсенето в урл-а - един и същи кавал ги е правил явно
{"ytosQuery":"true","department":"bgsll","season":"A,P,E","yurirulename":"searchresultmultigender","agerange":"adult","page":"1","productsPerPage":"24","suggestion":"false","facetsvalue":[],"totalPages":"10","rsiUsed":"false","totalItems":"232","partialLoadedItems":"24","itemsToLoadOnNextPage":"24","departments":[{"id":"bgsll","page":1}]}

Тва серизно ли е за фирми с милиарди долари оборот :D

Всички са с един и същи стил - супер умрял и минималистичен, обаче баленсиага избива рибата :Д


Какво ще кажете
 
Не ми пречи, че са грозни, само че са бавни. Като цяло уеб-а става все по-бавен, например, ако отвориш themeforest, ще видиш купища грозни, бавни и бъгави боклуци. И масовката си ги ползва, де, к'во да прави, де ши иде.
 
Причината е много проста - могат да си го позволят.
Когато искаш нещо на Гучи ще им посетиш сайта какъвто и да е той. Ако не можеш да си позволиш нещо на Гучи или просто не искаш - няма да посетиш сайта колкото и да е "хубав".
По-добър сайт няма да увеличи печалбата на Гучи :D
 
То рядко се срещат хубави и бързи сайтове като цяло, освен ако не са ги подхванали оптимизатори или кадърни девове, но за кво им е...то за бранда са си първи, всички ги знаят, не искат да отварят други и все едно колко и как се инвестира в това са по добри. Колкото за юзабилитито, там вече има различни теории как са стигнали до крайния вариант. Може да са много акъли, кофти дизайнер, слабо познание на потребителя...много неща са вече тук. :)
 
Колата на френският милиардер Бернард Арно (официално състоянието му възлиза на 80 милиарда):

peugeot_205_gti_blinde_-_art_revs-_florent_moulin_-_6.jpg


"Има пари за Bugatti Veyron. Защо смешно Пежо?"
 
Това със стария пежак е тъпо, най-малкото няма никакви системи за безопаснот или достатъчно еърбегс. Ако въобще има.
 
Аз наскоро чух за някаква компания, която е в топ 10 от най-богатите в света и реших да проверя в гугъл.

Резултата: http://www.berkshirehathaway.com/
Това нищо не е. Виж Craigslist. Не е сменян още от 1995-та. Просто защото работи, и хората са свикнали с него. Дизайнът не е винаги да е как изглежда, а понякога просто да е функционален. Народът е прост и не обича промени. Дори в САЩ.

Това със стария пежак е тъпо, най-малкото няма никакви системи за безопаснот или достатъчно еърбегс. Ако въобще има.

Доколкото знам го е карал около 90-те, когато е била нова кола. Искал да е "да не се набива на очи". И е бронирана версия. В момента не знам какво кара.
 
Последно редактирано:
Сайта на Апъл работи
Колата на френският милиардер Бернард Арно (официално състоянието му възлиза на 80 милиарда):

peugeot_205_gti_blinde_-_art_revs-_florent_moulin_-_6.jpg


"Има пари за Bugatti Veyron. Защо смешно Пежо?"

Пак селективно поднесена информация :)
Клик ! От 46"
 
Той и Зинедин Зидан си тръгваше от мачовете с Фиат Типо за 50 евро...нормално, нали иначе всички ще го знаят и ще го следят, зяпат, снимат и т.н...всеки бяга от прекалената публичност, хората посягат на живота си от такива работи, сумати и примери има, личното пространство е важно за всеки, дава ти някакво спокойствие.
 
Аз наскоро чух за някаква компания, която е в топ 10 от най-богатите в света и реших да проверя в гугъл.

Резултата: http://www.berkshirehathaway.com/
Много приятен изчистен дизайн:D
Или по-точно липсата на такъв.
А този https://www.balenciaga.com/bg въобще не трябва да се коментира, на него на практика няма нищо:D
 
Последно редактирано:
Той и Зинедин Зидан си тръгваше от мачовете с Фиат Типо за 50 евро...нормално, нали иначе всички ще го знаят и ще го следят, зяпат, снимат и т.н...всеки бяга от прекалената публичност, хората посягат на живота си от такива работи, сумати и примери има, личното пространство е важно за всеки, дава ти някакво спокойствие.
Някой хора знаят що е скромност. Не на всеки му се кара Галярдо.
 
Аз забелязвам подобна тенденция и в сайтове на уеб дизайнери пък, какво остава за другото :D
Да, защото вече всеки 2ри се мисли да уеб дизайнер, и си мисли че прави уникални "сайтове" с някакъв смешен bootstrap.
 

Горе