Сайтове за онлайн търговия как е по-добре за сеото на сайта повече продукти или

kalin4eto

New Member
Зравейте!Искам да попитам някой от хората които се занимават със сайтове за онлайн търговия как е по-добре за сеото на сайта да е с повече продукти или с по-малко.Чела съм че като е с повече се индексира по-добре, но пък като има по-малко продукти се продават по-добре...не знам ако някой е имал такива чудения да сподели
 
Re: Shopping сайтове

Малък сайт се развива по лесно отначало по лесно му се намират линкове до всички продукти които предлага, по лесно се пишат всички описания на продуктите да униклани и дълги ( много важно) и най вече един малък сайт може постепенно да порасне като всичко му е на 100% един сайт с много продукти се стартира да е на нивото на малкия или с много компромиси заради които не е е на това ниво или с голяма инвестиция... кратък отговор с коити се надявам да де провокирам да по прочетеш теми от форума :)
 
От: Shopping сайтове

Малко продукти = слаб трафик = малко продажби
Прочети последната статия в блога ми за онлайн магазините (линк в подписа ми)
 
От: Shopping сайтове

Teo ,coolice мерси за отговорите мненията са ви противоположни :shock: явно няма точен отговор на такъв въпрос Ще пробвам и двата варианта с повече и с по-малко продукти за да видя кое ще проработи
 
От: Shopping сайтове

kalin4eto, не, не мисля, че са ни различни мненията. Смятам, че наистина малък магазин се стартира по-лесно, можеш да обърнеш много добро внимание на всички подробности (включително и на доброто SEO). Казвам, че за мен не е добър вариант от гледна точка на малкото продажби, които може да очакваш. Малък сайт носи малък трафик, от там - малко продажби. Където си чела, че се правят повече продажби, обърна ли внимание за какъв продукт става на въпрос? Висока конверсия при малко продукти е напълно възможна, ако се продава уникален продукт или такъв, за чиято продажба има определени ограничения (като лицензии, патенти и т.н.).

От друга страна, доброто класиране в СЕРП-а (мисля, че това наричаш "добро индексиране") не зависи толкова от броя продукти, колкото от качеството на текстовете, онпейдж сео-то, организацията на сайта, направения линкбилдинг. Но при все добре свършена работа, малкото продукти водят със себе си и малък органичен трафик (говоря за обичайни продукти). От там при обичайната конверсия - малки продажби.
 
аз имам на предви че като има малко продукти може всеки продукт да има описания от 500-800 думи сейл текст които да дават конверсия над средната

такова количесто съсржание е по добре за сеото спрямо това да имаш 20 -50 -100 думи текст копирано описание от производителя...

един сайт с 10 -20 50 продукта от една ниша основния домейн може да се бори за киурди да е топ ауторити за конкретната нишата линковете към основния домейн да са продуктови киурди :)

освен това при сеото за всеки отделен продукт също може да му се намират линкове с които да се ранкне дори и пред стари магазини които са хвърлили 2000-20000 продукта с копирани описания и разчита за ранкаване на преливане на линк джус от главната страница към вътрешните

при по малко продукти може лесно да поддържаш активна ценова политика спрямо конкуренцията и така да имаш по добра конверсия те вероятно нямат ресурс да следят цените активно на толкова много продукти и да генерират атрактивни промоции за всеки


Написах че ако имаш голям кешов ресурс и голям сайт може да бъде направен със всичките тези предимства но ще отнеме време и доста ресурс

единствено за размера това не е така ако имаш магазин които Г разпознава като голям бранд но няма такъв бг магазин
 
От: Сайтове за онлайн търговия как е по-добре за сеото на сайта повече продукти или

От десетките опити, които съм си правил, съм забелязал следната зависимост (говоря само за органичен трафик, много добро онпейдж seo, добри описания ~300 думи, бял линкбилдинг, Бг магазини, стандартни продукти):

добавяне на +6 нови продукта > носят +1 уникален на ден
100-150 уникални на продукт > 1 продажба

следователно магазин със 600-800 продукта прави по 1 продажба дневно.

както казах -тествано, тествано, тествано....

@coolice - супер, че сцепи темата
 
От: Shopping сайтове

Прочети последната статия в блога ми за онлайн магазините (линк в подписа ми)

Статията наистина е много полезна.Това с процентите не го знаех:)

А кой е по-добрия от двата варианта,що се отнася до оптимизацията на нов магазин с 20-30 продукта- да се пристъпи към оптимизирането му,като същевременно се добавят постоянно нови продукти с уникални описания или да се внедрят плануваните 500 продукта(примерно),след което да се правят и първите стъпки в оптимизацията
 
Последно редактирано:
От: Сайтове за онлайн търговия как е по-добре за сеото на сайта повече продукти или

Страшно интересна тема, благодаря !
 
От: Shopping сайтове

Само че не съм съгласен с тестваното, тестваното, тестваното... Давам за пример koketna.bg и nani.bg . Колегата забравя онлайн маркетнига:))))
 
От: Shopping сайтове

Само че не съм съгласен с тестваното, тестваното, тестваното... Давам за пример koketna.bg и nani.bg . Колегата забравя онлайн маркетнига:))))

Става въпрос САМО за органичен трафик :)
 
От: Сайтове за онлайн търговия как е по-добре за сеото на сайта повече продукти или

Единствения проблем е вкарването на продукти. Разбира се колкото по голям асортимент от стока толкова по голям избор и клиентела. Та за мен е важно индексирането на страниците. Колкото повече индексирани страници толкова повече трафик и клиенти. Проблема обаче остава с продуктите, трябва някой денонощно да вкарва продукти да пише описания....
Играчка си е, но си за заслужава времето.
 

Горе