Сайтът на Genbucks

voic4e

New Member
Здравейте! :)

Отдавна не бях влизал в сайта на Genbucks тъй като нямах компютър и днес забелязах, че не мога да го отворя - липса на DNS resolv. Знаете ли нещо по въпроса? Защо сайта им не работи? Или само при мен не се отваря? :(

П.П. Пробвах и с друг DNS сървър - отново нямаше отговор.
 
От: Сайтът на Genbucks

Хм при мен се отваря...
Пробвай:

Start>
Run>
"cmd">
"tracert www.genbucks.com"
Да си провериш трасето до там:(
 
От: Сайтът на Genbucks

Благодаря! :)

Проблемът при мен е, че не се resolv-ва дори root домейна genbucks.com.
Пробвах с 2 DNS сървъра на различни фирми и с всеки от тях резултатът беше различен. Явно част от доставчиците в момента имат проблем с връзките навън, защото единия DNS не върна никакъв резултат, а другия стига само до root DNS сървърите и толкова.

Щом при теб се отваря, значи сайта работи - да не се безпокоя :D
 
От: От: Сайтът на Genbucks

Благодаря! :)

Проблемът при мен е, че не се resolv-ва дори root домейна genbucks.com.
Пробвах с 2 DNS сървъра на различни фирми и с всеки от тях резултатът беше различен. Явно част от доставчиците в момента имат проблем с връзките навън, защото единия DNS не върна никакъв резултат, а другия стига само до root DNS сървърите и толкова.

Щом при теб се отваря, значи сайта работи - да не се безпокоя :D
завърна се изгряващата звезда... тъкмо почнахме да се чудиме коя мацка те е излъгала и си зарезал виртуалния свят :p:p:p
 
От: Сайтът на Genbucks

Никоя мацка :d

Първо учих за изпити, после ми се развали лаптопа. Сега съм на старата машина - до преди седмица нямах монитор за нея - затова ме нямаше :)


По темата: пробвах 4-5 DNS-а и най-накрая един ми даде отговор за сайта на GB :)

Охо, нов дизайн :wink:
 
Последно редактирано:
От: Сайтът на Genbucks

Vetzkov, благодаря за топлото посрещане ;) Радвам се да Ви видя отново всички тук :)
 
От: Сайтът на Genbucks

Искам да Ви напомня нещо, което ще Ви е от полза или поне на по-начинаещите:

Отдавна не бях влизал в http://businessmind.eu/forum и сега забелязах, че там има много нови, интересни и полезни теми - препоръчвам да ги прочетете :) А на нашият съфорумец Асен Цонев - поздравления за добрия форум - това е наистина готин ресурс! :wink:

П.П. Хубавото е, че заглавията на темите на А.А. са написани с големи букви и лесно се забелязват - в случай че някой не харесва неговия стил на писане :)
 
Последно редактирано:
От: Сайтът на Genbucks

Днес отново се прецакаха DNS-ите на моя Интернет доставчик и не ми resolv-ват Genbucks.com

Ще помоля да ми постнете IP-та на малко наши или чужди DNS сървъри :)

Ако не Ви се отваря някой друг голям сайт ще можете да си вземете от тази тема - тя може да ни стане темата за DNS-и :wink:
 

Горе