Сайт на различни Локации КАК?

foxigri

New Member
Здравейте,
както големите сайтове възможно ли е сайта ми да е разположен на различни сървъри. Например имам няколко ВПС-а единия в Америка другия в Европа и потребителят от Америка като ми зарежда сайта да се отваря от Американския сървър и потребителят от Европа като ми напише сайта да се отваря от Европейския ВПС. Възможно ли е да го направим това с ДНС ите? Например да добавя ДНС ите на двата сървъра и дали ще стане така както съм го описал горе?
 
От: Сайт на различни Локации КАК?

Да става с DNS views. Поддръжа се от bind и djbdns. Но по-доброто решение в случая ще е може би CDN.
 
От: Сайт на различни Локации КАК?

Да става с DNS views. Поддръжа се от bind и djbdns. Но по-доброто решение в случая ще е може би CDN.

Тези решения безплатни ли са? Може ли малко по подробно, че съм начинаещ.
Благодаря...
 
От: Сайт на различни Локации КАК?

Можеш да го направиш чрез поддомейн, например: американският сайт е usa.domaina.com и го връзваш към хоста в Америка, а нашенският го правиш eu.domaina.com и го връзваш към тукашният хостинг.
Това е най-лесно за начинаещ, обаче тук ще трябва да променяш нещата в два различни сайт, т.е. двойно повече работа.
 
От: Сайт на различни Локации КАК?

Различни домейни=различни сайтове :)
 
От: Re: От: Сайт на различни Локации КАК?

Това е най-доброто. Не за друго, а имаш мрежа и по-обособена структура.

Така Долу горе ми върши работа, само едно не разбрах какви ДНС слагате на домейна и домейна го добавяте и на двата ВПС-а ?
 
От: Re: От: Сайт на различни Локации КАК?

Така Долу горе ми върши работа, само едно не разбрах какви ДНС слагате на домейна и домейна го добавяте и на двата ВПС-а ?

Правиш под домейните и им слагаш A запис към IP-то на VPS-са, на този на които искаш да се зарежда дадения под-домейн.
 
От: Сайт на различни Локации КАК?

Варианти доста в зависимост от приложението и изискванията.
Към горните може да се добави и DNS услуга с fault tolerance, вместо views, dynect мисля че предлагаха това.
Да се има предвид, че и при двата варианта ще има възможности за грешка в зависимост от това колко от клиентите си слагат отдалечени DNS сървъри (например българин с гугълски DNS ще отваря американската локация, вместо българската/европейската..)

Съответно ако сайта отваря една база трябва да се конфигурира и тя примерно с репликация master-master, вместо да се свързва приложението към отдалечен б.д. сървър.

Решението не е тривиално и се съгласува с изискванията и характеристиките на сайта/приложението.
 
От: Re: От: Сайт на различни Локации КАК?

Това е най-доброто. Не за друго, а имаш мрежа и по-обособена структура.

Въпроса бе за 1 сайт. Второто ти изречение не го разбирам :)
 
Re: От: Re: От: Сайт на различни Локации КАК?

Въпроса бе за 1 сайт. Второто ти изречение не го разбирам :)

Мислях, че пишеш за различни сайтове като домейни - .com, .de,.es, .fr, it.....Иначе първоначално споделих за различните сайтове на един домейн.
 

Горе