Продава се: Сайт на финансова тематика с доходи на автопилот от Google Adsense и Affiliate

kaiba_corp

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Продава се сайт на финансова тематика с доходи на автопилот от Google Adsense и Affiliate

Продава се barzkredit-bg com. Моля само за запитвания на лично съобщение. Моля - без критики и спам, темата е обсъдена предварително със собственика на форума, както формулировката, така и ценообразуването.
Както знаете - рекламите на финансова тематика в Адсенс предлагат едно от най-добрите заплащания на клик, с тенденция за покачване, тъй като и конкуренцията расте.

Информация:
1.) ТРАФИК - изцяло органичен от Google. Сайтът никога не е имал реклама никъде.
2.) Език - български.
3.) Възраст - 3 години и 3 месеца.
4.) Разходи - само за домейн и хостинг + данък печалба. (Плащанията от Адсенс и Дуафилейт не им се начисляват или вадят ДДС, тъй като идват от Европейски съюз)
5.) Платформа - Wordpress.
6.) Източник на доходи - Google Adsense, DoAffiliate (афилейт програма с кредитни компании), Affiliate програма на Бяла карта... Като и договорени отношения с други кредитни компании като Профи Кредит, Сити Кеш, Вива Кредит...
7.) Време за поддръжка - почти никакво или до 1 час на месец. Все пак е хубаво да се добавят по 1-2-3-4 нови статии на ежемесечно, за да се развива. Копирайтър би ви свършил работа, мога да дам контакт, а за собственика остава да провери, модифицира дребни детайли (ако е необходимо) и да ги copy-paste-не.

Цена:
Цената, която съм предвидил се базира на стандартната формула за изчисляване на цена на интернет сайт...
А именно - между 12 и 36 месеца, умножени по средния месечен доход за на месечна база за последните 6 месеца.
Залагам по 1000++ лева за Адсенс и Афилейт програмите + 300 лв за договорените отношения с кредитни компании, но реално там са много повече. Просто не им отдавам такава тежест като Адсенс и Афилейт програмите, тъй като става въпрос за пряка договорка с компаниите.

Смятам цената така: 24 месеца х 1300 лева = 31 200 лв БЕЗ ДДС. Цена с ДДС 37 440 лв.

Сделката ще се осъществи посредством договор за покупко-продажба и тнт...
От името на фирма, с превод към фирмена банкова сметка. Тоест - съобразно законите на Република България.
Най-изгодно би било и отсрещната страна да закупи платформата чрез фирма, тъй като така чистата крайна цена като се извадят данъците като разход би била - 28 080 лв.
Тази инвестиция ще бъде избита за много по-малко от 24-те месеца, тъй като както споменах - не съм отдал голямо значение на договорените извън Афилейт програма преки отношения с кредитни компании.
Но на има и такива, които дават % възнаграждение за сделка с клиент при например отпуснат ипотечен кредит, което може да възвърне голяма сума накуп. Имаме такива сделки почти всеки месец. Така че съм могъл да сметна нещата и като 24 х 2000 (например), но зачитам само сигурните и солидни доходи при ценообразуването.

Внимание! Ще игнорирам запитвания от хора с по-малко от 50 публикации във форума, освен ако не ги познавам или не могат да докажат надеждността си.
Доказателствата за доходите се показват на живо, live от лаптопа ми в профила на Адсенс, DoAffiliate и тнт при среща със сериозно заинтересован потенциален клиент.
Цената НЕ подлежи на коментар. Моля да не се пазарим. Така съм преценил - така съм обявил. 37 440 лв с включено ДДС. Ако е необходимо да чакам - няма проблем, сайтът си продължава да си ми генерира доказани доходи на дневна база.
Ако интерес проявяват повече от 1 човек едновременно - смятам, че е честно да приема евентуална по-бърза или по-добра сделка.

Благодаря за вниманието
 
Последно редактирано:
Доходите за всеки един от последните 6 месеца от Адсенс и Афилейт:

Adsense:
OCT: 275.42 Euro = 538.67 лв. (може да има от 1 до 3 Евро разлика като сметнат тотала)
SEPT: 280.52 Euro = 548.65 лв.
AUG: 190.66 Euro = 372.90 лв.
JULY: 290.49 Euro = 568.15 лв.
JUNE: 206.97 Euro = 404.80 лв.
MAY: 120.71 Euro = 236.09 лв.

DoAffiliate (където са SmileCredit, Mogo, Vivus, Ferratum и Credissimo):
OCT: 165.27 Euro = 323.24 лв.
SEPT: 249.42 Euro = 487.82 лв.
AUG: 235 Euro = 459.62 лв.
JULY: 418 Euro = 817.54 лв.
JUNE: 349 Euro = 682.58 лв.
MAY: 225.4 Euro = 440.84 лв.
Има още от Бяла, карта, Профи, Вива и Сити...
 

Горе