Сайт от типа "Уча.се"

cross

Well-Known Member
Здравейте!
Имам желание да направя сайт, нещо подобно на уча.се, но се доближават само по тематиката на сайта.
Смятам да направя сайт за всички седмокласници по БЕЛ. Може би се учудвате, но като гледам тази година с матурата пак ще е голяма истерия, защото образователната система пада все повече и всички искат да влязат в ТОП 10 на училищата. Освен това всички фирми за курсове и уроци перат ужасяващо много пари покрай тази матура. Точно за това и аз искам да направя нещо подобно. Към този проект ще има интерес целогодишно, дори и лятото, за да учениците да си помагат за предстоящият седми клас... В него смятам да реша всички домашни от всички учебници по БЕ, да правя детайлни уроци за всяка тема, да пиша подробни укацания за това как се прави преразказ, теза и т.н. Ще се обръща доста внимание на литературата - всяко едно произведение ще бъде анализирано чрез:
- Изваждане и подробно обясняване на всеки един художествен похват от произведението ( метафора, синекдоха, анафора и т.н.)
- Изясняване на посланието на произведението + примерни тези, които могат да се паднат на матурата
- Трансформиращ преразказ на произведението от името на главния герой ( това ще бъде от голяма помощ за матурата )
....

Освен това, искам да сложа и една специална секция, изключителна важна. На нея ще помествам мои тестове по формата на матурата. След пращане на СМС и въвеждане на специален код, системата ще допуска ученика до матурата и ще засича време. След час и половина, автоматично системата ще прекратява решаването и ще прехвърля към втори модул - преразказ. След приключване, системата трябва да прати отговорите на ученика до мен, за да ги проверя и сложа оценка. Това няма как да стане автоматизирано, защото има доста субективен фактор при тезите и преразказа.

Всичко това смятам да се плаща с СМС... ако се прати смс от 6 лева, това ще дава 6 ключа. За матурата ще трябват например 12 ключа. Тук ученика трябва да въведе 2 кода от 6 лева или 3 от четири лева. Тоест, системата трябва да е доста smart и да ги приема тези неща.

Моля, дайте идеи как това да стане с WP. Ето схемата накратко. Това е нещо като магазин. Единственото различно е, че се плаща с смс-и. Системата трябва да е като автоматите за закуски - въвеждаш и няколко кода от Х лева, ако са повече тя ти връща Y лева и ако са точно - те пуска. Щом потребителя прати смс, системата трябва да му генерира код, който естествено да бъде уникален. След това може да го ползва в срок от 6 месеца където иска в сайта.
Освен всичко това, не знам и кой ще ми създаде номерата за плащане и какви комисионни ще иска - не съм се занимавам с смс разплащане до сега.

Имате ли някакви идеи? Лесно ли се прави това или трябва човек, който е по-навътре точно с такова разплащане?


Благодаря предварително!

Поздрави,
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Ивайло, ти си един истински, съвременен Остап Бендер - великият комбинатор, който знае четиристотин сравнително честни начина за измъкване на пари.

При теб виждаме всеки ден нова комбинация, а на другия ден - още по-нова. Успех ти пожелавам и още повече на дечурлигата на матурата. Като гледам само в първото изречение колко грешки имаш, си представям как преподаваш граматика. :)

п.с. Научи членуването поне! ;)
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Такъв портал не се прави с пари, прави се с много пари. Нищо няма да излезе, по-добре продължавай да се учиш, иначе сигурно 20 твои идеи съм гледал и от миналия ти акаунт, реализира ли някоя поне? Това говори най-малкото за непостоянство.

За за да не питаш защо няма да потръгне това нещо - нямаш нито реклама, нито можеш да предложиш по-голямо качество от съществуващите. Съмнявам се и на UX да успееш да нагласиш сайта, пък камо ли да правиш от subscribers пари и то от СМСи - 50 процента от сумата е при теб.

И все пак ако успееш да скалъпиш някоя "самоделка 2.0" ( сещате се за онзи лудия със самоделката ) , ще ти трябват ужасно много пари за реклама и привличане на потребители или ще пускаш безплатно и чак след време платени неща, те нещата не стават така както ги мислиш, по-добре залягай над някой език за програмиране, запиши се в Софт Уни или Телерик и се занимавай с реални неща, стига хвърча в облаците с всяка следваща тема.
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Такъв портал не се прави с пари, прави се с много пари. Нищо няма да излезе, по-добре продължавай да се учиш, иначе сигурно 20 твои идеи съм гледал и от миналия ти акаунт, реализира ли някоя поне? Това говори най-малкото за непостоянство.

За за да не питаш защо няма да потръгне това нещо - нямаш нито реклама, нито можеш да предложиш по-голямо качество от съществуващите. Съмнявам се и на UX да успееш да нагласиш сайта, пък камо ли да правиш от subscribers пари и то от СМСи - 50 процента от сумата е при теб.

И все пак ако успееш да скалъпиш някоя "самоделка 2.0" ( сещате се за онзи лудия със самоделката ) , ще ти трябват ужасно много пари за реклама и привличане на потребители или ще пускаш безплатно и чак след време платени неща, те нещата не стават така както ги мислиш, по-добре залягай над някой език за програмиране, запиши се в Софт Уни или Телерик и се занимавай с реални неща, стига хвърча в облаците с всяка следваща тема.

Мерси за съветите, а иначе реализирал съм доста идеи. Попитах става ли лесно и има ли печалба в това, малко се отклонихме от темата. Благодаря все пак.
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Мерси за съветите, а иначе реализирал съм доста идеи. Попитах става ли лесно и има ли печалба в това, малко се отклонихме от темата. Благодаря все пак.
Сайт от такъв тип се прави трудно, защото трябва да е направен професионално. Особено когато се отнася до литература. Не може фа напишеш едно есе и готово. Подобре се насочи към математика, български или нялоя друга точна наука
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Здравей, Cross,

Прочетохме идеята ти да създадеш сайт, подобен на Уча.се, което ни поласка. Ще се радваме да си сътрудничим, ако имаме общи ценности що се отнася до качество на съдържанието и начин на работа и можем да измислим нещо заедно. Ако проявяваш интерес, може да ни пишеш на marketing @ ucha.se

Поздрави,
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Здравей, Cross,

Прочетохме идеята ти да създадеш сайт, подобен на Уча.се, което ни поласка. Ще се радваме да си сътрудничим, ако имаме общи ценности що се отнася до качество на съдържанието и начин на работа и можем да измислим нещо заедно. Ако проявяваш интерес, може да ни пишеш на marketing @ ucha.se

Поздрави,

Добър маркетингов трик и подход за убиване на конкуренцията още в зародиш.
Поздрави към маркетинговия отдел :|
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Да, според мен трябва да е само за седмокласници - точно те имат най-голям интерес от подобен тип сайтове.

И нямат нито стотинка в джоба.
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

И нямат нито стотинка в джоба.

Имат мобилни тел., които по всяка вероятност са на сметка, съответно SMS-и могат да пращат, колкото искат. Или поне, докато родителите им получат месечните сметки.

Колкото до идеята за такъв тип сайт - добра е, но наистина иска качествена разработка, добър маркетинг, за да достигне нужната аудитория, и не на последно място - непрестанна поддръжка на всяка част от сайта. Трябват както средства, така и хора, иначе проекта ще замре преди да е почнал да покълва.

Относно плащанията със SMS - има такива български сайтове, които предлагат тази услуга, но реално погледнато ти вземаш 40% от платената сума (поне преди беше така). Става въпрос за mobio (dot) bg. Има и други подобни.

Едит: линк към пост, който съдържа големи сайтове за sms разплащания, предлагащи услугите си широко
 
Последно редактирано:
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Да, според мен трябва да е само за седмокласници - точно те имат най-голям интерес от подобен тип сайтове.
Предполагам, че си седмокласник, така ли е
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Предполагам, че си седмокласник, така ли е

:lol::lol::lol: За трета поредна година.
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

М не... второкласник съм и правя сайт за бате

Айде стига с простотиите, а? :)
Какви простотии, просто попитах. Защо пускаш тема, като не си готов да отговаряш на въпроси
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Какви простотии, просто попитах. Защо пускаш тема, като не си готов да отговаряш на въпроси

Аз отговарям на въпроси, както виждаш, но това е извън темата. Както и да е, нека не спорим :)
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Аз отговарям на въпроси, както виждаш, но това е извън темата. Както и да е, нека не спорим :)

Отдавна минах седми клас, но предполагам, че мога да помогна с нещо, но искам да се концентрираш във въпросите
Искаш да има SMS плащане за дадена тема или абонамент за определено време?
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Отдавна минах седми клас, но предполагам, че мога да помогна с нещо, но искам да се концентрираш във въпросите
Искаш да има SMS плащане за дадена тема или абонамент за определено време?

За даденото нещо мисля да бъде.
 

Горе