Седенето ви Убива!

contra

Well-Known Member
... Или една тема в стил dalasweb.

Та за предприемачите въобще не е полезно да си седят на задниците дълго време, ако искат да се наслаждават дълго на придобитите чрез Интернет Маркетинг и СЕО блага:

Sitting down is killing you...

Дискусия: шашкате ли се от статията, какво правите по въпроса, дигна ли ви се мотивацията да си промените навиците и пр....
 
Всеки седи, това е... в повечето професии се седи, учениците и те седят по цял ден (половин ден в даскало, другата половина в кафето или по-залупените пред компютъра), затова гледам по 4-5 часа на седмица минимум да се спортува, малко е но кво да се прави. Пък специално седенето не може да е по-вредно от непрекъснато опънатите нерви, цигарите и алкохола така че лично аз хич не се притеснявам.
 
От: Седенето ви Убива!

какво правите по въпроса

Ставам от компютъра и започвам да обикалям стаята. Напоследък го правя по-често, защото знам, че кретените около мен се дразнят. Хем е полезно, хем е мотивиращо.
 
От: Седенето ви Убива!

То има ли нещо дето да не е вредно според разни изследвания? Дето имаше един лаф (понеже свинското било вредно): "Ти ми дай пържола и вино, па ме чекай да умра!" :wink:

Аз си имам фитнес(малък) в The Gangster Mansion и седене не ме плаши. Чат-пат потренирвам. :)

Иначе верно яко се качва от седене пред компа. От известно време поради мързел не съм стъпвал у фитнесо, че съм качил некое килце и ще се наложи да запретвам ръкави, че лято иде - "плаж, море, жени по бански...":wink:
 
Последно редактирано:
От: Седенето ви Убива!

Това го видях преди няколко дена. Ако се зачетете подробно ще разберете, че не е проблемът в седенето, а в това как се седи. Качването на краката на бюрото е много полезно. Аз през половината време така работя, а през останалото време съм полуизлегнат на стола. Номерът е да се седи в такава поза, която не натоварва тялото. Освен това позите трябва да се сменят често. Тогава проблеми няма.
 
От: Седенето ви Убива!

Всяко сутрин веднага след ставане си разтягам всички мускули и скачам на въже 3 серии по 100 повторения за ляв и за десен крак. Всичко трае около 15 минути.

След това мога и цял ден седя или лежа изобщо не ми пука. От военната комисия преди десетина години съм 72-73 килограма на 183см и досега не съм мръднал, най-много някое лято до 75кг да ги кача.
 
От: Седенето ви Убива!

и аз се бях замислил преди време кво става - преди бях много спортен, заседях се и ме заболя всичко. сега ходя много пеша, освен метро не ползвам нищо друго - ходя пеша ако ще и 10 км да се събира. полезно е и ме кефи. освен тва правя физкултура вкъщи, преди карах колело на витоша ама сега ме мързи
а рекорда ми е от унсс до люлин пеша, само трамвай през тунела, после седя като препариран един ден, но е яко :lol:
 
От: От: Седенето ви Убива!

и аз се бях замислил преди време кво става - преди бях много спортен, заседях се и ме заболя всичко. сега ходя много пеша, освен метро не ползвам нищо друго - ходя пеша ако ще и 10 км да се събира. полезно е и ме кефи. освен тва правя физкултура вкъщи, преди карах колело на витоша ама сега ме мързи
а рекорда ми е от унсс до люлин пеша, само трамвай през тунела, после седя като препариран един ден, но е яко :lol:

Люлин рулз!!!
 
От: Седенето ви Убива!

Аз всеки ден спортувам. Няма ден в който да не ме хванат лудите и след 8мия час изкачам от нас и отивам да тренирам. Това ме прави по силен и имам желание и сили да работя, както и се чувствам здрав. Даже обикновено като се разболея ми става любопитно, колко ше го влача, защото знам, че организма ми бързо ще го преодолее. Това е от извратените неща на спортуването.
 
От: От: Седенето ви Убива!

Статията е колкото интересна, толкова и некомпетентна. Една качествена, интензивна и редовно изпълнявана програма напълно компенсира седенето пред компютъра.

1. Извършването на аеробна дейност (велоергометър, бягане, скачане на въже) в началото на деня ускоряват метаболизма за целия ден.
2. Ако успоредно извършвате и анаеробна дейност (тренировки с тежести или собствено тегло) 3-4 пъти седмично, възстановяването протича 24/7 и всички метаболитни процеси се ускоряват през цялото време. Натоварвайки гръбните мускули правилно, напълно се елиминират болките в кръста.
3. Разреждайки приеманата храна на по-чести и малки порции, метаболизмът се увеличава още повече. Това е последният пирон в ковчега на излишните мазнини.
Иначе казано, при 1-2 часа качествено натоварване, следващите 22 могат да бъдат в седнало/легнало положение. Резултатът върху здравето може да бъде дори положителен. Друг е въпросът, колко от американските плужеци скачат на въже след ставане...

Не всеки има време за фитнес зали. За сметка на това, почти всеки има лост за тупане на килими наблизо. Използвайте го не само за килими. Една 30 минутна тренировка значително ще усили гръбните мускули. При напрегната или продължителна работа ходя до лоста, периодично, на всеки 2-3 часа. Околните зяпачи вече започнаха да ме гледат недоумяващо.
 
Последно редактирано:
От: Седенето ви Убива!

Аз имам гирички под леглото и регулярно ги вкарвам в действие за да имам сили после да блъскам по клавиатурата.
 
От: Седенето ви Убива!

Най-подходящият спорт за бг-сеоджията е сексът. Когато има партньорка - прилага техниката "ръгай линк у социалка", а когато няма такава - загрява китките, за да ги подготви за клавиатурата.
 
От: От: Седенето ви Убива!

Епа очаквах половинта разписали се да се направят на мъже и да заявят че не им дреме на п***ите, а другата половина - че секи ден блъскат по 3 часа у фитнеза (yeah, sure...).

Статията е колкото интересна, толкова и некомпетентна. Една качествена, интензивна и редовно изпълнявана програма напълно компенсира седенето пред компютъра.

1. Извършването на аеробна дейност (велоергометър, бягане, скачане на въже) в началото на деня ускоряват метаболизма за целия ден.
2. Ако успоредно извършвате и анаеробна дейност (тренировки с тежести или собствено тегло) 3-4 пъти седмично, възстановяването протича 24/7 и всички метаболитни процеси се ускоряват през цялото време. Натоварвайки гръбните мускули правилно, напълно се елиминират болките в кръста.
3. Разреждайки приеманата храна на по-чести и малки порции, метаболизмът се увеличава още повече. Това е последният пирон в ковчега на излишните мазнини.
Иначе казано, при 1-2 часа качествено натоварване, следващите 22 могат да бъдат в седнало/легнало положение. Резултатът върху здравето може да бъде дори положителен. Друг е въпросът, колко от американските плужеци скачат на въже след ставане...

Не всеки има време за фитнес зали. За сметка на това, почти всеки има лост за тупане на килими наблизо. Използвайте го не само за килими. Една 30 минутна тренировка значително ще усили гръбните мускули. При напрегната или продължителна работа ходя до лоста, периодично, на всеки 2-3 часа. Околните зяпачи вече започнаха да ме гледат недоумяващо.

И мене тва основно ме притесни - че немало било значение колко интензивно се тормозиш физически. Понеже яз примерно трнирам бегане през ден, а дните м/у тях - ходене дълго разстояние и блъскане без тежести. Ама пък имам очовидно ебахти вредния навик да работя полуизлегнат часове наред :( . Което донякъде ме успокоява, понеже дефакто технически не седя, ами лежа облегнат. Краката ми около 40% от времето са качени на масата пред мене :) .

Ама ся ше почна и да се понадигам по-начесто че ме фана параноята :( .
 
От: Седенето ви Убива!

Разтягайте мускулите и сухожилията сутрин, ако ви мързи за друго или нямате време поне това правете и имитирайте физически натоварвания
 
От: Седенето ви Убива!

Имам изградена система за моя си начин на живот, за това, кое най-добре се отразява на тялото и духа ми. Една подобна статия 'ич не може да ми разклати душевното равновесие. Бълват ежедневно стотици подобни и за храните, по тази логика не трябва да ядем нищо или да 'одим да копаме на село и да си отглеждаме всичко. Още повече, че GunZ е прав относно достоверността на доста от фактите и изводите там.

Компенсирам с:
1. (Почти) пълна липса на други вредни навици - не пия, не пуша, етц. За сметка на това пък пия кафе в промишлени количества
2. Подбирам си храните (No Junk), ям редовно на малки порции, употребявам много плодове и зеленчуци, пия много вода, задължително чаша фреш всеки ден
3. Интервални кардио тренировки
4. Плуване през лятото
5, Ходене пеш поне час-два на ден. Освен, че трябва да се тренира организмът има нужда от естествена слънчева светлина, за да си набави необходимия вит.Д за по-здрави кости. При всяка удобна възможност разхождам не колата, а себе си
 
Последно редактирано:
От: Седенето ви Убива!

И фитнеса не е работа нещо си прецаках дясното рамо и сега си еб**о мамата ... Иначе не се задържам толкова често пред компютъра както едно време но и приходите от нета намаляха драстично. Иначе сега лятото вечер като ме изперат лимките паля джапанките 9-10 часа и отивам на лостове, случвало ми се е и в 12 часа да ходя хем е по хладничко хем няма много хора. Така че само желание да има за спортуване, начини много. :)
 

Горе