Сейф в трезор на Банк

Здравейте,

Не си мислете, че имам толкова пари нито пък скъпоценности за трезор, но се зачудих. Някой от тук ползвали ли тази услуга и ако да, кой е най - сигурния банков трезор. Имам в предвид на коя банка.
Като гледам хронологията от преди години, на някои банки явно им е навик да им ограбват трезорите, чак да се чуди човек дали сами не го инсценират.
Та интересно ми е, ако се включите с коментари би било добре.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Няма най-сигурен.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Аз ползвам в ДСК и до сега не са го обирали, иначе на Държавната банка трезора е най-сигурен
 
От: Сейф в трезор на Банк

И аз оглеждам пазара с трезора за съхранение на лични документи. Скоро един приятел си намери апартамента разбит и т.к. няма ценности са му откраднали дреболии и глупусти и... международния паспорт. Направо кретения.
Банковите трезори изглеждат по-читави но имат един недостатък - при проблеми като в гърция и кипър, когато банките са затворени нямаш достъп и до трезора.
Частните пък са ми много съмнителни т.к. повечето гравитират покрай различни сот-аджийски фирми, които от своя страна са си мутренски огранизации.
Така че май няма лесно решение тази задача.

Пс. закупуването на някакви каси за съхранение в домашни условия е безмислено, най-много да си криете стотинките от децата и дотам.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Значи ето ти решението:
1. Наемаш си охрана, виждаме вече стикерите "този обект се охранява от" на вече много врати
2. Купуваш хубава врата, здрава и сигурна
3. Криеш си ценностите под леглото, под дивана и т.н.

Крадците нямат време и най - много да ти вземат мръсните гащи.

Лично аз така правя от години, заради човек с опит, заради изчезнала флашка на стойност към 5 цифрените суми.... как разбраха какво има вътре ума ми не го побира, при положение, че в дома ми имаше поне 10 флашки и точно тази да ми откраднат, явно е имало нещо. И точно докато бях на почивка....може би и са проверили обстойно флашките, де да знам....та....в добовете на сакото ми слагам скъпоценните дребни неща, сакото го слагам зад дънките, за да не си го харесат и по случайност да изкарат повечко парички, под дивана между юрганите си слагам лаптопа и така....и един път ми беше изчезнала малката палма отвкъщи, от яд, че не са намерили нищо ценно, та да покажат, че са идвали :lol: Малеее, цял ферман мога да пиша.
 
От: Сейф в трезор на Банк

И аз оглеждам пазара с трезора за съхранение на лични документи. Скоро един приятел си намери апартамента разбит и т.к. няма ценности са му откраднали дреболии и глупусти и... международния паспорт. Направо кретения.
Банковите трезори изглеждат по-читави но имат един недостатък - при проблеми като в гърция и кипър, когато банките са затворени нямаш достъп и до трезора.
Частните пък са ми много съмнителни т.к. повечето гравитират покрай различни сот-аджийски фирми, които от своя страна са си мутренски огранизации.
Така че май няма лесно решение тази задача.

Пс. закупуването на някакви каси за съхранение в домашни условия е безмислено, най-много да си криете стотинките от децата и дотам.

Точно пък документите....ако си го е сложил във възглавницата надали някой щеше да провери?
 
От: Сейф в трезор на Банк

Значи точно пък влязат ли у вас докато си на почивка имат достатъчно време да претърсят НАВСЯКАДЕ... Знам хора на които са им изнесли дори мебелите докато са били на почивка. И общо взето каквато и врата да си вземеш - няма спасения ако са те набелязали. Единствено СОТ-а спасява положението донякаде. Трябва да имаш някаква сума на лесно за намиране място, защото ако ти влязат и не намерят нищо слагат парцала в мивката и пускат водата.

Моето решение:
- не държа големи суми вкъщи, а само нещо от сорта на до 500 лв - като фонд за аварийни разходи
- важни документи и ценности - в сейф (в момента банка ДСК, но ще ги сменям, че ми е на кофти място. Чувал съм положителни работи за един трезор в кв. Манастирски Ливади)
- харддискове и флашки с ценна информация - задължително криптирани и с off-site бекъп в сейфа и/или на друго място.
- home директорията на компютъра ми е на криптиран партишън.
- актуален списък със всички дивайси и техните серийни номера
 
От: Сейф в трезор на Банк

Аз за охраната казах ли нещо? Нали като търсят идвати ги сгащват...нарочно и стикера не съм сложил, и алармата не се вижда с просто око. Да търсят, нямам проблеми, после всичко ще върнат с помощта на охраната....и като не намерят нищо в повечето случаи ми взимат някакви тъпотии от сорта на по -хуавите ми цветя или пък най - фрапантото през годините: блендера ми.....
 
От: Сейф в трезор на Банк

Аз ползвам в ДСК и до сега не са го обирали, иначе на Държавната банка трезора е най-сигурен
Преди 4 години някъде обраха 270 касети от трезора на Дск в Младост София.Пари в трезор не е.Както и всичко на едно място!
 
От: От: Сейф в трезор на Банк

Преди 4 години някъде обраха 270 касети от трезора на Дск в Младост София.Пари в трезор не е.Както и всичко на едно място!

Тия трезори и банки с трезори в жилищни сгради - бягай на далеч.
 
От: Сейф в трезор на Банк

3. Криеш си ценностите под леглото, под дивана и т.н.
под дивана между юрганите си слагам лаптопа и така
.

И аз така правя, от един обир загубих точно 0 неща, с изключения на разни дрънкулки на жената , който стойността им пак клони към нула. Лаптопа, задължително не е масата, под диван, гардероб или каквото има под-ръка. Недостатък на този метод е след 5-6 месеца, се чудиш кое къде е....
 
От: Сейф в трезор на Банк

.

И аз така правя, от един обир загубих точно 0 неща, с изключения на разни дрънкулки на жената , който стойността им пак клони към нула. Лаптопа, задължително не е масата, под диван, гардероб или каквото има под-ръка. Недостатък на този метод е след 5-6 месеца, се чудиш кое къде е....

Аз и списък си правя....иначе когато крия най - най скъпите флашки, ги закачам за key finder - и, които са на принципа - като свирна, те почват да пищят. Надали някой ще свири точно докато ме обира....:lol:
А иначе си крия нещата и на свръхнелогични места....но не ми стана номера. Скрих си един път парите в хладилника в една термо - изолираща кутия, която прилича на кутия за храна, та единия явно беше решил да похапне и ми ги гепи всичките пари....и 2 кренвирша със крема сирене и филия хляб :lol:
Ама тогава бяхме на море и още нямахме охрана, та може и да са пренощували.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Охрани, флашки за по 5 цифрени суми и скъпоценности - имам чувстовото, че излизате от последният нашумял трилър :d

В смисъл, тъкмо да ви повярвам.. и се сетих, че живеем в България..
 
От: Сейф в трезор на Банк

изчезнала флашка на стойност към 5 цифрените суми....

Aбе, интересно ми стана. Самата флашка ли е струвала толкова или нещо на нея? Рецептата на Кока Кола? Снимки от Зона 51? :D
 
Най-сигурния сейф е в БНБ (дори от Швейцария са изказали възхищението си). За съжаление свободни касети там няма. Трябва някой да умре, за да освободи касета, но по принцип наследниците му си продължават абонамента.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Какъв им е наема на касетките средно по банките ? Че имам една камара документи се чудя дали да не ги нахакам някъде. Иначе ако криете пари в къщи, в гардероби, шкафове, матраци и т.н. са първите места, които проверяват джамбазите, на един приятел когато му обраха апартамента, разследващия полицаи му даде съвет да си залепи един плик в горната част на чекмеджето, тоест само ако знаеш че е там ще го намериш.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Забравяте, че може би флашката не е от България. СОТ 161 какви са - толкова много хора си слагат в апартаментите и аз съм направил същото.
А иначе - не разбирам защо толкова се чудите....не мога да дрънкам много за това, което имаше на флашката, че съм подписал и договор за това, но съм плямпало - така, че не ме карайте да говоря. Стойността на флашката беше някъде малко по - малко от 10 бона и имаше разни неща, които се продават доста скъпо.
Просто там, където работех тогава си предлагахме проектите от време на време на някакви събрания, проекти, които да реализираме и аз доста бях рабонтил по моя, докато накрая изчезна. Не е реализиран от никой и до днес, поне аз не знам да е реализиран, но щом някой го има няма и смисъл да го предлагам....
 
От: Сейф в трезор на Банк

Какъв им е наема на касетките средно по банките ? Че имам една камара документи се чудя дали да не ги нахакам някъде. Иначе ако криете пари в къщи, в гардероби, шкафове, матраци и т.н. са първите места, които проверяват джамбазите, на един приятел когато му обраха апартамента, разследващия полицаи му даде съвет да си залепи един плик в горната част на чекмеджето, тоест само ако знаеш че е там ще го намериш.

Ами аз си държах един път едни документи залепени на стената зад една картина....
 
От: Сейф в трезор на Банк

Какъв им е наема на касетките средно по банките ?

От порядъка на 100-200 лв / година според височината на кутията която искаш. Обикновено ако нямаш сметка във въпросната банка не са много склонни да се предплаща касетата, предпочитат да си ги теглят от сметка.
 

Горе