Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

a4kata

Member
Някой запознат ли е с депозитите коя банка предлага най-голяма лихва към днешна дата ?
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Записвам се за темата
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

КТБ ........ :D
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Въпроси като този ще имат значение само ако депозирате многооооооо голяма сума, на 5к или 10к разлика от няколко лева е дребнавост и излишно губене на време ако не си клиент на съответната банка.
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Лихвите напоследък са драматично ниски и според мин ще продължат да падат. Като цяло не е добре лихвите да са високи, защото дипозитите стават сигурна инвестиция с висока доходност, а напрактика тези пари се губят от икономиката, но българина е така научен, да трупа, а да не инвестира. Ако сматаш че ще пичелиш от лихва, лъжеш се. По-добре инвестирай.
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Лихвите напоследък са драматично ниски и според мин ще продължат да падат. Като цяло не е добре лихвите да са високи, защото дипозитите стават сигурна инвестиция с висока доходност, а напрактика тези пари се губят от икономиката, но българина е така научен, да трупа, а да не инвестира. Ако сматаш че ще пичелиш от лихва, лъжеш се. По-добре инвестирай.

Научен да трупа друг път :) Повечето българи харчат всичко което имат, че и кредити теглят.
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Научен да трупа друг път :) Повечето българи харчат всичко което имат, че и кредити теглят.

Съгласен съм с теб
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Този форум не е подходящ да се търсят високите лихви, той се казва Предприемач. Трябва да има 1 изкачащ банер в сайта и на него да са написани няколко константи, първата да е:

Предприемач = Инвестиция/Иновация

И все пак погледни лихвите на банка Пиреос ;)
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Явно с такива хора сте заобиколени. Около мен масово хората заделят яко за черни дни. Младите масово харчат като загубени и то за абсолютно ненужни неща, нито си вдигат стандарта, нито изпитват кой-знае какви облаги. Обаче по-големите, а и част от децата им просто така са научени - на икономия, на малко, а същевременно разполагат със солидни депозити. За бабите и дядовците, да не говорим. Там е практика, да се отделя здраво.
 
Re: От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Явно с такива хора сте заобиколени. Около мен масово хората заделят яко за черни дни. Младите масово харчат като загубени и то за абсолютно ненужни неща, нито си вдигат стандарта, нито изпитват кой-знае какви облаги. Обаче по-големите, а и част от децата им просто така са научени - на икономия, на малко, а същевременно разполагат със солидни депозити. За бабите и дядовците, да не говорим. Там е практика, да се отделя здраво.

И при мен е така. Никой не ме взима на сериозно като разбира, че ако спечеля някакви пари, не отивам да купувам нещо за вкъщи (в повечето случаи ненужно) или кътам за черни дни, а завиден % връщам в системата. Аз от депозити се интересувам, просто защото и кеш в къщи не е много ОК, все пак има един момент, в който мислиш преди да реинвестираш. Говоря за сериозното, не за статийки, домейни, сървъри, реклама и т.н. :)

Почти няма познати, които реинвестират, дори инвестират част от доходите си, което буквално означава, че те никога няма да изпитат удоволствието да си си сам шеф, да не говорим за момента, в който изградят "генератор" на допълнителни доходи, но всеки избира живота, който иска да води и какво прави с него си е изцяло негов проблем и отговорност. Както повечето предприемачи са скептични като чуят "служба", "работа", "сигурност", "спестяване", така и един работник изпитва същото при "риск", "инвестиране", "свобода", "независимост"..... и те така. :)
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Какво мислите примерно ако имаш 5 к , вместо да ги вкараш на влог да си купиш злато и да чакаш покачване на цена и тогава да го обърнеш в пари ? Няма ли да е по доходоносно ?
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Лихвите по депозитите са крайно мизерни и на дали някой вече търси печалба от това да държи парите си в банка. По-скоро парите се вкарват в банките за да не се в къщи уж да е по-сигурно.

Може да сравниш офертите на банките на този сайт moitepari.bg
 
Re: От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Лихвите по депозитите са крайно мизерни и на дали някой вече търси печалба от това да държи парите си в банка. По-скоро парите се вкарват в банките за да не се в къщи уж да е по-сигурно.

Може да сравниш офертите на банките на този сайт moitepari.bg

Да, сега никой не прави добри предложения от към добри лихви при депозитите. Честно казано излиза по креативно да не правиш, защото може би движат заедно с инфлацията. :) Не съм наясно на 100% това с инфлацията, но няма да се учудя, честно. :)

Ако решите да правите нещо с парите, изборът за момента е само един - инвестирайте. Не виждам голям смисъл да се прави нещо друго, като например депозити. ;)
 
От: Re: От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Да, сега никой не прави добри предложения от към добри лихви при депозитите. Честно казано излиза по креативно да не правиш, защото може би движат заедно с инфлацията. :) Не съм наясно на 100% това с инфлацията, но няма да се учудя, честно. :)

Ако решите да правите нещо с парите, изборът за момента е само един - инвестирайте. Не виждам голям смисъл да се прави нещо друго, като например депозити. ;)

Съгласен съм с теб, ама хайде дайте идея в какво да инвестираме..... Хем в бъдеще да има доходност, хем да е сравнително бързо ликвиден продукт.... неща злато :)
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Ако сте запознати с Р2Р кредитирането може да го ползвате като разнообразяване на инвестициите си. Едно предупреждение от мен раздаването на необезпечени кредити е с висок риск.
Ако прецените да го правите все пак, за да са с ниски такси преводите препоръчвам:
Преводите са в пъти по-евтини от тези на банките в България за преводи в чужбина.
Това е така, тъй като услугата има открити сметки и в България и все едно правите превод в БГ.
Аф. линк: http://bit.ly/1Ku01Wn
 
Последно редактирано:
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Ще съм в чужбина и трябва да си отворя някакъв депозит за печалба не става изобщо въпрос, но поне да се избива загубата от инфлацията. До сега 13 отговора и нито едно конкретно мнение добре е :D
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Мога да ви кажа не гледайте Райфайзен банк.. там лихвите са подигравка.
Като цяло, чакайте лихвите да се приближават до 0лата а скоро може да видим и отрицателни лихвени депозити.
 
От: Септември 2015-та Депозит най-голяма лихва

Ще съм в чужбина и трябва да си отворя някакъв депозит за печалба не става изобщо въпрос, но поне да се избива загубата от инфлацията. До сега 13 отговора и нито едно конкретно мнение добре е :D

ако погледнеш по горе ще видиш, че съм ти дал цял сайт на който въвеждаш различни криери като:
Сума
Продължителност на депозита и пр.

И ти показва офертите от различните банки.
 

Горе